Reklama

Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu

Vzpomínáte si na tento vůz? Před pár měsíci jsme vám jej ukazovali s tím, že to není Photoshop a snad ani replika. Teď už je vše jasné, může být váš.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu

2.9.2017 | Petr Miler | 17 příspěvků

Vzpomínáte si na tento vůz? Před pár měsíci jsme vám jej ukazovali s tím, že to není Photoshop a snad ani replika. Teď už je vše jasné, může být váš.

Drsných úprav podřízených pohybu v terénu či světě bez silnic už se dočkal lecjaký vůz, ale moderní stroj značky Bentley? Automobilky, která je smetánkou i mezi luxusními vozy? Navíc model Continental GT, který je noblesním silničním křižníkem? Možná se budete divit, ale i to je možné.

Tento vůz už jsme vám u ukazovali, tehdy jsme o něm ale věděli pramálo. Jisté bylo jen to, že jeho obrázky nevznikly na počítači, dále jsme mohli jen hádat, proč někdo takové auto postavil. Tušili jsme nějakého rozmařilého Rusa nebo snad arabského šejka nespokojeného se svým Mercedesem třídy G. Jenže je to trochu jinak a dozvídáme se o tom díky tomu, že právě tohle auto je teď na prodej.

Jakkoli to může znít neuvěřitelně, jde o vůz postavený ve Velké Británii, mající nadále britskou registraci. Nevznikl s cílem lámat pouštní rychlostní rekordy, byl postaven pro pořad Megabuild kanálu National Geographic. Je to tedy v podstatě rekvizita, ale kompletně funkční, dokonce nadále mající platnou britskou obdobu české STK.

Jeho základem se stal ojetý Continental GT s motorem 6,0 W12 se skoro 200 tisíci km na tachometru. Není to tedy zrovna zánovní stroj, když se ale podíváte na fotky z doby jeho koupě, uvidíte, že není ani zničený. Jeho noblesní krémový interiér prý zůstal úpravou nedotčen, aby nadále dopřával cestujícím obvyklý komfort značky Bentley, zvenčí ale nezůstal kámen na kameni.

Autoři přestavby hovoří o inspiraci dakarskými závoďáky, sami ale máme pocit, že tohle je spíš raubíř do postapokalyptického světa. Silniční kola z lehkých slitin nahradily 17" ocelové disky s obřími pneu INSA Turbo o rozměrech 265-65-17, které pracují s dvojitými nastavitelnými tlumiči Quantum. Výška vozu je stavitelná, nechybí vnější ochranný rám v černé barvě, lampa s LED, přepracované podběhy a nápravy, přidané náhradní pneu dozadu a pár kanystrů. A aby byly úpravy nepochybně funkční, pak i kompletní zakrytování spodku.

Poslední servis vůz dostal ve 191 tisících km a je prý zcela připraven vyrazit... kamkoli. Jen úpravy stály přes 700 tisíc Kč, takže nečekejte, že tento stroj dá své zelené plechy (je to fólie, mimochodem) lacino. K mání je na eBayi a aktuální nejvyšší příhoz činí sedm dnů před koncem aukce 473 100 Kč. Přidáte se s vyšším?

Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu - 1 - Bentley Continental GT Dakar off-road prodej 01Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu - 2 - Bentley Continental GT Dakar off-road prodej 02Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu - 3 - Bentley Continental GT Dakar off-road prodej 03Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu - 4 - Bentley Continental GT Dakar off-road prodej 04Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu - 5 - Bentley Continental GT Dakar off-road prodej 05
Tento „obyčejný” Continental GT...

Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu - 6 - Bentley Continental GT Dakar off-road prodej 06Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu - 7 - Bentley Continental GT Dakar off-road prodej 07Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu - 8 - Bentley Continental GT Dakar off-road prodej 08Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu - 9 - Bentley Continental GT Battle Car lepsi 02Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu - 10 - Bentley Continental GT Battle Car lepsi 01Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu - 11 - Bentley Continental GT Dakar off-road prodej 09Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu - 12 - Bentley Continental GT Dakar off-road prodej 10Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu - 13 - Bentley Continental GT Battle Car lepsi 03Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu - 14 - Bentley Continental GT Dakar off-road prodej 11Nejbizarněji upravené Bentley je na prodej. Toto monstrum přežije Dakar i apokalypsu - 15 - Bentley Continental GT Dakar off-road prodej 12
...se proměnil v bizarní off-roadové monstrum

Zdroj: eBay

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše