-

Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže

S okamžitým a definitivním ukončením výroby a prodeje všech dieselových aut Porsche to nebude tak horké. Původní oznámení bylo poněkud upřesněno.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže

22.2.2018 | Petr Prokopec | 13 příspěvků

S okamžitým a definitivním ukončením výroby a prodeje všech dieselových aut Porsche to nebude tak horké. Původní oznámení bylo poněkud upřesněno.

Dnes se v Německu rozhoduje o budoucnosti dieselů v Evropě. Federální soud velmi pravděpodobně nedá mnoha městům na výběr a k proklamovaným zákazům vjezdu „naftožroutů“ do center je donutí. Takové Porsche se ovšem rozhodlo vývoj událostí předběhnout a před pár dny oznámilo, že s dieselovými motory s okamžitou platností končí.

Nebyla to spekulace, ani informace od některé z lokálních filiálek, ale oficiální prohlášení automobilky jako takové pro britský tisk. Firma následně potvrdila, že z výrobní linky sjel poslední Macan S Diesel, čímž byly po ukončení výroby Panamery 4S Diesel na přelomu roku veškeré objednávky vypořádány. Tečka, Schluss, Ende, tak Porsche svůj vztah k naftovým motorům definovalo.

Dnes ale dorazila trochu jiná tisková informace, která se tak rezolutně netváří. Budeme ji citovat doslova: „Diesely u Porsche tradičně hrály vedlejší roli, neboť firma sama nikdy nevyvíjela ani nevyráběla dieselové motory. Poptávka po naftových modelech v současné době klesá, zatímco zájem o hybridní a benzinové modely roste. (...) Ve světle těchto faktů Porsche upravilo své produktové plánování. Toto rozhodnutí znamená, že Porsche v současné době nenabízí žádný automobil s naftovým motorem, neznamená však úplný konec dieselů. Jak bylo oznámeno, nový Cayenne dostane naftový motor. Přesný čas začátku jeho prodeje zatím není jasný,” stojí v prohlášení automobilky.

To je pozoruhodný obrat. Nový Cayenne skutečně měl dostat diesel, po mnoha měsících od představení ale takový motor nedorazil a jsme si na 99,9 % jisti, že to Porsche chtělo zkusit bez něj. Asi ale zjistilo, že si to prostě nemůže dovolit - u dosavadní generace se například v Německu podílely naftové motory na prodeji Cayenne z vice jak poloviny a jakákoli alternativa se zřejmě pro tyto zákazníky neukázala být schůdnou. Dieselový Cayenne tak teď definitivně bude a předchozí zprávu zřejmě vydal někdo z Porsche, kdo nebyl obeznámen s novými plány týkajícími se většího z SUV.

„Nikdy nic, nikdo nemá, nikdy míti za definitivní,” zapěla by zřejmě dvojice, která by z počátečních písmen svých příjmení dala dohromady VW, mimochodem. Může se klidně stát, že si to Porsche rozmyslí i s Panamerou či Macanem, stejně jako se může stát, že nakonec ani ten Cayenne Diesel nebude. „Neb nikdy nikdo neví, co se může státi.” A ono se něco stane už během následujících hodin a dnů. A to může přinést další zásadní oznámení...

Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 1 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 29Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 2 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 30Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 3 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 31Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 4 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 32Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 5 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 33Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 6 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 34Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 7 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 35Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 8 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 36Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 9 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 37Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 10 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 38Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 11 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 39Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 12 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 40Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 13 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 41Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 14 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 42Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 15 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 43Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 16 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 44Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 17 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 45Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 18 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 46Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 19 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 47Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 20 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 48Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 21 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 49Porsche řadí zpátečku, s diesely nekončí. Asi zjistilo, že prostě nemůže - 22 - Porsche Cayenne 2018 zive a oficialni foto 50
Nové Porsche Cayenne se zatím ukázalo jen s benzinovými motory. Dieselová verze je ale přes nedávné rezolutní oznámení automobilky opět v plánu

Petr Prokopec

Diskuze 13 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama