Reklama

Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná

Hned 50 nejlepších aut, která si lze v současnosti koupit, vybrala redakce britského Autocaru. Zaujaly hlavně stroje schopné okouzlit řidiče.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná

11.7.2017 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Hned 50 nejlepších aut, která si lze v současnosti koupit, vybrala redakce britského Autocaru. Zaujaly hlavně stroje schopné okouzlit řidiče.

Anket, ve kterých jde o nejlepší automobil roku, je bezpočet. Naposledy jsme se podívali na kandidáty, kteří budou soutěžit o titul na severoamerickém trhu. Nyní se vrátíme do Evropy, na světě je žebříček magazínu Autocar. Ten ukazuje dokonce 50 nejlepších aut tohoto roku. Favorizována je řidičská stránka, nudou se tedy nebudete kousat za volantem ani jednoho z nich.

Je ale třeba dodat, že ačkoliv volba nejlepší padesátky pro letošní rok prošla jistou diskuzí, stále představuje pouze pohled jedné redakce. S verdiktem tedy nemusíte souhlasit, ostatně třeba zařazení BMW 330e na 44. místo může vzbudit jisté kontroverze. Dle Autocaru ale jde o nejlepší mainstreamový plug-in hybrid, což jej kvalifikuje i na post jednoho z nejlepších vozů roku vůbec.

V celé padesátce tedy najdeme pestrou směsici vozů, pokud byste v ní ale s ohledem na britskou náturu čekali záplavu škodovek, zklameme vás. Jediným českým vozem je Škoda Superb Combi na 35. místě a je tu proto, že jde o kombík s největším zavazadelníkem v prodeji, který si navíc na nic nehraje a slouží přesně tomu účelu, pro jaký byl navržen - tedy hlavně praktičnosti. Za zmínku pak strojí třeba ještě 19. BMW M2, které by leckdo mohl čekat výše. Podle Britů ale prý sice po stránce pocitů z řízení dobře ztělesňuje, o čem divize M má být, s ohledem na možná očekávání ale prý není dostatečně rychlé.

Pořadí od 6. místa dolů si ale můžete celé projít na zdrojovém odkazu, my se dnes zaměříme na absolutní špičku a přiblížíme vám 5 nejlepších vozů z tohoto výběru vždy i se zdůvodněním, proč byly zvoleny. O nudné ani pomalé stroje rozhodně nejde...

5. Aston Martin DB11

Bylo by vlastně jen překvapením, kdyby se někde na čele neusadilo nové kupé jedné z nejznámějších britských značek. DB11 má nejen nový design, dostalo také moderní techniku. na špici je přeplňovaný 5,2litrový dvanáctiválec. Jeho nástup na místo atmosférické jednotky sice asi puristy příliš nepotěšil, nicméně na druhou stranu Aston Martin sáhl jen po mírném downsizingu a navíc dbal na správné naladění zvukového doprovodu.

Autocar kromě toho dodává, že vůz má nejkomfortnější nastavení podvozku v celé historii modelů DB, nicméně na druhou stranu stále dokáže zajet jeden z nejpůsobivějších časů na testovacím okruhu Dunlopu. Je také lépe vybavený a zpracovaný, byť prostor pro zlepšení tu prý stále je. I proto je nové kupé DB11 jen jedním z pěti nejlepších aut roku, místo aby bylo tím úplně nejlepším.

Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná - 1 - Aston Martin DB11 2016 oficialni sada 07Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná - 2 - Aston Martin DB11 2016 oficialni sada 10Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná - 3 - Aston Martin DB11 2016 oficialni sada 32

4. Volkswagen Golf R

Svět je momentálně „proti-volkswagenovsky“ zaměřen, nebo se tak někteří alespoň tváří - prodeje neukazují znatelnou ztrátu důvěry zákazníků. A v případě takového Golfu R ani nemají důvod - ten dieselovým skandálem není nikterak zatížen, o jeho pohon se stará přeplňovaný benzinový dvoulitr, který během posledního faceliftu posílil na 310 koní.

Autocar říká, že stejně jako Porsche 911, Mazda MX-5 či Range Rover je i německý hot hatch jistým měřítkem v daném segmentu. Už jen to jej zařazuje mezi nejlepší auta, jaká si lze každoročně koupit. Nově k tomu navíc můžete přihodit nejen zmíněný vyšší výkon, ale třeba i modernizovaný multimediální systém při překvapivě pohodlnou jízdu.

Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná - 4 - VW Golf R 2017 facelift nove foto 01Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná - 5 - VW Golf R 2017 facelift nove foto 02Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná - 6 - VW Golf R 2017 facelift nove foto 07

3. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde

Je sporné, jak bude italská automobilka brát umístění svého nového sedanu. Za nás je třetí místo působivé, zvláště když stříbro či zlato nebral žádný z přímých konkurentů. Ty nechala Giulia QV daleko za sebou, třeba Mercedes-AMG C 63 S najdeme až na 41. místě. Navíc jde o kombík, který okouzlil i zavazadelníkem, zatímco Alfa Romeo si musí vystačit s menší praktičností.

Na druhou stranu je to ale první vůz značky po dlouhé době, který dostal pohon zadní nápravy. Tu navíc roztáčí přeplňovaný šestiválec s kořeny od Ferrari, jehož 510 koní je spárováno s nízkou hmotností. Kromě toho je vypíchnuto dobře vyvážené řízení či podvozek, který umožňuje briskní změnu směru. Prvky jako vysoká žíznivost či cena však kvality QV poněkud snižují.

Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná - 7 - Alfa Romeo Giulia QV nova sada 17Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná - 8 - Alfa Romeo Giulia QV nova sada 20Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná - 9 - Alfa Romeo Giulia QV nova sada 58

2. McLaren 570S

McLaren 570S sice spadá do nejnižší řady britské automobilky, nicméně mnohými je považován za vůbec to nejlepší, co kdy z Wokingu vyjelo. Zásluhu na tom má nést hlavně podvozek, který je v režimu Normal nastaven tak, aby absorboval veškeré silniční nerovnosti a chránil tak pozadí posádky před nepohodlím. Přesto je stále komunikativní a poskytuje spoustu informací.

Britské automobilce se navíc povedlo ideálně přenést na silnici všech 570 koní produkovaných přeplňovaným 3,8litrovým osmiválcem, a to bez jediné známky nervozity. McLaren tak zvládá věci, se kterými mají problém i dvakrát dražší vozy. Proč tedy nakonec neskončil první? Především kvůli rozměrům, s délkou 4 529 milimetrů a šířkou 1 915 mm má totiž 570S jisté problémy na úzkých cestách.

Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná - 10 - McLaren 570S nova sada 03Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná - 11 - McLaren 570S nova sada 08Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná - 12 - McLaren 570S nova sada 09

1. Porsche 911 GTS

Jsme u vítěze, v jehož případě by řadu lidí mohl odradit fakt, že ještě před faceliftem trůnil za zadní nápravou atmosférický motor. Nyní zde najdeme přeplňovaný třílitr, který používá i zbytek základní nabídky Porsche. Pokud je ovšem spárován s manuálem a pohonem zadních kol, nelze novému GTS dle Britů pranic vytknout. Na silnici je pocitově menší než McLaren 570S, vůči modelu 911 Turbo je přitom o podstatných 145 kilo lehčí.

Na stranu kladů lze navíc přihodit i vzhled, který možná sice je další evolucí již stokrát viděného, nicméně ony klasické proporce spárované třeba se zatmavenými litými koly s centrální maticí a čalouněním Alcantarou dokážou uchvátit i po stoprvé. Kromě toho Porsche 911 GTS nabízí i využitelná zadní sedadla, působivě jezdí již na standardních pružinách a nově přichází s modernizovanými multimédii. To vše vedlo k obsazení trůnu, na kterém se ostatně Porsche 911 ocitlo již mnohokrát.

Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná - 13 - Porsche 911 GTS 2017 facelift prvni sada 06Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná - 14 - Porsche 911 GTS 2017 facelift prvni sada 07Nejlepší nová auta roku 2017 podle Autocaru: Škoda bodovala jediná - 15 - Porsche 911 GTS 2017 facelift prvni sada 09

Zdroj: Autocar poprvé a podruhé

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše