Reklama

Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho

Říkáte si, že zelená a Ferrari k sobě jdou jako Babiš s Kalouskem? Spojení je to pravda neobvyklé, ale podle nás slušivé. A unikátní lak má dokonalé jméno.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho

12.8.2017 | Petr Miler | 6 příspěvků

Říkáte si, že zelená a Ferrari k sobě jdou jako Babiš s Kalouskem? Spojení je to pravda neobvyklé, ale podle nás slušivé. A unikátní lak má dokonalé jméno.

Některé značky aut si automaticky spojujeme s určitými barvami, obvykle ze zvyku. Ferrari přece musí být červené, Jaguar zelený, Mercedes stříbrný, ostrá Honda bílá, správné Audi černé... A dost často to tak skutečně bývá, protože to, na co jsme zvyklí, obvykle ladí našemu oku. Existují ale lidé, kterým se naopak líbí vše, co konvencím odporuje, a tak na vlně zvyklostí nejedou.

Bývaly časy, kdy by pro to zvlášť některé automobilky pochopení neměly, ty časy jsou ale dávno pryč. Takové Ferrari bývalo v případě dostupných barevných odstínů hodně konzervativní, dnes vám ale za příplatek rádo dodá auto v jakékoli barvě, až na jednu. Zelená to není, a tak se stalo, že si u něj v roce 2010 někdo objednal tehdy typický a nejprodávanější model 458 Italia v krajně netypické barvě.

Není to poprvé, co vidíme Ferrari v zelené, obvyklá volba to ale skutečně není. V tomto případě jde o velmi tmavý odstín, který nemá daleko ke zmiňované britské závodní zelené. Je ale namíchaný zcela na míru, nenajdete jej na žádném jiném voze a je otázkou, jestli by o něj vůbec někdo další stál. Jméno tomu odpovídá - říká si Verde Abatone.

Připomeňme, že abaton je část chrámu nepřístupná nezasvěceným, což je tady skutečně příhodná konotace. Vysvětlit si ji lze různě, od nedostupnosti tohoto odstínu komukoli dalšímu až po fakt, že po takové barvě sáhnou jen zasvěcení. Teď po ní ovšem můžete sáhnout i vy.

Takto vyparáděná 458 je totiž nyní k mání u jednoho z nizozemského prodejce rozličných automobilových specialit. Zelená barva karoserie byla v tomto případě spojena hlavně s černou, která zdobí leccos od interiéru až po třmeny brzd. Zbytek auta je standardní, ale ne snad, že by to někomu mělo vadit - 578 koní z atmosférické V8 pod kapotou znamená akceleraci na stovku za 3 sekundy a maximální rychlost 328 km/h. To neurazí.

Nevíme, jak vám, ale podle nás tahle neobvyklá barva 458 velmi sluší, dělá z ní i docela jiná, neokoukané auto. Tento konkrétní kus vypadá jako nový, na poměry Ferrari toho ale vlastně najel docela dost - 26 000 km za 6 let už jsou nějaké kilometry. Sáhli bychom po něm, je tu jen jeden háček, cena 174 950 Eur, skoro 4,6 milionu Kč. Tyhle peníze nám teď nepřebývají, zrovna teď ne. Ale třeba vám ano...

Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 1 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 01Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 2 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 02Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 3 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 03Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 4 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 04Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 5 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 05Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 6 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 06Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 7 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 07Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 8 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 08Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 9 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 09Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 10 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 10Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 11 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 11Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 12 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 12Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 13 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 13Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 14 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 14Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 15 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 15Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 16 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 16Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 17 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 17Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 18 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 18Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 19 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 19Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 20 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 20Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 21 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 21Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 22 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 22Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 23 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 23Někdo si koupil Ferrari v téhle jinak nedostupné zelené. Jmenuje se podle toho - 24 - Ferrari 458 Verde Abatone prodej 24
Zelené Ferrari se vážně nevidí. Toto má navíc unikátní lak, s pozoruhodným jménem

Zdroj: ceny 174 950 Eur

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše