Reklama

Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna

Avizované se stalo skutkem a kdokoli se tak nyní může podívat, co vše dal jeden z nejlepších pilotů F1 za svůj život dohromady. Zpřístupnění se navíc zvrhlo v improvizovaný sraz zajímavých aut.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna

24.6.2018 | Petr Prokopec | 12 příspěvků

Avizované se stalo skutkem a kdokoli se tak nyní může podívat, co vše dal jeden z nejlepších pilotů F1 za svůj život dohromady. Zpřístupnění se navíc zvrhlo v improvizovaný sraz zajímavých aut.

Minulý víkend byla v Motorworldu v německém Kolíně nad Rýnem zpřístupněna soukromá sbírka Michaela Schumachera. Jde o výstavu zasvěcenou slavnému pilotovi Formule 1, na níž můžete zhlédnout řadu aut i závodních doplňků, které mu dělaly společnost během jeho úctyhodné kariéry. Co je podstatné, naprostá většina z těchto věcí Schumimu patří, proto jde o soukromou kolekci - Němec je dokonce majitelem patnácti ze sedmnácti vystavených aut. Zapůjčeny jsou pouze Mercedes C291 z roku 1991 a CPW01 z roku 2011.

Stran monopostů Formule 1, jichž na ploše tisíce metrů čtverečních najdete hned dvanáct, kolekce zahrnuje také závodní helmy a kombinézy, vyhrané poháry či třeba sedačku, jenž byla odlévána dle závodníkových propozic. Kromě toho nechybí ani motokára z jeho mladých let. Vše si přitom můžete prohlédnout každý den od pondělí do neděle, vždy mezi desátou dopolední a osmou večerní hodinou. Vstup je přitom zdarma.

„Vše, co zde vidíte, až na pár výjimek, skutečně patří do Michaelovy osobní sbírky. Jeho rodina se rozhodla, že všechny tyto úžasné pamětihodnosti zpřístupní každému, a to zcela zdarma, jako poděkování fanouškům za to, že jej neustále podporovali a podporují,“ uvedla během slavnostního otevření závodníkova manažerka Sabine Kehm. Jak je na tom ovšem Schumacher po zdravotní stránce, to ani náznakem nezmínila.

My tak jen můžeme přihodit do placu dojmy Victorie EZ, která se zúčastnila slavnostního otevření kolekce a jenž zdokumentovala i přilehlé parkoviště. To se během minulého víkendu proměnilo na sraz výjimečných vozů, neboť novou výstavu si nenechala ujít řada automobilových nadšenců. Spatřit jste tak mohli třeba legendární Jaguar E-Type, repliku Porsche 550 Spyder nebo třeba unikátní kupé Bitter CD.

Nechyběly samozřejmě ani nejmodernější supersporty, mezi nimiž vynikal hlavně Aston Martin V8 Vantage. Šlo totiž o zcela novou generaci, přičemž britská automobilka teprve před několika málo týdny rozjela dodávky. Jak je vidno, jméno Michaela Schumachera stále přitahuje pozornost automobilových nadšenců všeho druhu a vlastně se ani nedivíme - podobných ikon poznal automobilový svět jen pár...

Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 1 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 01Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 2 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 02Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 3 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 03Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 4 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 04Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 5 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 05Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 6 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 06Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 7 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 07Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 8 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 08Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 9 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 09Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 10 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 10Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 11 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 11Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 12 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 12
Soukromou sbírku Michaela Schumachera si můžete prohlédnout alespoň částečně na fotografiích...

Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 13 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 13Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 14 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 14Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 15 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 15Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 16 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 16Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 17 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 17Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 18 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 18Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 19 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 19Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 20 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 20Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 21 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 21Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 22 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 22Nahlédněte do soukromé sbírky Michaela Schumachera, byla zpřístupněna - 23 - Michael Schumacher Private Collection 2018 prvni sada 23