Reklama

Škoda kopíruje sama sebe, v nové reklamě znovu zkouší nachytat zákazníky kyborg

Pokud jste se vždy toužili stát se čímsi jako kyborgem, nyní se vaše touhy mohou stát realitou. Tedy budete-li věřit fiktivní nabídce Škody.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Škoda kopíruje sama sebe, v nové reklamě znovu zkouší nachytat zákazníky kyborg

23.6.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Pokud jste se vždy toužili stát se čímsi jako kyborgem, nyní se vaše touhy mohou stát realitou. Tedy budete-li věřit fiktivní nabídce Škody.

S vtípky přicházejí automobilky především 1. dubna. Může proto překvapit, že Škoda vyrukovala s novým humorným videem v polovině června, o aprílový žertík se ale v tomto případě nejedná. Mladoboleslavská automobilka se pouze rozhodla netradiční cestou propagovat konektivitu jejích aut a zejména pak technologii Škoda Connect a s ní spojené aplikace, díky kterým můžete monitorovat a ovládat některé funkce vozu.

Na tom by jistě nemuselo být nic až tak zábavného, koneckonců nejde o fikci. Na prvním přiloženém video ale prodejce značky neovládá nový Kodiaq skrze mobilní telefon, který by tradičně držel v ruce, nýbrž skre speciální rozhraní implantované do předloktí. O implantaci se přitom mel postarat doktor, který „býval veterinářem“, ale nyní se zjevně rozhodl orientovat jiným směrem.

Reakce zákazníků na toto řešení nemohou být více překvapené, stejně jako ty, které přicházejí ve chvíli, kdy se dozvídají, že vše je pouhým vtípkem a ovládání vozu má i nadále na starosti běžný mobilní telefon - pochopitelně. Jestli tuto reklamu považujete za vtipnou, chytrou, trapnou nebo pro ni najdete ještě jiná slova, posuďte sami. My dodáme něco trochu jiného - není zase tak originální, jak se může zdát.

Nápad s „prodejcem-kyborgem“ totiž není nový a v minulosti s ním v úplně stejném duchu vyrukovalo australské zastoupení Škody. Jak můžete sami vidět na druhém videu níže, tehdy došlo pro změnu k implementaci USB do předloktí a znovu konfrontaci tohoto nápadu se zákazníky přicházejícími do showroomu.

Dodat lze též, že něco podobného nemusí být až tak vzdáleno od reality. Ostatně na propojení člověka a umělé inteligence na neuronové bázi pracuje i jedna z firem Elona Muska. Je samozřejmě otázkou, co v blízké či vzdálenější budoucnosti bude moci být lidem implantováno, minimálně čip s biometrickými údaji, personálními daty, GPS i přístupem k bankovnímu účtu ale není až tak úplnou fikcí.

Jak se na tuto vizi budoucnosti tváříte, můžete sdělit v diskuzi. Samotná videa si berou na paškál v prvním případě stále ještě svěží Kodiaq, ve druhém byla v centru dění tehdy nová Fabia.

Škoda kopíruje sama sebe, v nové reklamě znovu zkouší nachytat zákazníky kyborg - 1 - Skoda Connect implantat 2017 videoscreen 01Škoda kopíruje sama sebe, v nové reklamě znovu zkouší nachytat zákazníky kyborg - 2 - Skoda Connect implantat 2017 videoscreen 02Škoda kopíruje sama sebe, v nové reklamě znovu zkouší nachytat zákazníky kyborg - 3 - Skoda Connect implantat 2017 videoscreen 03Škoda kopíruje sama sebe, v nové reklamě znovu zkouší nachytat zákazníky kyborg - 4 - Skoda Connect implantat 2017 videoscreen 04Škoda kopíruje sama sebe, v nové reklamě znovu zkouší nachytat zákazníky kyborg - 5 - Skoda Connect implantat 2017 videoscreen 05Škoda kopíruje sama sebe, v nové reklamě znovu zkouší nachytat zákazníky kyborg - 6 - Skoda Connect implantat 2017 videoscreen 06
Škodu Kodiaq lze ovládat pomocí rozhrání implantovaného v předloktí. Tedy alespoň na novém humorném videu značky

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše