Princ Harry musel naučit svou nastávající používat manuální řazení, proti její vůli

Je snad britský princ takovým příznivcem manuálního řazení, že s ním jeho žena prostě musí umět zacházet? Ne tak docela, i pravý důvod je ale svérázný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Princ Harry musel naučit svou nastávající používat manuální řazení, proti její vůli

14.3.2018 | Mirek Mazal | 8 příspěvků

Je snad britský princ takovým příznivcem manuálního řazení, že s ním jeho žena prostě musí umět zacházet? Ne tak docela, i pravý důvod je ale svérázný.

Královská rodina je v Británii veřejnou institucí a pokud se k ní někdo připojuje, musí se počítat nejen se ztrátou soukromí, ale také s nutností podrobit se mnoha procedurám omezujícím běžný život jejích členů. To se týká i budoucí manželky prince Harryho, Meghan Markleové, která musela mimo jiné prokázat, že umí ovládat automobil s manuální převodovkou.

Říkáte si, že to není velká výzva? Možná pro vás, Meghan je ale původem z Ameriky, kde běžní řidiči manuálnímu řazení dvakrát neholdují. Nikdy tak neřídila auto vybavené takovou věcí, navíc celý život jezdila po pravé straně silnice. Ani po zasnoubení s britským princem po změně netoužila, nakonec si ale ruční řazení musela osvojit. A pracovat ji s ní nenaučil nikdo jiný než sám princ.

Ptáte-li si na důvod, je docela svérázný. Kupodivu netkví v nekonečném konzervativismu Britů, je spíše pragmatický. Meghan musela absolvovat bezpečnostní školení spojené s výcvikem chování v nouzových situacích. A právě jeho součástí je i řízení vozidla s volantem vpravo a manuálem.

Po Meghan se zkrátka chce, aby například uměla odvézt královskou rodinu do bezpečí, když se o to v danou chvíli nebude umět postarat nikdo jiný v jakémkoli jiném autě. Lidé ze speciálních jednotek SAS, kteří se o bezpečí královské rodiny starají, sice říkají, že něco podobného je extrémně nepravděpodobné, neboť všechny služební vozy jsou vybaveny samočinnou převodovkou a vycvičených specialistů je kolem rodiny nespočet. Ale člověk nikdy neví, co se může stát.

Výuku si na triko vzal sám Harry a svoji snoubenku prý trpělivě naučil zacházet s řadicí pákou. Podle britského tisku se tak stalo na soukromém pozemku blízko domovského Kensingtonského paláce. Dodejme, že řídit auto s manuální převodovkou nebylo to jediné, co musela slečna Meghan zvládnout - v rámci přípravy na vstup do panovnického rodu byla bývalá herečka připravena i na mnohé další mimořádné události - stala se i obětí fingovaného únosu či předstíraného teroristického útoku. A pak se těšte na svatbu s princem...

Princ Harry musel naučit svou nastávající používat manuální řazení, proti její vůli - 1 - Princ Harry uci ridit svoji snoubenku 01Princ Harry musel naučit svou nastávající používat manuální řazení, proti její vůli - 2 - Princ Harry uci ridit svoji snoubenku 02Princ Harry musel naučit svou nastávající používat manuální řazení, proti její vůli - 3 - Princ Harry uci ridit svoji snoubenku 03Princ Harry musel naučit svou nastávající používat manuální řazení, proti její vůli - 4 - Princ Harry uci ridit svoji snoubenku 04
Princ Harry musel naučit svou nastávající používat manuální řazení, proti její vůli - 5 - Princ Harry uci ridit svoji snoubenku 05Princ Harry musel naučit svou nastávající používat manuální řazení, proti její vůli - 6 - Princ Harry uci ridit svoji snoubenku 06
Meghan Markle se z USA přestěhovala za princem Harrym. V Anglii se musela naučit řídit na druhou ruku, navíc z domu neuměla používat manuální převodovku. Trpělivý snoubenec má zkušenosti s výukou a svoji budoucí ženu vše doučil

Zdroj: Daily Mail

Mirek Mazal

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama