Reklama

Rus si postavil falešné vrcholné Bentley. Zmást dokáže, teď může být vaše

Má skutečná světla britské limuzíny i logo „létajícího B“. A také 388 koní pod kapotou. Méně znalí jej mohou považovat i za pravé, jenže není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rus si postavil falešné vrcholné Bentley. Zmást dokáže, teď může být vaše

28.8.2017 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Má skutečná světla britské limuzíny i logo „létajícího B“. A také 388 koní pod kapotou. Méně znalí jej mohou považovat i za pravé, jenže není.

Pokusů o transformaci jednoho auta v jiné se každoročně objeví spousty. Některé dopadnou lépe, jinde si však jejich autoři berou příliš velká sousta. Tak jako v případě letité Lady přestavěné na Rolls-Royce Phantom. To jsou auta tak vzdálená, že to muselo dopadnout tak, jak to dopadlo. To výsledek snahy postavit si Bentley Mulsanne je výrazně lepší, už je proto, že pod novým vzhledem najdeme minulou generaci Mercedesu-Benz S 500 W221.

Na odstrojený základ byly navěšeny karosářské díly, které těm originálním britským poměrně hodně přesně odpovídají. Hran tu možná sice najdeme o trochu více než u skutečného Bentley, nicméně pokud nežijete ve větším městě, kde existuje možnost srovnání s reálným vozem nebo nemáte Mulsanne opravdu v oku, rozdílů si mopžná ani nevšimnete. Zejména při pohledu zpředu, kde vůz užívá skutečné světlomety Bentley a kde nechybí ani okřídlené B.

Přesunout se můžeme pod kapotu, kde pravé Mulsanne užívá 6,75litrový osmiválec naladěný na 512 koní a 1 020 Nm točivého momentu, respektive na 537 koní a 1 100 Nm v případě verze Speed. Se zadními koly motor propojuje osmistupňový automat, přičemž zrychlení z klidu na stovku zabere 5,1 sekundy (či 4,8 s) a nejvyšší rychlost činí 296 km/h (306 km/h). Těmto hodnotám se ovšem kopie nemůže rovnat, i když není nejslabší.

Jelikož byl základem Mercedes S 500, i v tomto případě je pod kapotou osmiválec. Jeho objem je však 5,5litrový, výkon pak činí „jen“ 388 koní. I toto stádo pak míří dozadu, ovšem skrze automat sedmistupňový. V původní podobě Mercedes zvládl zrychlit na stovku jen o chlup pomaleji, za 5,4 sekundy a nejvyšší rychlost měl omezenu na 250 km/h.

Nová karoserie jízdní vlastnosti a s nimi i dynamické parametry stoprocentně změnila, neboť je minimálně méně aerodynamická. Hmotnost asi zůstala na původních cca dvou tunách a k jejímu zachování přispívá to, že v interiéru se nezměnilo prakticky nic, pouze volant zdobí logo britské a nikoliv německé firmy. Vyhřívaná sedadla jsou ale již ryzím originálem, stejně jako multimédia.

To vše nyní může být vaše, přičemž platit samozřejmě nebudete takovou sumu, na jakou by váš vyšlo nové či ojeté skutečné Bentley Mulsanne. Je ovšem třeba dodat, že za neupravený Mercedes S 500 byste dali mnohem méně. Vůz s 86 500 najetými kilometry je totiž k mání za 1 700 000 rublů] (cca 639 tisíc korun). Autor kreace pak zmiňuje prvotřídní stav a možnost podnikání, kdy tento výtvor můžete pronajímat na svatební hostiny. Nevíme, jestli bychom zrovna vstup do společného života s partnerem či partnerkou chtěli začít takovou falší, ale proti gustu...

Rus si postavil falešné vrcholné Bentley. Zmást dokáže, teď může být vaše - 1 - Bentley Mulsanne-Mercedes S500 na prodej 01Rus si postavil falešné vrcholné Bentley. Zmást dokáže, teď může být vaše - 2 - Bentley Mulsanne-Mercedes S500 na prodej 02Rus si postavil falešné vrcholné Bentley. Zmást dokáže, teď může být vaše - 3 - Bentley Mulsanne-Mercedes S500 na prodej 03Rus si postavil falešné vrcholné Bentley. Zmást dokáže, teď může být vaše - 4 - Bentley Mulsanne-Mercedes S500 na prodej 04Rus si postavil falešné vrcholné Bentley. Zmást dokáže, teď může být vaše - 5 - Bentley Mulsanne-Mercedes S500 na prodej 05Rus si postavil falešné vrcholné Bentley. Zmást dokáže, teď může být vaše - 6 - Bentley Mulsanne-Mercedes S500 na prodej 06Rus si postavil falešné vrcholné Bentley. Zmást dokáže, teď může být vaše - 7 - Bentley Mulsanne-Mercedes S500 na prodej 07Rus si postavil falešné vrcholné Bentley. Zmást dokáže, teď může být vaše - 8 - Bentley Mulsanne-Mercedes S500 na prodej 08Rus si postavil falešné vrcholné Bentley. Zmást dokáže, teď může být vaše - 9 - Bentley Mulsanne-Mercedes S500 na prodej 09Rus si postavil falešné vrcholné Bentley. Zmást dokáže, teď může být vaše - 10 - Bentley Mulsanne-Mercedes S500 na prodej 10
Tohle Bentley Mulsanne může být vaše za mnohem nižší cenu, než na kolik by vás vyšla skutečná limuzína z Crewe. Nicméně je také mnohem dražší než postarší Mercedes, na němž je založena

Zdroj: Auto.ru

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše