Reklama

Škoda vyrovnala Elona Muska, na Mars poslala svůj Superb. Tady je důkaz

„Žádnou paniku, Elone!”, říká displej Škody vyslané na rudou planetu. Musk ale v klidu být nemůže, Superb na místo očividně dorazil jako první.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Škoda vyrovnala Elona Muska, na Mars poslala svůj Superb. Tady je důkaz

15.2.2018 | Mirek Mazal | 35 příspěvků

„Žádnou paniku, Elone!”, říká displej Škody vyslané na rudou planetu. Musk ale v klidu být nemůže, Superb na místo očividně dorazil jako první.

Elon Musk se svým týmem toužebně pozorují, jak blízko k Marsu se dostane létající Tesla Roadster. Plány počítají nejprve s dosažením pásu asteroidů a posléze i o přiblížení se rudé planetě. Nebude to trvat dlouho, asi v červenci se má Starman dostat do nejvzdálenějšího bodu své eliptické dráhy okolo Slunce a tím pádem nejblíže Marsu.

Americký vesmírný program šéfa výrobce elektromobilů jede na plné obrátky, aby se přiblížil čtvrté planetě sluneční soustavy na dosah s úmyslem ji jednou kolonizovat, prvním autem na Marsu - natož v jeho blízkosti - ale Tesla nebude. Je to totiž česká Škoda, která Mars obsadila se svým autem jako první.

Dosud mimo pozornost médií poslala tímto směrem svou vlajkovou loď, Superb Sportline o výkonu 280 koní (206 kW). A vedla si velmi dobře, velký červený liftback s kosmonautem za volantem cíle dosáhl v řádu hodin a může se teď vysmívat Tesle, co že jí trvá tak dlouho.

Aby toho nebylo málo, za volantem seděl živý člověk a displej infotainmentu neuklidňoval jeho, ale šéfa Tesly s nápisem: „Žádnou paniku, Elone!“. Astronaut tak mohl neohroženě vpálit s benzínovým turbomotorem přímo na Mars, tedy do vesnice v departementu Loire uprostřed Francie.

Asi jste tušili, že Škoda neposlala svůj vůz do vesmíru, tak trochu si utahuje z nastalého humbuku kolem Muskova vesmírného dobrodružství a skrze svou francouzskou filiálku vyslala vůz jen do stejnojmenného francouzského městečka, kde na rozloze 12 km čtverečných žije asi 550 obyvatel. Tam jej přivítaly desítky lidí v čele se starostkou. Poté, co si kosmonaut potřásl rukou s ní i s místními, objal děti a pořídil památeční fotografie, vydal se skákat jako kdysi Armostrong na Měsíci. Vskutku malý krok pro člověka, v tomto případě ale i pro lidstvo...

Škoda vyrovnala Elona Muska, na Mars poslala svůj Superb. Tady je důkaz - 1 - Skoda Superb mise na Mars 01Škoda vyrovnala Elona Muska, na Mars poslala svůj Superb. Tady je důkaz - 2 - Skoda Superb mise na Mars 02Škoda vyrovnala Elona Muska, na Mars poslala svůj Superb. Tady je důkaz - 3 - Skoda Superb mise na Mars 03Škoda vyrovnala Elona Muska, na Mars poslala svůj Superb. Tady je důkaz - 4 - Skoda Superb mise na Mars 04Škoda vyrovnala Elona Muska, na Mars poslala svůj Superb. Tady je důkaz - 5 - Skoda Superb mise na Mars 05Škoda vyrovnala Elona Muska, na Mars poslala svůj Superb. Tady je důkaz - 6 - Skoda Superb mise na Mars 06Škoda vyrovnala Elona Muska, na Mars poslala svůj Superb. Tady je důkaz - 7 - Skoda Superb mise na Mars 07Škoda vyrovnala Elona Muska, na Mars poslala svůj Superb. Tady je důkaz - 8 - Skoda Superb mise na Mars 08Škoda vyrovnala Elona Muska, na Mars poslala svůj Superb. Tady je důkaz - 9 - Skoda Superb mise na Mars 09Škoda vyrovnala Elona Muska, na Mars poslala svůj Superb. Tady je důkaz - 10 - Skoda Superb mise na Mars 10
Škoda má smysl pro humor. Parodie na nedávnou vesmírnou slávu je podařená

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 35 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše