- -

Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus

Když tento výtvor zahlédnete poprvé, řeknete si cosi šílené úpravě, kterých jste už viděli spoustu. Jenže za základ tady posloužilo opravdu krásné auto.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus

4.5.2017 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Když tento výtvor zahlédnete poprvé, řeknete si cosi šílené úpravě, kterých jste už viděli spoustu. Jenže za základ tady posloužilo opravdu krásné auto.

Také patříte k těm, pro které je Jaguar E-Type jedním z nejkrásnějších aut historie? V takovém případě vám fotky níže dost možná způsobí celoživotní trauma. Ukazují totiž, co lze E-Typu provést, chybí-li vám špetka úcty k práci automobilových designérů, vkus či soudnost.

Autorem této zrůdnosti je podle muž z USA jménem Peter Harris, který se 40 let zabývá zakázkovými stavbami automobilů. Příběh tohoto vozu v jeho současném stavu se začíná psát před více než 30 lety a jedinou polehčující okolností je, že do Harrisových rukou dostal po nehodě, při které šel přes střechu.

I to by ale jistě šlo opravit do původního stavu, svět by nepřišel o jeden E-Type Coupé z roku 1968. Harris však odstranil střechu a místo původního britského motoru namontoval pod kapotu 4,9 V8 od Fordu. Pak nějakou dobu jezdil, než odešla převodovka, načež vůz prý roky stál bez hnutí. Až do doby zhruba před osmi lety.

Tehdy se k Harrisovi dostal Oldsmobile 442 z roku 1971, který byl silně upraven - místo sériové zadní nápravy měl přední nápravu z Cadillacu s předním pohonem, ovšem místo motoru Cadillacu byl nainstalován 7,5 V8 s kompresorem. Byla to prý zábava, takže Harris tohle celé vyndal z Oldsmobilu a nainstaloval do Jaguaru. Musel rozřezat jeho prahy a upravit pomocný rám s novým motorem, aby do sebe všechno pasovalo, ale fungovalo to.

Následně místo 7,5 V8 přišlo něco ještě většího - přeplňovaný motor Cadillac o objemu 8,2 litru. Původní přední náprava Jaguaru už tehdy na světě nebyla, tak dostal tuhou nápravu Speedways, modernější řízení a kotoučové brzdy s posilovačem na všechna kola. Také zadní odpružení (kdysi tedy přední z Cadillacu) bylo vylepšeno o moderní tlumiče a pružiny.

Obrovský kompresorový motor se prý po čase ukázal jako příliš, takže putoval pryč a místo něj dostalo tohle „Harrisovo monstrum” 5,7 V8 od Chevroletu s rychloprůchozími hliníkovými hlavami Edelbrock. Tato změna proběhla před dvěma lety a motor od té doby ujel asi 1 000 km. Převodovka zůstala z Cadillacu, je to automatický tříkvalt Turbo-Hydramatic 425, a má prý najeto asi 4 800 km.

Po pravdě, umístit takhle motor dozadu není úplně špatný nápad pro auto na zábavu. Co z toho dělá kacířství, je fakt, že za základ posloužil Jaguar E-Type, místo aby si člověk, který má prý bohaté zkušenosti se stavbou zakázkových aut, vyrobil vlastní trubkový rám a do něj nacpal tohle pohonné ústrojí, sedačky a přední nápravu.

Aby toho nebylo málo, přední světla jsou z Fordu Taurus z roku 2004, zadní světla jsou LEDky od firmy Speedways, kola jsou značky Centerline a palubní deska je vyrobena z javorového dřeva. To, co po stranách vypadá jako výfuky, jsou trubky chladicího systému vedoucí do a z chladiče, který zůstal pod přední kapotou.

Podle inzerátu na eBayi, kde je tato věc aktuálně k mání, je jediný důvod prodeje auta to, že Harris stárne a špatně se mu do něj nastupuje. Požaduje za něj neuvěřitelných 80 tisíc dolarů, tedy asi 2 milionu korun, v aukci mu ovšem lidé nabízejí zatím maximálně 6 200 dolarů, tedy asi 152 tisíc korun.

Doufáme, že se Harris při každém pohledu na ceny zrenovovaných E-Typů mlátí do hlavy původní řadicí pákou, že kvůli šíleným experimentům přišel o ohromné peníze. A kdybychom měli na rozhazování, tuhle zrůdnost bychom koupili a rituálně spálili ještě na Harrisově dvorku. I když, možná ani takto zdevastovanému E-Typu bychom to nebyli schopni udělat...

Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 1 - jaguar e-type priserny bastl 01Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 2 - jaguar e-type priserny bastl 02Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 3 - jaguar e-type priserny bastl 03Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 4 - jaguar e-type priserny bastl 04Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 5 - jaguar e-type priserny bastl 05Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 6 - jaguar e-type priserny bastl 06Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 7 - jaguar e-type priserny bastl 07Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 8 - jaguar e-type priserny bastl 08Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 9 - jaguar e-type priserny bastl 09Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 10 - jaguar e-type priserny bastl 10Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 11 - jaguar e-type priserny bastl 11Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 12 - jaguar e-type priserny bastl 12Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 13 - jaguar e-type priserny bastl 13Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 14 - jaguar e-type priserny bastl 14Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 15 - jaguar e-type priserny bastl 15Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 16 - jaguar e-type priserny bastl 16Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 17 - jaguar e-type priserny bastl 17Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 18 - jaguar e-type priserny bastl 18Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 19 - jaguar e-type priserny bastl 19Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 20 - jaguar e-type priserny bastl 20Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 21 - jaguar e-type priserny bastl 21Pravá identita této ohyzdnosti vás přivede k slzám. Někteří lidé nemají vkus - 22 - jaguar e-type priserny bastl 22
Naštěstí je E-Typů na světě ještě docela dost

Zdroj: eBay

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše