Reklama

Slavnému fotbalistovi zakázali řídit, a tak prodává své auto. Ztratilo většinu ceny

Když se vám „poštěstí” vlastnit auto, které na hodnotě ztrácí skoro 100 tisíc měsíčně, roky pro nic si ho nenecháte. A to i když jste Wayne Rooney.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Slavnému fotbalistovi zakázali řídit, a tak prodává své auto. Ztratilo většinu ceny

24.1.2018 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Když se vám „poštěstí” vlastnit auto, které na hodnotě ztrácí skoro 100 tisíc měsíčně, roky pro nic si ho nenecháte. A to i když jste Wayne Rooney.

Wayne Rooney je někdejší kapitán britské fotbalové reprezentace. V současné době kope za Everton, který v loňském roce dosáhl sedmé příčky v Premier League. Úspěchy tohoto útočníka se ale zabývat nebudeme, místo toho si posvítíme na jeho aktuální pád, který má několikeré automobilové souvislosti.

Rooney byl 1. září loňského roku zastaven policií, když odvážel jednu ženu, se kterou se předtím potkal v baru Bubble Room, a to kvůli banálnímu prohřešku. Policejní důstojník zastavil Volkswagen Beetle, který patřil oné ženě, kvůli jednomu nefunkčnímu zadnímu světlu. Přitom se zeptal Rooneyho, který se nacházel za volantem, zda před jízdou požil alkohol. Fotbalista přiznal, že měl pár skleniček, nicméně opile či agresivně si nepočínal. Choval se prý „jako dokonalý gentleman“, tedy alespoň dle policie. To ovšem nic nemění na fraktu, že třikrát přešvihl vcelku velkorysý britský limit (0,8 promile) povoleného množství alkoholu v krvi a za střízlivého by jej neoznačil nikdo při smyslech.

Za tento přestupek Rooney předstoupil před soud, který vůči němu byl v rámci financí poměrně shovívavý - peněžitá pokuta udělena nebyla. Nicméně někdejší britský kapitán musí odpracovat 120 hodin veřejně prospěšných prací. A kromě toho mu byl udělen zákaz řízení na dva roky. A právě to je důvod, proč Rooney aktuálně prodává své BMW i8, tedy sportovní plug-in hybridní kupé ozdobené řadou příplatků.

Proč si Rooney svůj vůz neponechá až do chvíle, kdy bude moci opětovně usednout za volant? Inu, dva roky jsou poměrně dlouhá doba a BMW i8 není zrovna držák hodnoty. V té době půjde již o poněkud zastaralý výstřelek a bude mít ještě menší cenu, než má teď. A na ježdění v i8 si řidiče asi najímat nebude.

Okamžitý prodej je tak vlastně jedinou možností, jak z dané situace vytřískat maximum. Tedy respektive 64 995 GBP (cca 1 872 200 Kč), na které si Rooney vůz aktuálně cení. To rozhodně není špatná suma, zvláště když fotbalista od koupě v roce 2015 najel pouhých 12 773 km. Kupé přitom vyšperkoval třeba 20palcovými litými kol, LEDkovými světly, paketem Pure Impulse Design či antracitovým stropem a tyrkysovými bezpečnostními pásy. Podstatné je pak i jeho jméno v technickém průkazu vozu.

Dá se tedy předpokládat, že v nabídce britského AutoTraderu dlouho nezůstane, však původní cena přesáhla 4 miliony Kč. Na první pohled má Rooney dvakrát čeho litovat, však nemá řidičák, auto ani 2 miliony. Máme ale pocit, že ztráta hodnoty jeho i8 jej trápí ze všeho nejméně, neboť klub jej za jeho chování odebráním dvoutýdenní gáže ve výši 300 000 GBP (8 641 600 Kč). Ještěže měsíc má čtyři týdny. A rok jich má přes 50...

Slavnému fotbalistovi zakázali řídit, a tak prodává své auto. Ztratilo většinu ceny - 1 - BMW i8 Wayne Rooney na prodej 01
Wayne Rooney si BMW i8 pořídil v roce 2015...

Slavnému fotbalistovi zakázali řídit, a tak prodává své auto. Ztratilo většinu ceny - 2 - BMW i8 Wayne Rooney na prodej 02Slavnému fotbalistovi zakázali řídit, a tak prodává své auto. Ztratilo většinu ceny - 3 - BMW i8 Wayne Rooney na prodej 03Slavnému fotbalistovi zakázali řídit, a tak prodává své auto. Ztratilo většinu ceny - 4 - BMW i8 Wayne Rooney na prodej 04Slavnému fotbalistovi zakázali řídit, a tak prodává své auto. Ztratilo většinu ceny - 5 - BMW i8 Wayne Rooney na prodej 05Slavnému fotbalistovi zakázali řídit, a tak prodává své auto. Ztratilo většinu ceny - 6 - BMW i8 Wayne Rooney na prodej 06Slavnému fotbalistovi zakázali řídit, a tak prodává své auto. Ztratilo většinu ceny - 7 - BMW i8 Wayne Rooney na prodej 07Slavnému fotbalistovi zakázali řídit, a tak prodává své auto. Ztratilo většinu ceny - 8 - BMW i8 Wayne Rooney na prodej 08Slavnému fotbalistovi zakázali řídit, a tak prodává své auto. Ztratilo většinu ceny - 9 - BMW i8 Wayne Rooney na prodej 09Slavnému fotbalistovi zakázali řídit, a tak prodává své auto. Ztratilo většinu ceny - 10 - BMW i8 Wayne Rooney na prodej 10Slavnému fotbalistovi zakázali řídit, a tak prodává své auto. Ztratilo většinu ceny - 11 - BMW i8 Wayne Rooney na prodej 11Slavnému fotbalistovi zakázali řídit, a tak prodává své auto. Ztratilo většinu ceny - 12 - BMW i8 Wayne Rooney na prodej 12Slavnému fotbalistovi zakázali řídit, a tak prodává své auto. Ztratilo většinu ceny - 13 - BMW i8 Wayne Rooney na prodej 13
...nyní jej ovšem prodává, neboť kvůli jízdě pod vlivem nesmí dva roky usednout za volant

Zdroj: Auto Trader

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama