Reklama

Němec ukázal světu, jak snadno lze poslat Škodu Octavia I klidně až na střechu

Tento člověk nepůsobí jako někdo, kdo na nejnáročnějším okruhu světa tráví každý druhý víkend. Dopustil se docela školácké chyby, pro ostatní je ovšem poučná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Němec ukázal světu, jak snadno lze poslat Škodu Octavia I klidně až na střechu

9.4.2018 | Petr Miler | 46 příspěvků

Tento člověk nepůsobí jako někdo, kdo na nejnáročnějším okruhu světa tráví každý druhý víkend. Dopustil se docela školácké chyby, pro ostatní je ovšem poučná.

Za okny panují podmínky mající daleko k zimním, a nic tak už nebrání začít novou sezónu výletů na okruhy. Ten nejnáročnější na světě tomu neříká ne, Severní smyčka Nürburgringu je pro veřejnost otevřená od velikonočního víkendu. A zkraje sezóny se vždy vydá a okruh spousta lidí, kteří na něj jinak moc často nezabrousí.

Platí to nepochybně i o řidiči stříbrné Škody Octavia první generace, který před objektivy kamer předvedl pozoruhodný kaskadérský kousek. Prakticky z ničeho nic málem obrátil své auto na střechu a i když vůz nakonec z nehody neodešel bez poškození, řidič může děkovat bohu, že všechno mělo jen takové následky.

Šofér přitom udělal zprvu celkem obvyklou chybu, najel příliš rychle do pasáže zvané Adenauer Forst, jednoho z nejpomalejších míst na trat následující jedno z těch naopak nejrychlejších. To se tu stane kde komu a jen na videu níže uvidíte takových chyb nespočet. Většina řidičů ale v této situaci reaguje správně a když vidí, že se do zatáčky „nevejdou”, raději pokračují rovně přes travnatý povrch. Tento pilot se do šikany snažil i v přílišné rychlosti vejít za každou cenu.

To je vážně ten nejhorší možný postup, neboť Adenauer je lemován velmi vysokými obrubníky. Ani najet na ně odlehčeným kolem není dobrý postup, tady na něj vůz najel zatížením zadním kolem v lehce přetáčivém smyku. Reakce na sebe nenechala čekat ani sekundu - vysoký obrubník auto doslova odrazil a vystřelil do vzduchu, o obrubník se pak „kouslo” i levé přední kolo.

Vůz byl na nejlepší cestě k obrácení na střechu, což je vždy velmi nepříjemná nehoda. V tomto případě, i když na zemský povrch dopadl zpět v místech s velmi hrubým povrchem, nakonec „jen” zničil levou přední pneumatiku a ráfek. Jistě nic příjemného, vedle cesty hlavou dolů je to ale v podstatě banalita.

Tato nehoda připomíná, jak snadno lze na tomto místě otočit auto klidně i na střechu, z ničeho nic, v relativně nízké rychlosti. Chyba tohoto pilota budiž poučením pro ty, kteří se na Nordschleife teprve chystají - pokud se k této šikaně přiblížíte příliš rychle, je lepší ji prostě vzdát a obrubník přejet co nejpomaleji rovně, jak nakonec na videu níže uvidíte mnohokrát. Nehoda Octavie je k vidění v samém závěru v čase okolo 9:45.

Němec ukázal světu, jak snadno lze poslat Škodu Octavia I klidně až na střechu - 1 - Skoda Octavia I vs Adenauer Forst Nordschleife 01Němec ukázal světu, jak snadno lze poslat Škodu Octavia I klidně až na střechu - 2 - Skoda Octavia I vs Adenauer Forst Nordschleife 02Němec ukázal světu, jak snadno lze poslat Škodu Octavia I klidně až na střechu - 3 - Skoda Octavia I vs Adenauer Forst Nordschleife 03Němec ukázal světu, jak snadno lze poslat Škodu Octavia I klidně až na střechu - 4 - Skoda Octavia I vs Adenauer Forst Nordschleife 04Němec ukázal světu, jak snadno lze poslat Škodu Octavia I klidně až na střechu - 5 - Skoda Octavia I vs Adenauer Forst Nordschleife 05Němec ukázal světu, jak snadno lze poslat Škodu Octavia I klidně až na střechu - 6 - Skoda Octavia I vs Adenauer Forst Nordschleife 06Němec ukázal světu, jak snadno lze poslat Škodu Octavia I klidně až na střechu - 7 - Skoda Octavia I vs Adenauer Forst Nordschleife 07Němec ukázal světu, jak snadno lze poslat Škodu Octavia I klidně až na střechu - 8 - Skoda Octavia I vs Adenauer Forst Nordschleife 08Němec ukázal světu, jak snadno lze poslat Škodu Octavia I klidně až na střechu - 9 - Skoda Octavia I vs Adenauer Forst Nordschleife 09Němec ukázal světu, jak snadno lze poslat Škodu Octavia I klidně až na střechu - 10 - Skoda Octavia I vs Adenauer Forst Nordschleife 10Němec ukázal světu, jak snadno lze poslat Škodu Octavia I klidně až na střechu - 11 - Skoda Octavia I vs Adenauer Forst Nordschleife 11Němec ukázal světu, jak snadno lze poslat Škodu Octavia I klidně až na střechu - 12 - Skoda Octavia I vs Adenauer Forst Nordschleife 12
Špatné řešení předchozí chyby se v Adenauer Forst může rychle proměnit ve velký problém. Tento řidič měl štěstí v neštěstí...

Zdroj: EMS TV@Youtube

Petr Miler

Diskuze 46 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama