Reklama

Někdo prodal auto přes Facebook s tím, že kupující pošle peníze pak. Tohle dostal místo nich

Že není dvakrát rozumné prodat někomu auto „za dobré slovo”, asi nemusíme říkat. V tomto případě ale udiví, kam až zašla drzost kupce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Někdo prodal auto přes Facebook s tím, že kupující pošle peníze pak. Tohle dostal místo nich

30.5.2018 | Mirek Mazal | 20 příspěvků

Že není dvakrát rozumné prodat někomu auto „za dobré slovo”, asi nemusíme říkat. V tomto případě ale udiví, kam až zašla drzost kupce.

Není žádnou novinkou, že se na sociálních sítích typu Facebook daří i obchodu. Jedenadvacetiletý George Wood z Kentu se rozhodl využít tuto variantu a vystavil svůj stříbrný Ford Fiesta. Ozval se zájemce a oba se dohodli na prodejní ceně cca 300 liber (8 900 Kč). Rychlé a jednoduché řešení se ale později změnilo v průšvih.

Zájemce přijel bez peněz a slíbil zaplacení hned, jak se vrátí domů. Naivní George kývnul, však nešlo zrovna o drahé auto, předal klíče a nechal vychytralého kupce nechal odjet. Po několika dnech bez odezvy se pokusil nového majitele kontaktovat, ale přišla mu jen textová odpověď: „Peníze nedostaneš, dostaneš pěstí.“ Potvrdily se obavy o krádeži v přímém přenosu.

Naštvaný George kontaktoval kentskou policii, ale hned po telefonu dostal jasnou informaci o minimální šanci domoci se spravedlnosti, protože Fiestu jinému muži předal dobrovolně. Nejsme si jisti, že policie jednala správně, šlo o standardní obchod domluvený ústně a mohla se snažit aspoň něco udělat. Faktem ale je, že tvrzení té či oné strany bude bez písemné smlouvy obtížné dokazovat.

Okradený mladík ze zoufalství vystavil fotky svého bývalého vozu na internet, aby se jej lidé pokusili najít, ale bez odezvy. Za týden dostal do schránky odezvu, kterou jistě nečekal - fotky z vrakoviště, kde jeho bývalý vůz drtí těžká technika. Proč kupující něco takového udělal, není jasné - pravděpodobně jen psychicky nemocný člověk může z někoho takto vyloudit jeho auto, aby jej později nechal zničit.

Fotografie byly poslední kapkou. „Nemohl jsem uvěřit vlastním očím, když přišly ty obrázky. Obvolal jsem všechny vrakoviště v okolí a jedno z nich mi potvrdilo, že moje Fiesta byla zlikvidována.“ Je nepravděpodobné, že by George své peníze někdy viděl, třebaže policie už potvrdila, že se touto věcí zabývá.

Podezřelý pachatel krádeže je zhruba třicetiletý muž v černé teplákové soupravě. Pro auto se dostavil v doprovodu ženy, která přivedla malé dítě. Zřejmě povedená rodinka, ale nemalý podíl na zpackaném prodeji nese na svých bedrech napálený George. Sám později přiznal, že udělal chybu - auto bez neprodlené úhrady za něj nikomu neprodávejte, pokud si z jakéhokoli důvodu nejste jisti, že jej později uhradí...

Někdo prodal auto přes Facebook s tím, že kupující pošle peníze pak. Tohle dostal místo nich - 1 - Ford Fiesta naivni prodej bez zaplaceni 01Někdo prodal auto přes Facebook s tím, že kupující pošle peníze pak. Tohle dostal místo nich - 2 - Ford Fiesta naivni prodej bez zaplaceni 02Někdo prodal auto přes Facebook s tím, že kupující pošle peníze pak. Tohle dostal místo nich - 3 - Ford Fiesta naivni prodej bez zaplaceni 03
Takto naivní prodejce nabízel svou Fiestu na Facebooku

Někdo prodal auto přes Facebook s tím, že kupující pošle peníze pak. Tohle dostal místo nich - 4 - Ford Fiesta naivni prodej bez zaplaceni 04
Místo peněz ale dostal fotku z vrakoviště. Naučil se základní postup, že se obchoduje z ruky do ruky

Zdroj: The Sun

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 20 příspěvků

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše