Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů

Němci jsou vyhlášeni svým respektem k pravidlům a neochotou se jakýmkoli způsobem vzdalovat od norem. O to více překvapí, že ve Friedbergu teď oficiálně svítí světla na křižovatkách jako sám Elvis.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů

10.12.2018 | Mirek Mazal

Němci jsou vyhlášeni svým respektem k pravidlům a neochotou se jakýmkoli způsobem vzdalovat od norem. O to více překvapí, že ve Friedbergu teď oficiálně svítí světla na křižovatkách jako sám Elvis.

Když byl Elvis Presley povolán do vojenské služby pod vlajkou americké armády, sloužil u posádky v německém Friedbergu. Tam se nacházela dnes už neexistující americká vojenská základna, kde Král Rock'n'Rollu působil v letech 1958 až 1960. Před nástupem do služby byl na vrcholu slávy, přesto se nástupu do zelených šatů a s tím spojeným přesunem z rodné Ameriky do Evropy nevyhnul.

Idol hned několika generací sice sloužil ve výše zmíněném Friedbergu, dům si ale pořídil v nedalekém Bad Nauheimu. Pro obě obce je někdejší pobyt jednoho z nejslavnějších zpěváků všech dob tím nejvýznamnějším, co se kdy v jejich historii odehrálo, a tak se tím pochopitelně rády chlubí. Staly se poutními místy, v Bad Neuheimu se dokonce od roku 2002 koná festival Elvise Presleyho. Friedberg se nyní pro změnu rozhodl, že vzpomínku na Krále implementuje i do své dopravní infrastruktury.

Dnes už předměstí Frankfurtu tedy dalo za vznik originální a vpravdě úžasné úpravě semaforů, na kterých svítí rozličné siluety Elvise. Něco takového bychom čekali možná od moderních umělců, kteří se tímto způsobem chtějí zviditelnit, tady ale vše proběhlo zcela oficiálně. Zhruba čtvrt roku Němcům trvalo, než připravili novou podobu světel, která byla přijatelná pro všechny dotčené úřady i policii, nakonec ale uspěli. Všichni návštěvníci obce tak si nyní mohou užívat vtipných obrázků se zeleným nebo červeným pozadím.

Náklady celé proměny město odhaduje na 900 Eur (23 300 Kč), takže šlo o velmi levný špás. A efekt prý předčil očekávání. Místním se to líbí a lidé raději počkají na zelenou s Elvisem, než na tu nudnou s kráčejícím panáčkem, takže to pomáhá i bezpečnosti. Friedberg poprvé zapnul nové semafory ve středu a ani Bad Nauheim nechce zůstat pozadu - ten pro změnu Presleymu staví bronzovou sochu.

Dotčené semafory ve Friedbergu stojí okolo náměstí pojmenovaného podle hudebníka. Radnici šlo pochopitelně hlavně o vlastní zviditelnění, atrakci nainstalovala jako lákadlo pro ty, kteří o spojitosti Elvise s tímto městem nemají tušení. Je skutečně s podivem, že zrovna striktní Němci dovedou uvolnit přísný dohled ve prospěch takové věci, ale všechna čest - tohle vážně nikomu neublíží a leckoho potěší.


Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 1 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 01Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 2 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 02Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 3 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 03Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 4 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 04Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 5 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 05Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 6 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 06Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 7 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 07Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 8 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 08Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 9 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 09
Elvis strávil ve Friedbergu a Bad Nauheimu dva roky

Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 10 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 10Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 11 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 11Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 12 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 12Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 13 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 13
Zapomenout na to nemohou dodnes...

Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 14 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 14Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 15 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 15Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 16 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 16Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 17 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 17Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 18 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 18Němci se překonali, ve Friedbergu oficiálně povolili jinak ilegální úpravu semaforů - 19 - Svetla na prechodu tvaru Elvise Presleyho 19
...a tak nove Elvise Presleyho připomínají i specifické semafory s jeho siluetou při tanci, zcela oficiálně. Od Němců nevídaná záležitost

Zdroj: DW

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama