-

Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla

U nás jde o modlu mezi středními kombíky a neporazilo by ji ani Ferrari. Jak se ale jeví někomu, kdo není Čech, vedle Fordu, Opelu a Mazdy?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla

7.7.2018 | Petr Prokopec | 51 příspěvků

U nás jde o modlu mezi středními kombíky a neporazilo by ji ani Ferrari. Jak se ale jeví někomu, kdo není Čech, vedle Fordu, Opelu a Mazdy?

Je vskutku neuvěřitelné, kterak i sebemenší zmínka o Škodě přinutí řadu lidí vyskočit ze židle tak vysoko, jako kdyby usedli na deseticentimetrový připínáček. Přesně to se ale dle očekávání stalo včera, když jsme napsali, že mladoboleslavská automobilka je v Austrálii, tedy zemi, kde operuje jen velmi málo let a nemá tudíž ještě dostatečně loajální zákazníky, spojována s největší spokojeností v rámci celé branže.

Okamžitě po zveřejnění této statistiky se ozvaly zlé hlasy, dle kterých studie jasně musela dopadnout tak, jak dopadla, neboť v Austrálii přece bylo prodáno jen asi deset kusů Škody. A všech deset zákazníků je plně spokojených. Nicméně pohled na tamní registrace dokazuje, že tito rýpalové jsou zase vedle.

V rámci června se Octavia dostala mezi nejlepších pět modelů v segmentu aut do 60 000 AUD (cca 985 650 Kč). V květnu pro změnu v rámci kategorie aut do 70 000 AUD (1 150 000 Kč) uspěl Superb, v dubnu dokonce Škoda měla v příslušných obchodních třídách oba své zástupce. Jen za čtvrtý letošní měsíc tak souhrnné registrace těchto modelů činily 206 aut.

Možná máte pocit, že dané číslo je příliš nízké, pro srovnání může posloužit Peugeot 508, který se v dubnu neprodal jediný. V červnu pak zmíněná Octavia pro změnu překonala svými 210 prodanými vozy i Ford Mondeo. Jak je tedy zjevné, Škoda opravdu nemá na kontě jen pár registrací, ale naopak se začíná stávat respektovaným hráčem. Dosvědčuje to ostatně i nová recenze.

Australský magazín Drive srovnal Opel Insignia (prodává se tam jako Holden Commodore), Ford Mondeo, Mazdu 6 a právě Škodu Octavia RS245. Vítěze nakonec hledal mezi japonským a českým vozem. V Austrálii by se přitom dalo čekat spíše protěžování domácí značky, nikoliv nějakého „Evropana komunistického původu“.

Nicméně Holden nakonec skončil na poslední příčce, i když byl chválen zátah jeho dvoulitrového přeplňovaného motoru. Nicméně jízda byla shledána jako nevyrovnaná a interiér jako příliš lacině vypadající. Stárnoucí kabinu pak má i třetí Ford Mondeo, který jako jediný z testované čtveřice dostal turbodiesel. I ten se dočkal pochvaly, stejně jako prostorný zavazadelník.

Nakonec tedy Australané vybírali mezi Mazdou a Škodou a došli k závěru, že o vítězi bude rozhodovat hlavně nátura kupujících. Ti sportovněji založení by měli sáhnout po Octavii, jež se testujícím jeví jako přerostlý hatchback. Mazda je pak díky dvoulitrovému turbu taktéž do děje vtahující, v její prospěch ale dále hraje ještě image a kvalita. Vše si ale nechává řádně zaplatit.

Suma sumárum, Mazda 6 Kombi je Australany brána jako nejlepší rodinné kombi určené pro ty řidiče, kteří se chtějí za volantem pobavit. V testu přitom jen těsně zvítězila nad Škodou Octavia, přičemž tato dvojice porazila Ford Mondeo i Holden Commodore. Opravdu tedy není divu, že registrace české značky stoupají a že její zákazníci jsou s ohledem na relativně nízké ceny spokojeni s tím, co pořídili.

Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 1 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 01Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 2 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 02Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 3 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 03Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 4 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 04Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 5 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 05Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 6 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 06Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 7 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 07Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 8 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 08Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 9 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 09Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 10 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 10Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 11 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 11Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 12 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 12Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 13 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 13Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 14 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 14Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 15 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 15Škoda Octavia RS245 změřila síly s dalšími silnými kombíky. Podívejte se, jak dopadla - 16 - Skoda vs Ford vs Holden vs Mazda 2018 kombiky srovnani 16
Škoda Octavia RS245 Combi aktuálně srovnala síly s dalšími výkonnými kombíky. A rozhodně se neztratila, naopak bojovala o prvenství

Zdroj: Drive

Petr Prokopec

Diskuze 51 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše