Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Podivné dopravní předpisy světa, třeba při sledování koní zamaskovat auto
12.4.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
(+ video) Nad některými dopravními předpisy na světě zůstává rozum stát, pro Brity je ovšem třeba nepochopitelné i celodenní svícení.
Že se na červenou stojí, na zelenou jede a že se člověk má držet na určité straně silnice, jsou základy soužití na silnicích. Někdy však jiné, drobnější předpisy vzbuzují minimálně pozvednutí obočí. Máme tu soupis těch nejzvláštnějších na světě z britského pohledu a některé z nich jsou skutečně prapodivné.
Tak třeba v americkém městě Eureka je nelegální spát ve vozovce, což se dá docela dobře pochopit, protože by vás někdo mohl přejet. V americkém státě Massachussets zase nemůžete řídit vůz, kde na zadní sedačce sedí gorila. Ve Švédsku - a v mnoha dalších zemích Evropy včetně té naší, nutno dodat - zase musíte svítit celý den, což Britům, kteří mají v rozhodování o osvětlení vozu svobodu, přijde divné. Zcela pochopitelně, dodali bychom, tohle je nesmysl i podle nás.
Na Aljašce nelze ke střeše připevnit psa a někam jet. U tohoto předpisu máme stejně jako u mnoha jiných pocit, že vznikl v reakci na chytráka, který něco takového udělal. Zákon o zákazu jízdy přes dětská hřiště z amerického Dublinu má dost možná podobný původ, stejně jako dánská povinnost se podívat pod auto, než vyrazíte.
V Glendale ve Spojených státech nesmíte přeskakovat mezi auty, která jedou rychleji než 65 mil v hodině, tedy 104 km/h. Je to asi výrazně nebezpečnější, než přeskakovat mezi auty jedoucími stovkou. Na Floridě, pokud u parkovacích hodin odstavíte slona, musíte zaplatit jako za automobil. A v Japonsku nejenže nesmíte řídit pod vlivem alkoholu, nesmíte ani být spolujezdec takového řidiče.
Zajímavý zákon má také americká Pennsylvánie - při pozorování koní musíte své auto zamaskovat, a když na vás kůň nějak reaguje, je nutné vůz okamžitě rozebrat a díly schovat do křoví. Na německé dálnici vám zase nesmí dojít palivo a když se vám v americkém státě Ohio porouchá auto a zavoláte si taxi, musíte jet v něm, nikoliv na střeše.
Slon na parkovacím místě nebo cesta v taxíku místo na něm se dají pochopit, ale co mohlo předcházet nutnosti rozebrat auto, pokud si vás všimne sledovaný kůň, nebo zákazu jízdy s gorilou na zadní sedačce, nemáme ponětí. Anglicky hovořícím čtenářům vše přiblíží i přiložené video britských kolegů...

Nad některými dopravními předpisy zůstává rozum stát
Zdroj: CarThrottle přes Carscoops
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Zákazník nechal u dealera za moderní marnost protiúčtem legendární model. Od lidí schytal takovou bídu, že už se tím Honda radši nechlubí
včera
Nejlegračnější na novém integrovaném WC v autě je nakonec značka, která si ho patentovala
21.4.2026
Ferrari ukázalo, jak skutečně funguje přelomový interiér jeho poslední novinky. V Golfu by to byla moc fajnová věcička
20.4.2026
Nejnovější články
BMW faceliftovalo řadu 7 a nevyřešilo nic, k bizarnímu designu a absurdní výšce přidalo i zcela nepatřičný vnitřek
před 2 hodinami
Ford odhalil cenu a parametry brutálního Mustangu pro „chudé”, 800 koní ještě nikdy nevyšlo tak levně
před 3 hodinami
Šéf Formule 1 se nečekaně vložil do debaty o automobilovém průmyslu. Říká, že politici mu způsobili nevratné škody, které ničí i F1
před 5 hodinami
Nejnovější VW je takový designový bizár, že už ho vážně zjevně nedokáže brát ani jeho autor
včera
Doba obřích displejů v autech končí, říká expert, vyhrají ti, kteří je zmenší nebo úplně vyhodí
včera
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
