Reklama

Nejvýkonnější Kiu trápí neobvyklý problém, týká se i několika Čechů

Když se na novém autě objeví nějaká potíž vyžadující si globální svolávací akci, obvykle jde o mechaniku. Kiu Stinger ale trápí něco jiného - výrobce musí přelakovat všechny žluté exempláře.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejvýkonnější Kiu trápí neobvyklý problém, týká se i několika Čechů

11.7.2018 | Petr Prokopec | 32 příspěvků

Když se na novém autě objeví nějaká potíž vyžadující si globální svolávací akci, obvykle jde o mechaniku. Kiu Stinger ale trápí něco jiného - výrobce musí přelakovat všechny žluté exempláře.

Když Kia poprvé zmínila, že hodlá poslat do prodeje výkonný sportovní sedan s pohonem zadních kol, řada lidí si ťukala prstem na čelo. Korejská automobilka byla do té doby známa spíše zaměřením na nízké ceny než snahou o konkurování třeba BMW. Nicméně z modelu Stinger se vyklubal neskutečný úspěch, po kterém překvapivě prahnou lidé i u nás. Většina z nich přitom míří rovnou na vrchol, tedy k 3,3litrovému šestiválci s 370 koňmi.

Několika jedincům se ale možná už hlavou poněkud černější myšlenky. Automobilka oznámila, že má jisté problémy se žlutým lakem Sunset Yellow. Ten může snadno popraskat kvůli narušení struktury od odletujících kamínků, což se samozřejmě neslučuje se standardy výrobce, ani se zárukou. Kia proto aktuálně majitelům tohoto provedení zasílá dopis, v němž je povolává do servisů.

„Ano, tak tomu je. Kontaktovali jsme veškeré majitele. V souvislosti s olejovou složkou se objevil problém, který může způsobit praskliny laku v důsledku odletujících kamínků a tak podobně. Zareagovali jsme ale velmi rychle,“ uvedl na adresu nových potíží provozní ředitel australského zastoupení Damien Meredith. Ten zároveň i potvrdil, že problém není lokální, ale globální a Kia jej bude řešit všude stejně.

Znamená to tedy, že vozy lakované žlutou barvou (jiných odstínů se svolávací akce zatím netýká) zamíří zpět do servisů, kde budou plně odstrojeny a přelakovány. Na nový kabát bude Kia poskytovat rovnou doživotní záruku, zřejmě proto, aby si své nejmovitější zákazníky nerozházela. Dle expertů ji takový krok bude stát u každého kusu zhruba 200 tisíc korun, tedy desetinásobek částky, jež se za žlutý lak připlácí.

Lze pak jen dodat, že dle dat z letošního března si Stinger v Česku zakoupilo již 30 lidí. V dubnu, květnu a červnu jich přibylo dalších 20 a většina zdejších zákazníků sáhla po červené nebo bílé barvě. Ve žluté by se tedy zde mělo prohánět jen několik jednotek exemplářů, kvůli neoficiálnímu dovozu jich ale může být více, než si zdejší zastoupení Kie myslí. Pokud byste tedy měli to štěstí (či v tomto případě i trochu smůlu) a byli majiteli žlutého Stingeru, z loupajícího se laku si nemusíte dělat až takovou hlavu...

Nejvýkonnější Kiu trápí neobvyklý problém, týká se i několika Čechů - 1 - Kia Stinger 2017 nove zive foto 05Nejvýkonnější Kiu trápí neobvyklý problém, týká se i několika Čechů - 2 - Kia Stinger 2017 nove zive foto 06
Žlutý lak Stingeru sluší, majitelé však kvůli němu musí znovu do servisů

Zdroj: Car Advice

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 32 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše