Reklama

Podívejte se na nejdražší lak v nabídce Porsche. Stojí více než některá jeho auta

V případě běžných značek vás lak vymykající se obvyklé nabídce vyjde maximálně na pár desítek tisíc Kč. U Porsche budete potřebovat miliony.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Podívejte se na nejdražší lak v nabídce Porsche. Stojí více než některá jeho auta

14.8.2017 | Petr Prokopec | 16 příspěvků

V případě běžných značek vás lak vymykající se obvyklé nabídce vyjde maximálně na pár desítek tisíc Kč. U Porsche budete potřebovat miliony.

Na sklonku loňského roku jsme dali dohromady 10 nejšílenějších příplatkových prvků výbavy Porsche 911. A slovem „nejšílenějších” jsme ani trochu nepřeháněli, šlo vesměs o zbytné drobnosti s extrémními cenami. Vždyť kdo by kupříkladu chtěl dát více než 66 tisíc korun za lakované výdechy klimatizace? Či o pár tisíc korun méně za jejich čalounění? Nejspíše nikdo, říkáte si? Realita ale nejspíše bude někde jinde, jinak by Porsche tyto doplňky nenabízelo. Ostatně, nejde o nejdražší doplňky, které si můžete za příplatek pořídit.

Aktuálně se můžeme podívat na zoubek barvě Python Green, které spadá do repertoáru divize Porsche Exclusive Manufaktur. Ta se nedávno blýskla speciální verzí modelu Turbo S, jíž dodala více než 600 koní. V případě tohoto Turbo S si sice musíme vystačit s 580 koňmi, nicméně onen lak karoserie vše vynahrazuje - za jeho aplikaci totiž musíte na účet Porsche převést neskutečných 82 645,50 Eur (cca 2 163 100 Kč).

Ano, čtete správně, automobilka z Zuffenhausenu si skutečně za exkluzivní lak účtuje více než třeba za nový Cayman S, jehož 350 koní vás v kombinaci s automatem PDK na českém trhu vyjde na 1 900 000 Kč. Vše má ale své opodstatnění, barva Python Green totiž spadá do selekce Chromaflair, jenž se chlubí speciální pigmentací, díky které Turbo vypadá z každého úhlu pohledu trochu jinak. Jestli je to ovšem dostatečné opodstatnění pro až takovou cenu, posuďte sami.

Porsche ročně vyrobí pouze pět aut lakovaných jednou z barev Chromaflair (kromě této zelené můžete sáhnout ještě po modré, fialové a zlaté), nepochybně tedy jde o velmi exkluzivní zboží. Nicméně i přesto bychom si asi jeho pořízení rozmysleli - i když tím se vlastně klasifikujeme do kategorie těch lidí, kteří na pořízení takového vozu prostě nemají. Třeba jste na tom lépe...

Podívejte se na nejdražší lak v nabídce Porsche. Stojí více než některá jeho auta - 1 - Porsche 911 Turbo S Phyton Green Chromaflair 01Podívejte se na nejdražší lak v nabídce Porsche. Stojí více než některá jeho auta - 2 - Porsche 911 Turbo S Phyton Green Chromaflair 02Podívejte se na nejdražší lak v nabídce Porsche. Stojí více než některá jeho auta - 3 - Porsche 911 Turbo S Phyton Green Chromaflair 03Podívejte se na nejdražší lak v nabídce Porsche. Stojí více než některá jeho auta - 4 - Porsche 911 Turbo S Phyton Green Chromaflair 04Podívejte se na nejdražší lak v nabídce Porsche. Stojí více než některá jeho auta - 5 - Porsche 911 Turbo S Phyton Green Chromaflair 05
Na tomto autě stojí přes 2,1 milionu Kč jen lak. Zbytek vyjde ještě násobně dráže...

Zdroj: Minimaldigital@Instagram

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 16 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama