Reklama

S tímto Mercedesem 21 let nikdo pořádně nejel. Bohatá majitelka tehdy ztratila klíče

Aby se do dnešních dnů zachoval 21 let starý vůz téměř zcela nejetý, chce velmi neobvyklý sled událostí. A ten v případě tohoto SL 500 vážně nastal.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

S tímto Mercedesem 21 let nikdo pořádně nejel. Bohatá majitelka tehdy ztratila klíče

10.4.2017 | Petr Prokopec | 31 příspěvků

Aby se do dnešních dnů zachoval 21 let starý vůz téměř zcela nejetý, chce velmi neobvyklý sled událostí. A ten v případě tohoto SL 500 vážně nastal.

Za některými postaršími vozy mířícími aktuálně do aukce stojí opravdu zajímavý příběh. To je i případ prakticky nejetého Mercedesu SL 500, který má na svém tachometru pouhých 81 mil. Tedy 130 kilometrů. Jde přitom o roadster, jenž byl vyroben v roce 1996. Po celou tu dobu ovšem nestál v hermeticky uzavřené garáži kvůli pozdějšímu výdělku. Místo toho za jeho jednadvacetiletou nečinností leží mnohem svéráznější důvod.

SL 500 byl zakoupen jako narozeninový dar pro jednu dámu z dealerství třícípé hvězdy ve Wembley. Jeho majitelka s ním najela 75 mil (121 km), než jej zaparkovala v garážích v Knightsbridge v centrálním Londýně. Poté ovšem ztratila klíčky, a protože se jednalo o ženu bohatou, neobtěžovala se dělat s tím cokoli jiného než nechat německý roadster prostě stát na svém místě a ponechat jej hře osudu.

Zní to bizarně, ale tak jako vy nebudete vyvíjet větší úsilí, abyste nepozbyli třeba trička, které jste nechali v šatně plaveckého bazénu (vracejte se pro něj desítky kilometrů, když má minimální cenu), nemusí někdo vyvíjet větší úsilí, aby mohl dále používat jedno z mnoha svých aut. Sice obecně drahé, ale jsou lidé, pro které ani cena Mercedesu SL nepředstavuje velké peníze a když mají dost jiných aut...

Až nyní, po dlouhých 21 letech byl objeven, přičemž s ohledem na svůj stav prošel jen rozsáhlejším čištěním - došlo na opláchnutí exteriéru, vypulírování interiéru a výměnu některých nečinností komponentů, mezi které patří třeba plastové hadičky v motorovém prostoru. Nic dalšího nebylo potřeba, tedy samozřejmě až na dodávku zcela nových klíčů - ty předchozí tedy zmizely nenávratně.

Počítat přitom rozhodně můžete s prvotřídním stavem, prakticky nulovým nájezdem a pětilitrovým osmiválcem, který byl naladěn na 322 koní. Tento výkon přenáší na zadní kola pětistupňová automatická převodovka, jejíž madlo je zasazeno do dřevěného panelu. Mimo to lze počítat s koženým čalouněním v odstínu Mushroom, zatímco exteriér halí červený lak Imperial Red.

Standardní výbava tohoto vozu dále zahrnovala třeba elektrické ovládání oken a střechy, přikoupeno ovšem bylo i vyhřívání předních sedadel nebo audio systém s měničem na šest CD disků. Jde tedy o SL v plné palbě, jehož cena by se ovšem při regulérním jednadvacetiletém provozu pohybovala někde mezi pěti až sedmi tisíci liber (cca 155 až 217 tisíc korun).

Aukční síň Coys, jenž má prodej na starosti, ovšem odhaduje, že díky prvotřídnímu stavu a oněm 130 kilometrům na tachometru, roadster změní majitele za 45 000 až 55 000 GBP (1 398 000 Kč až 1 709 000 Kč). Pokud tedy toužíte po novodobé klasice, která vám stoprocentně vydrží pár let bez servisního zásahu, rozhodně dlouho neotálejte.

S tímto Mercedesem 21 let nikdo pořádně nejel. Bohatá majitelka tehdy ztratila klíče - 1 - Mercedes-Benz SL 500 1996 zapomenuty 01S tímto Mercedesem 21 let nikdo pořádně nejel. Bohatá majitelka tehdy ztratila klíče - 2 - Mercedes-Benz SL 500 1996 zapomenuty 02S tímto Mercedesem 21 let nikdo pořádně nejel. Bohatá majitelka tehdy ztratila klíče - 3 - Mercedes-Benz SL 500 1996 zapomenuty 03S tímto Mercedesem 21 let nikdo pořádně nejel. Bohatá majitelka tehdy ztratila klíče - 4 - Mercedes-Benz SL 500 1996 zapomenuty 04S tímto Mercedesem 21 let nikdo pořádně nejel. Bohatá majitelka tehdy ztratila klíče - 5 - Mercedes-Benz SL 500 1996 zapomenuty 07S tímto Mercedesem 21 let nikdo pořádně nejel. Bohatá majitelka tehdy ztratila klíče - 6 - Mercedes-Benz SL 500 1996 zapomenuty 05S tímto Mercedesem 21 let nikdo pořádně nejel. Bohatá majitelka tehdy ztratila klíče - 7 - Mercedes-Benz SL 500 1996 zapomenuty 06
Tenhle Mercedes-Benz SL 500 toho za jednadvacet let mnoho nenajel. Jeho majitelka totiž ztratila klíče a na vůz zapomněla

Zdroj: Coys

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 31 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše