Reklama

Podívejte se do Putinova obrněného Mercedesu. Posádce jasně říká, kdo je víc

Přímo ruským prezidentem byl dříve používán tento prodloužený a obrněný Mercedes třídy S. Jeho vnitřní provedení tomu odpovídá. A je na prodej, za ne až tak vysokou cenu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Podívejte se do Putinova obrněného Mercedesu. Posádce jasně říká, kdo je víc

26.4.2018 | Mirek Mazal | 31 příspěvků

Přímo ruským prezidentem byl dříve používán tento prodloužený a obrněný Mercedes třídy S. Jeho vnitřní provedení tomu odpovídá. A je na prodej, za ne až tak vysokou cenu.

Zásadní proměna vozového parku nejvyšších ruských představitelů pokročila do dalšího dějství, a tak došlo i na výprodej starších limuzín používaných ve flotile ruského prezidenta. Pár takových aut jsme vám ukazovali už dříve, obvykle ale nešlo o vozy, které by byly určeny přímo prezidentovi. Dnes tu ale právě jeden takový máme a usedal do něj sám Vladimir Putin.

Dnes se nachází v jednom moskevském dealerství, které nabízí tmavě modrý Mercedes-Benz S600 (W220) v obrněné konfiguraci Pullman. Pancéřované auto z roku 2003 vozilo nejvyššího představitele Ruska po všemožných oficiálních akcích a užilo si své - za dobu svého působení v Kremlu najelo 88 000 kilometrů.

Vůz byl vyroben na zakázku přímo ve fabrice v provedení Pullman. To je oblíbená značka mezi podobně smýšlejícími osobnostmi, v této verzi jezdil například diktátor Josip Broz Tito nebo Pol Pot. Putin se mohl spoléhat na vyšší odolnost proti napadení, konkrétně se jedná o pancéřování balistické kategorie B7/B7. Pod zesílenou kapotou trůní benzínový dvanáctiválec o objemu 5,8 litru a výkonu 270 kW (367 koní) a 530 Nm. Automatická převodovka pohání zadní nápravu.

Interiér typičtější být nemůže. Bílé kožené čalounění a světlé záclonky lemuje tmavé dřevo. Pikantní je, že takto vypadá jen v zadní část kabiny - pro řidiče a jeho spolujezdce je kabina jednoduše černá s dřevěným dekorem. Nesourodá směsice barev a materiálů vykresluje dva odlišné světy, které dělí přepážka za předními sedadly.

Výbava zahrnuje třízónovou klimatizaci, elektricky ovládaná sedadla s pamětí nastavení a perforovaným čalouněním, kterému nechybí vyhřívání a odvětrávání. Příplatkové ozvučení kombinuje sadu reproduktorů a pozoruhodná je velká centrální obrazovku pro váženého pasažéra vzadu. Běžný občan nemá šanci vniknout do světa jednoho muže, teď se nabízí příležitost se na tento vůz podívat.

A nebo si jej koupit, speciální vůz používaný Kremlem vychází na 8 500 000 rublů, tedy asi 2,9 milionu Kč. To není zase tak moc s ohledem na to, jak kultovní postavou Putin je - podobné voz vídáme v prodeji i za vyšší ceny...

Podívejte se do Putinova obrněného Mercedesu. Posádce jasně říká, kdo je víc - 1 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 01Podívejte se do Putinova obrněného Mercedesu. Posádce jasně říká, kdo je víc - 2 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 02Podívejte se do Putinova obrněného Mercedesu. Posádce jasně říká, kdo je víc - 3 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 03Podívejte se do Putinova obrněného Mercedesu. Posádce jasně říká, kdo je víc - 4 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 04Podívejte se do Putinova obrněného Mercedesu. Posádce jasně říká, kdo je víc - 5 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 05Podívejte se do Putinova obrněného Mercedesu. Posádce jasně říká, kdo je víc - 6 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 06Podívejte se do Putinova obrněného Mercedesu. Posádce jasně říká, kdo je víc - 7 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 07Podívejte se do Putinova obrněného Mercedesu. Posádce jasně říká, kdo je víc - 8 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 08Podívejte se do Putinova obrněného Mercedesu. Posádce jasně říká, kdo je víc - 9 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 09Podívejte se do Putinova obrněného Mercedesu. Posádce jasně říká, kdo je víc - 10 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 10
Kreml rozprodal část starších limuzín ze své flotily, mezi nimi i Pullman samotného Vladimira Vladimiroviče Putina

Zdroj: Auto.ru

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 31 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama