Reklama

Pamatujete „souseda z Boleslavi”? Takhle teď Hyundai v reklamách dráždí Teslu

Agresivní reklamní kampaně Korejcům zjevně nejsou cizí ani jinde ve světě. Po dráždivém „sousedovi z Boleslavi” přichází cosi jako „soused z Fremontu”.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Pamatujete „souseda z Boleslavi”? Takhle teď Hyundai v reklamách dráždí Teslu

9.3.2018 | Petr Prokopec | 15 příspěvků

Agresivní reklamní kampaně Korejcům zjevně nejsou cizí ani jinde ve světě. Po dráždivém „sousedovi z Boleslavi” přichází cosi jako „soused z Fremontu”.

O zákazníka se dá bojovat mnoha způsoby. Reklamy automobilek se obvykle snaží lákat na ten či onen konkrétní model automobilu či službu, nemusí ale zůstat jen u toho. Pravidelně jsme svědky i kampaní, které se souběžně s tím snaží popíchnout konkurenci a právě tím zaujmout nebo pobavit. Ze světa jsou jsou v tomto ohledu nejznámější přestřelky mezi Audi a BMW, u nás pak škádlení Škody s Hyundai které svého času mířilo až k soudu. A právě na Hyundai se budeme soustředit i dnes, jejím cílem se ale tentokrát stala Tesla.

Tito výrobci nemají na první pohled pranic společného. Korejci se totiž zaměřují na mainstream a vozy poháněné spalovacím ústrojím, Američané pro změnu cílí na horní patra trhu, a to s elektromobily. Nicméně Hyundai aktuálně odhalilo svůj crossover Kona v elektrickém provedení. Díky kompaktním rozměrům se přitom tato novinka pohybuje v segmentu, do kterého má zamířit i chystaný Model Y. Z obou automobilek se tedy stanou konkurenti.

Právě kvůli této skutečnosti Hyundai na nových billboardech, jenž se objevily v Evropě, dráždí šéfa kalifornské značky, a to slovy „Your turn, Elon“, jenž lze přeložit jako „Jsi na tahu, Elone“. Korejci tím jasně naznačují, že na trh dorazili jako první. Model Kona Electric totiž pustí do prodeje ještě letos, a to nejen ve své domovině, ale rovněž na Starém kontinentu. S příchodem Muskova crossoveru lze ale počítat na těchto trzích až za dva roky.

Hyundai má tedy daný píseček vyhrazený jen pro sebe, dle plánů přitom značka počítá s produkcí okolo 20 tisíc aut ročně. Zda je to odvážný plán či nikoliv, to nám řekne teprve čas. Záviset bude hlavně na ceně, ta ale zatím stanovena nebyla. Elektrická Kona přitom bude k dispozici ve dvou variantách, přičemž ta s bateriemi o kapacitě 39,2 kWh počítá s dojezdem 300 km. Vrchol nabídky pak dostal 64 kWh, s nimiž zvládne 470 km.

V rámci udávaného dojezdu tedy Hyundai Teslu nepřekoná, což lze ostatně říci také o jízdní dynamice. Základ totiž dostane do vínku 135 koní a 395 Nm, se kterými pokoří stovku za 9,3 sekundy a rozjede se na 167 km/h. U provedení s delším dojezdem je pak maximálka shodná, nicméně díky 204 koním pod kapotou lze počítat s 7,6sekundovou akcelerací. To nejsou zrovna světoborná čísla, pročež vlastně Tesla může být v klidu.

Dá se pak ostatně předpokládat, že nové billboardy rozhodně nezpůsobí Muskovi vrásky na čele, ale spíše vykouzlí úsměv na rtu. Americký vizionář se totiž nechal mnohokrát slyšet, že Teslu koupil a rozjel hlavně proto, aby pomohl rozhýbat trh s elektromobily. To se evidentně povedlo, a tak je i díky němu Hyundai tam, kde je...

Pamatujete „souseda z Boleslavi”? Takhle teď Hyundai v reklamách dráždí Teslu - 1 - Hyundai versus Tesla 2018 billboard 01Pamatujete „souseda z Boleslavi”? Takhle teď Hyundai v reklamách dráždí Teslu - 2 - Hyundai versus Tesla 2018 billboard 02
Hyundai na nových billboardech dráždí Elona Muska

Pamatujete „souseda z Boleslavi”? Takhle teď Hyundai v reklamách dráždí Teslu - 3 - Hyundai versus Tesla 2018 billboard 03Pamatujete „souseda z Boleslavi”? Takhle teď Hyundai v reklamách dráždí Teslu - 4 - Hyundai versus Tesla 2018 billboard 04Pamatujete „souseda z Boleslavi”? Takhle teď Hyundai v reklamách dráždí Teslu - 5 - Hyundai versus Tesla 2018 billboard 05Pamatujete „souseda z Boleslavi”? Takhle teď Hyundai v reklamách dráždí Teslu - 6 - Hyundai versus Tesla 2018 billboard 06Pamatujete „souseda z Boleslavi”? Takhle teď Hyundai v reklamách dráždí Teslu - 7 - Hyundai versus Tesla 2018 billboard 07Pamatujete „souseda z Boleslavi”? Takhle teď Hyundai v reklamách dráždí Teslu - 8 - Hyundai versus Tesla 2018 billboard 08Pamatujete „souseda z Boleslavi”? Takhle teď Hyundai v reklamách dráždí Teslu - 9 - Hyundai versus Tesla 2018 billboard 09Pamatujete „souseda z Boleslavi”? Takhle teď Hyundai v reklamách dráždí Teslu - 10 - Hyundai versus Tesla 2018 billboard 10Pamatujete „souseda z Boleslavi”? Takhle teď Hyundai v reklamách dráždí Teslu - 11 - Hyundai versus Tesla 2018 billboard 11Pamatujete „souseda z Boleslavi”? Takhle teď Hyundai v reklamách dráždí Teslu - 12 - Hyundai versus Tesla 2018 billboard 12
Kona Electric ale nejspíše nebude pro chystanou Teslu Model Y zrovna přímou konkurencí, byť se nachází ve stejném segmentu

Zdroj: Electrek

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše