Reklama

Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel

Některé šance jsou neopakovatelné, možnost koupit dokonalou Deltu je tu ale zas. Stála 24 let v garáži a bylo o ni celou dobu pečováno.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel

22.1.2016 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Některé šance jsou neopakovatelné, možnost koupit dokonalou Deltu je tu ale zas. Stála 24 let v garáži a bylo o ni celou dobu pečováno.

Možná si ještě vzpomenete na unikátní Deltu HF Integrale Evoluzione, která byla zhruba před rokem na prodej s 50 najetými kilometry. Řeč je o tomto kousku, číslu 124 z výjimečné, čtyřsetkusové edice Martini, která byla postavena u příležitosti pátého vítězství Lancie Delta ve světovém šampionátu rallye za sebou.

Unikátní nebyla tím, že by stejných existovalo 400 kusů, ale tím, že měla najeto právě jen 50 kilometrů. Byla dokonale zachovalým kouskem a byla na prodej v aukci s odhadovanou cenou do nějakých 4 milionů korun. Součástí byla nejen servisní knížka a původní sada nářadí, ale dokonce i faktura z roku 1992, když si Deltu současný majitel koupil v dealerství.

Loni ale prodána nebyla, zájemce se při této, nutno dodat hodně vysoké ceně nenašel jediný. Majitel ji tedy nabízí ke koupi zas a je to znovu výjimečná příležitost - Delta HF Integrale Evo, Martini a ještě k tomu nejetá, takový kousek se na světě najde možná právě jen tento. A majitel, aby zájem o vůz podpořil, přidal pár nových detailů.

Tím asi nejvíce pozoruhodným je, že první a jediný majitel vozu tuto Deltu nikdy neřídil, alespoň ne tak, že by ji vytáhl na silnici. K němu domů byla odvezena a on ji ani nikdy neregistroval. Mysleli jsme, že to byla souhra okolností, následek zdravotních potíží či jiných nepříznivých okolností, za nichž jsou podobná auta nechávána ležet ladem. Jenže tak to není - majitel přiznává, že vůz od začátku kupoval jako investici, kterou nyní touží zúročit. Cíleně tedy nechal stát vůz v garáži a pracoval jen na jeho údržbě, aby ho po letech prodal se ziskem.

Něco takového se vám jako nadšenci do řízení nemusí líbit, ale berte to pozitivně - díky tomu si nyní můžete jinak dávno nevyráběný vůz ve svém snad nejlepším provedení pořídit jako nikdy nejetý. Máte-li zájem, letos bude tato Delta k mání na aukci na Race Retro International Historic Motorsport Show 2016 v Stoneleigh Parku v britském Coventry, a to 28. února. Odhadovaná cena je opět 90 - 110 tisíc liber, tedy aktuálním kurzem asi 3,16 - 3,86 milionu korun. Jestli je to stále moc, posuďte sami...

Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 1 - Lancia Delta HF Integrale Martini na prodej lepsi 01Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 2 - lancia delta hf int martini na prodej 02Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 3 - lancia delta hf int martini na prodej 03Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 4 - lancia delta hf int martini na prodej 04Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 5 - lancia delta hf int martini na prodej 05Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 6 - lancia delta hf int martini na prodej 06Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 7 - lancia delta hf int martini na prodej 07Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 8 - lancia delta hf int martini na prodej 08Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 9 - lancia delta hf int martini na prodej 09Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 10 - lancia delta hf int martini na prodej 10Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 11 - lancia delta hf int martini na prodej 11Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 12 - lancia delta hf int martini na prodej 12Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 13 - lancia delta hf int martini na prodej 13Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 14 - lancia delta hf int martini na prodej 14Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 15 - lancia delta hf int martini na prodej 15Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 16 - lancia delta hf int martini na prodej 16Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 17 - lancia delta hf int martini na prodej 17Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 18 - lancia delta hf int martini na prodej 18Perfektní Lancia Delta HF Integrale s 50 km je opět k mání, majitel s ní nikdy nejel - 19 - lancia delta hf int martini na prodej 19
Tahle Delta vypadá jako nová, protože taky skoro nová je

Zdroj: Silverstone Auctions

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama