Nejdražší nové auto světa se ukázalo v akci, je jako přízrak z hororových filmů

Znáte film Auto z roku 1977, který pojednává o černém stroji nemilosrdně zabíjejícím lidi? Bugatti La Voiture Noire by mohlo z fleku zaujmout jeho pozici v moderní interpretaci, vypadá jako přízrak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejdražší nové auto světa se ukázalo v akci, je jako přízrak z hororových filmů

19.3.2019 | Petr Prokopec

Znáte film Auto z roku 1977, který pojednává o černém stroji nemilosrdně zabíjejícím lidi? Bugatti La Voiture Noire by mohlo z fleku zaujmout jeho pozici v moderní interpretaci, vypadá jako přízrak.

O uplynulém víkendu se pro letošek naposledy zavřely brány ženevského autosalonu. Hemžení na výstavišti Palexpo tím ovšem neskončilo, jen namísto veřejnosti se ze všech koutů vyrojili zaměstnanci montážních firem i automobilek, kteří začali rozebírat stánky a odvážet výstavní exempláře. Došlo tak i na Bugatti La Voiture Noire, tedy nejdražší nový automobil historie, za který měl bývalý šéf koncernu VW Group Ferdinand Piëch zaplatit neskutečných 16,5 milionu Eur (cca 423 milionů korun).

Až dosud se zdálo, že exemplář vystavený v Ženevě je jen maketou. Nasvědčovala tomu nemalá řádka skutečností - třeba jen pár centimetrů za vyústěním šesti koncovek výfuku se nacházela plechová stěna naznačující, že celé ústrojí není funkční. Na pneumatiky pak byly nalepeny speciální nálepky, jež měly simulovat prodloužení loukotí kovaných ráfků. A aby toho nebylo málo, Bugatti nejen že nikoho nevpustilo dovnitř, ale dokonce ani neuvolnilo jedinou fotku interiéru.

Všechno mělo své opodstatnění, značka přiznala, že na dokončení projektu potřebuje dva a půl roku. Pro srovnání, Alfa Romeo za stejnou dobu stihla vyvinout sedan Giulia. Kvůli urychlení všech vývojových prací se sice poté musela potýkat s řadou těžkostí a navíc již měla hotovou i platformu, nicméně, i tak byli tempo Italů obdivuhodné. Jejich příklad ovšem zároveň i do značné míry přesně vystihuje, co v příštích měsících čeká značku z Molsheimu.

I když je zakázkové kupé La Voiture Noire postaveno na základech Bugatti Chiron, jehož šasí a pohonnou jednotku využívá, vše ostatní je zcela nové. Proto tu máme onu enormní pořizovací cenu a proto Bugatti potřebuje tak dlouhou dobu k dokončení. Bylo tedy více než logické se domnívat, že do Ženevy dorazil jen hliněný model. Jenže tak tomu kupodivu není, vystavený exemplář je pojízdný. Nicméně toto slovo by si zasloužilo uvozovky.

Z videa mapujícího odjezd molsheimské novinky ze stánku Bugatti je zjevné, že spekulace o absenci šestnáctiválce pod kapotou rovněž nejsou liché - pod kapotu se nenastěhovala čtyřikrát přeplňovaná pohonná jednotka, nýbrž s největší pravděpodobností elektrické ústrojí.

Pokud tedy od nového videa čekáte kromě pastvy pro oči také operní árie, budete trochu zklamáni - největší hluk totiž pochází od dělníků rozebírajících stánky. Samotné La Voiture Noire pak nikdy nezrychlí na vyšší tempo, než jaké zvládne pomalu i batole. Přesto dokáže zapůsobit, vzhled vozu je skutečně impozantní...


Nejdražší nové auto světa se ukázalo v akci, je jako přízrak z hororových filmů - 1 - Bugatti La Voiture Noire opousti Zenevu 2019 videoscreen 01Nejdražší nové auto světa se ukázalo v akci, je jako přízrak z hororových filmů - 2 - Bugatti La Voiture Noire opousti Zenevu 2019 videoscreen 02Nejdražší nové auto světa se ukázalo v akci, je jako přízrak z hororových filmů - 3 - Bugatti La Voiture Noire opousti Zenevu 2019 videoscreen 03Nejdražší nové auto světa se ukázalo v akci, je jako přízrak z hororových filmů - 4 - Bugatti La Voiture Noire opousti Zenevu 2019 videoscreen 04Nejdražší nové auto světa se ukázalo v akci, je jako přízrak z hororových filmů - 5 - Bugatti La Voiture Noire opousti Zenevu 2019 videoscreen 05Nejdražší nové auto světa se ukázalo v akci, je jako přízrak z hororových filmů - 6 - Bugatti La Voiture Noire opousti Zenevu 2019 videoscreen 06Nejdražší nové auto světa se ukázalo v akci, je jako přízrak z hororových filmů - 7 - Bugatti La Voiture Noire opousti Zenevu 2019 videoscreen 07Nejdražší nové auto světa se ukázalo v akci, je jako přízrak z hororových filmů - 8 - Bugatti La Voiture Noire opousti Zenevu 2019 videoscreen 08Nejdražší nové auto světa se ukázalo v akci, je jako přízrak z hororových filmů - 9 - Bugatti La Voiture Noire opousti Zenevu 2019 videoscreen 09Nejdražší nové auto světa se ukázalo v akci, je jako přízrak z hororových filmů - 10 - Bugatti La Voiture Noire opousti Zenevu 2019 videoscreen 10
Bugatti La Voiture Noire sice opustilo ženevský autosalon po svých, šestnáctiválec však pod jeho kapotou přesto nečekejte. Přesto vůz dokáže silně zapůsobit

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše