Reklama

Podívejte se, v čem jezdí piloti F1 v Ázerbajdžánu. Vladimir Putin by byl hrdý

S monoposty F1? To samozřejmě též, mimo okruh v Baku ale sedlají piloti stáje Red Bull docela jiné a i pro nás pozoruhodné stroje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Podívejte se, v čem jezdí piloti F1 v Ázerbajdžánu. Vladimir Putin by byl hrdý

28.4.2018 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

S monoposty F1? To samozřejmě též, mimo okruh v Baku ale sedlají piloti stáje Red Bull docela jiné a i pro nás pozoruhodné stroje.

Tento víkend se jede Velká cena Ázerbajdžánu. Jakkoliv v čele šampionátu jezdců stojí Sebastian Vettel a Pohár konstruktérů vede Mercedes, snad nejsledovanější osobou na okruhu Baku bude Daniel Ricciardo. Osmadvacetiletý australský jezdec tam totiž loni vyhrál, přičemž jeho předjížděcí manévr hned tří konkurenčních pilotů patřil mezi nejlepší v loňské sezóně. Obdobně pak o sobě Ricciardo dal vědět před dvěma týdny v Číně, kde nakonec rovněž zvítězil.

Ricciardo má přitom aktuálně našlápnuto k dalšímu triumfu, ve druhém pátečním tréninku byl totiž nejrychlejší. Mezi něj a jeho stájového kolegu Maxe Verstappena se pak vklínil Kimi Räikkönen, po této trojici následovala dvojice stříbrných šípů. Vettel pak skončil až jedenáctý s odstupem takřka půldruhé sekundy. Jelikož přitom všichni piloti byli na nové ultraměkké sadě pneumatik, zdá se, že okruh Baku stáji Red Bull Racing skutečně sedí.

Zatímco nyní se již oba piloti rakousko-britské stáje budou věnovat jen šampionátu, ještě před prvními tréninky měli dostatek času i na jiné aktivity. Ty souvisí s národním parkem, který je od okruhu vzdálen 70 kilometrů a který je zván Země býků neboli Land of the Bulls. Jelikož tu přitom mluvíme o stáji Red Bull, je zcela jasné, že tým zkrátka tuto lokalitu nemohl nechat neprozkoumanou. Monopostem RB14 ale jezdce nevybavil.

Místo toho Ricciardo i Verstappen dostali na „blbnutí“ jeden z morálně nejstarších vozů světa, který se i nadále vyrábí. Poprvé spatřil světlo světa v roce 1977, přičemž v Česku byl svého času modlou díky seriálu Návštěvníci. Více nápověd nejspíše není potřeba, Ladu Niva z tohoto popisu pozná každý. Vůz se přitom dočkal kvůli této příležitosti speciálního polepu, technika však zůstala ryze sériová.

„Užili jsme si opravdu hodně zábavy,“ uvedl k neobvyklému zážitku Verstappen. „Je opravdu fascinující, že taková scenérie se nachází prakticky na pobřeží, je to opravdu překrásné. Měli jsme nějaké soupeře v podobě místních, kteří měli totéž auto. Jejich výhodou byla velmi dobrá znalost terénu, ale naneštěstí pro ně jsme byli trochu rychlejší.“

Ricciardo pak dodal, že během provizorního terénního závodu bylo pár okamžiků, které by šlo označit jako kritické, nicméně nakonec i on Ladu chválil. My pak jen zmíníme, že její přítomnost nebyla nikterak náhodná - Red Bull totiž užívá motory od Renaultu a velmi spolupracuje s aliancí, pod který AvtoVAZ a tedy i Niva spadá. A jejich vystoupení by jistě zatleskali i čelní představitelé Ruska - kolikrát vidíte pilota Formule 1 v ruském autě, tedy pokud to není Rus?

Podívejte se, v čem jezdí piloti F1 v Ázerbajdžánu. Vladimir Putin by byl hrdý - 1 - Red Bull Racing a Lada Niva 2018 01Podívejte se, v čem jezdí piloti F1 v Ázerbajdžánu. Vladimir Putin by byl hrdý - 2 - Red Bull Racing a Lada Niva 2018 02Podívejte se, v čem jezdí piloti F1 v Ázerbajdžánu. Vladimir Putin by byl hrdý - 3 - Red Bull Racing a Lada Niva 2018 03Podívejte se, v čem jezdí piloti F1 v Ázerbajdžánu. Vladimir Putin by byl hrdý - 4 - Red Bull Racing a Lada Niva 2018 04Podívejte se, v čem jezdí piloti F1 v Ázerbajdžánu. Vladimir Putin by byl hrdý - 5 - Red Bull Racing a Lada Niva 2018 05Podívejte se, v čem jezdí piloti F1 v Ázerbajdžánu. Vladimir Putin by byl hrdý - 6 - Red Bull Racing a Lada Niva 2018 06
Ricciardo a Verstappen si před víkendovou GP Ázerbajdžánu střihli jízdu v Ladě Niva

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama