Reklama

Překupnictví vzácných aut nevymírá. Na tomto chce někdo vydělat 31 milionů Kč

Vzniklo jen v 20 kusech a i když někteří pochybují o jeho reálné výjimečnosti, sběratele to nezastaví. Centenario má někomu vydělat desítky milionů lusknutím prstů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Překupnictví vzácných aut nevymírá. Na tomto chce někdo vydělat 31 milionů Kč

18.10.2017 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Vzniklo jen v 20 kusech a i když někteří pochybují o jeho reálné výjimečnosti, sběratele to nezastaví. Centenario má někomu vydělat desítky milionů lusknutím prstů.

Sto let od narození zakladatele automobilky je poměrně významné výročí, byť asi ne tak, jako století od samotného založení. Lamborghini Centenario LP770-4 je „dárkem” všem fanouškům a nejvěrnějším zákazníkům značky k takovému výročí právě u Lamborghini.

Jako kupé bylo vyrobeno bylo jen 20 exemplářích a všichni oslovení, vážení klienti značky jej koupili ještě před jeho veřejným odhalením. Ani nehnuli brvou nad cenou 1,75 milionu Eur (dnešním kurzem skoro přesně 45 milionů Kč), za kterou Italové tento vůz nabízeli. Ostatní měli smůlu, jak se ale nyní ukazuje, pokud jste dostatečně majetní, můžete si v podstatě nové Centenario užít, i když nepatříte mezi VIP klienty sant'agatského výrobce.

Auto na fotkách níže je na prodej s pouhými 76 najetými kilometry. Opotřebování tu tedy bude v podstatě nulové, motor ještě není ani zajetý, to všechno bude na vás. V podstatě si koupíte nové auto, jen si nebudete moci vybrat lak a čalounění interiéru, ale i to jistě patřičná suma případně napravit. Jen za to budete muset zaplatit - chyťte se něčeho - 3 475 000 dolarů, tedy znovu skoro přesně 76 milionů korun.

To je o 31 milionů Kč více, ohromný nárůst cena za pár měsíců, po které je tento vůz na světě. Současný majitel jistě věří, že např. sběratel, který byl před rokem a půl 21. v pořadí na nákup nového Centenaria, po téhle možnosti skočí. A současnému majiteli tohoto Centenaria, který se zjevně - ať už dobrovolně nebo ne - pasoval do role překupníka, o kterých jsme mluvili dnes ráno - vydělá slušný balík peněz. I kdyby tento vůz stál díky výjimečnostem více, pořád půjde o desítky milionů.

Tohle konkrétní Centenario, jak se dozvídáme z fotografií, vsadilo na kombinaci černé a červené zvenčí i uvnitř. Odhaleného karbonu tu tedy nevidíme tolik, co na voze představeném v Ženevě v roce 2016. Červené jsou i proužky na pneumatikách a také hrany listů zadního difuzoru. Pro svůj kus bychom si vybrali asi trochu jiné provedení, ale proti gustu...

Máte-li zájem, tenhle kousek je k mání u dealera Porsche v americkém Fresnu. Je to tedy vůz v americké specifikaci, což znamená drobné odlišnosti v osvětlení a asi také bude tachometr v mílích. 770 koní a 690 Nm atmosférického dvanáctiválce ale bude pořád stejných, o výjimečnosti vozu ani nemluvě...

Překupnictví vzácných aut nevymírá. Na tomto chce někdo vydělat 31 milionů Kč - 1 - lamborghini centenario 76km prodej usa 01Překupnictví vzácných aut nevymírá. Na tomto chce někdo vydělat 31 milionů Kč - 2 - lamborghini centenario 76km prodej usa 02Překupnictví vzácných aut nevymírá. Na tomto chce někdo vydělat 31 milionů Kč - 3 - lamborghini centenario 76km prodej usa 03Překupnictví vzácných aut nevymírá. Na tomto chce někdo vydělat 31 milionů Kč - 4 - lamborghini centenario 76km prodej usa 04Překupnictví vzácných aut nevymírá. Na tomto chce někdo vydělat 31 milionů Kč - 5 - lamborghini centenario 76km prodej usa 05Překupnictví vzácných aut nevymírá. Na tomto chce někdo vydělat 31 milionů Kč - 6 - lamborghini centenario 76km prodej usa 06Překupnictví vzácných aut nevymírá. Na tomto chce někdo vydělat 31 milionů Kč - 7 - lamborghini centenario 76km prodej usa 07Překupnictví vzácných aut nevymírá. Na tomto chce někdo vydělat 31 milionů Kč - 8 - lamborghini centenario 76km prodej usa 08Překupnictví vzácných aut nevymírá. Na tomto chce někdo vydělat 31 milionů Kč - 9 - lamborghini centenario 76km prodej usa 09Překupnictví vzácných aut nevymírá. Na tomto chce někdo vydělat 31 milionů Kč - 10 - lamborghini centenario 76km prodej usa 10Překupnictví vzácných aut nevymírá. Na tomto chce někdo vydělat 31 milionů Kč - 11 - lamborghini centenario 76km prodej usa 11Překupnictví vzácných aut nevymírá. Na tomto chce někdo vydělat 31 milionů Kč - 12 - lamborghini centenario 76km prodej usa 12
Tohle Centenario může být vaše za 76 milionů korun. O „pár desítek” milionů dráž než původně. Plus clo a DPH, zbytek budou drobné...

Zdroj: Porsche Fresno

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše