Reklama

Rus chtěl jezdit jako Putin v Arktidě, postavil si terénní monstrum z Lady

Nemáte na skutečný, profesionálně vyvinutý a vyrobený „všudychod”? Postavte si ho z rodinné Lady. Zdarma není ani to, zábavy ale bude dost.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rus chtěl jezdit jako Putin v Arktidě, postavil si terénní monstrum z Lady

27.6.2017 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Nemáte na skutečný, profesionálně vyvinutý a vyrobený „všudychod”? Postavte si ho z rodinné Lady. Zdarma není ani to, zábavy ale bude dost.

Když chcete v Rusku dojet úplně všude, silnice nesilnice, koupíte si tzv. všudychod. Takhle Rusové opravdu říkají nekompromisním terénním autům a několik takových vozů sami vyrábějí, na velmi vysoké úrovni. Třeba Trekol 39294 toho zvládne opravdu hodně a Avtoros Šaman snad ještě víc.

Ovšem, jsou to stroje s milionovými cenovkami, které si může dovolit jen pár vyvolených. Ostatně, ten první jsme viděli sedlat třeba Vladimira Putina při cestách za polárním kruhem. I pokud ovšem takovou sumou nedisponujete, můžete postavit vlastní terénní monstrum - třeba z Lady 2112.

Přesně to vidíme na fotkách níže - neznámý ruský stavitel vzal VAZ-2112 a namontoval na ni obrovská kola. Možná přesnější popis ovšem bude, že vyrobil podvozek a narouboval na něj silně upravenou karoserii Lady, protože z ní zbyla v podstatě kapota, palubní deska, přední dveře a sedačky. I zbytky karoserie byly upraveny, jak je ze snímků vidět.

Nápravy a podvozkový rám pocházejí z náklaďáku GAZ-66, ovšem rozvor byl výrazně zkrácen. Převodovka a rozvodovka prý mají původ v nejmenovaném UAZu a o motoru zprávy nemáme. Spousta věcí tu je jistě vlastní výroba a enormní množství slzičkového plechu - jak zvenčí, tak i zevnitř - je toho nejlepším důkazem.

Pochopitelně, vůz má jen dvě místa k sezení, za nimi je nákladový prostor. Na výšku nakládací hrany se nás neptejte, ovšem pračku byste sem soukat asi nechtěli. Stejně tak nástup do auta jistě vyžaduje trochu fyzické zdatnosti. Nicméně zábava s tímhle autem může být obrovská - věříme, že projede skoro všechno a rozruch jistě vzbudí už svým vzhledem...

Rus chtěl jezdit jako Putin v Arktidě, postavil si terénní monstrum z Lady - 1 - lada 2112 domaci vsudychod 01Rus chtěl jezdit jako Putin v Arktidě, postavil si terénní monstrum z Lady - 2 - lada 2112 domaci vsudychod 02Rus chtěl jezdit jako Putin v Arktidě, postavil si terénní monstrum z Lady - 3 - lada 2112 domaci vsudychod 03Rus chtěl jezdit jako Putin v Arktidě, postavil si terénní monstrum z Lady - 4 - lada 2112 domaci vsudychod 04Rus chtěl jezdit jako Putin v Arktidě, postavil si terénní monstrum z Lady - 5 - lada 2112 domaci vsudychod 05Rus chtěl jezdit jako Putin v Arktidě, postavil si terénní monstrum z Lady - 6 - lada 2112 domaci vsudychod 06
Málokdo by asi řekl, že tohle monstrum...

Rus chtěl jezdit jako Putin v Arktidě, postavil si terénní monstrum z Lady - 7 - Lada 2112 domaci vsudychod dalsi 01
...má základ ve staré Ladě 2112

Zdroj: 2Drive

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše