Reklama

Slavný herec musel mít auto, které vypadá jako on sám. Teď může být vaše, docela levně

Patřilo jedinému herci, který byl spolu s Jackem Nicholsonem nominován na Oscara v každé dekádě za posledních 50 let. A vypadá skoro jako on sám.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Slavný herec musel mít auto, které vypadá jako on sám. Teď může být vaše, docela levně

25.5.2018 | Petr Prokopec

Patřilo jedinému herci, který byl spolu s Jackem Nicholsonem nominován na Oscara v každé dekádě za posledních 50 let. A vypadá skoro jako on sám.

Rozhodně neobjevíme Ameriku, když prohlásíme, že příjmy celebrit jsou mnohem vyšší, než je tomu u normálních lidí. Nakupovat tedy mohou u nejrenomovanějších značek, místo toho aby se potupně vláčeli do showroomů mainstreamových výrobců. Povětšinou jim však takové vozy slouží jen krátce. Později následuje buď jejich odklizení někam do rohu garáže, nebo prodej. Tím přitom mohou i vydělat nemalé peníze, neboť jejich jméno zapsané v technickém průkazu na některé fanoušky působí jako magnet.

Jak jste asi již pochopili, představit vám hodláme další luxusní vůz, který je aktuálně k mání a který má v rodokmenu zapsané slavné jméno. Modrý Rolls-Royce Silver Spirit si totiž 30. srpna 1983 objednal člověk, jehož jméno byste uhádli Michael Caine. Stačí se podívat na výraz vozu a pochopíte, proč jej musel mít - tahle generace Silver Spiritu se „tváří” skoro jako Caine sám.

Slavný britsky herec si jej ponechal po sedm let, než jej poslal dále. Vydělávat na něm tedy již nemůže, jeho jméno s vozem však bude spojené již natrvalo. Stávající majitel britský sedan poslal do aukce, přičemž síň Bonhams jej bude dražit 3. června. Tedy prakticky přesně pětatřicet let poté, co si jej Caine objednal. Za tu dobu měl vůz kromě slavného herce pouze jediného vlastníka, který jej do roku 2006 užíval v Kalifornii. Poté se Rolls-Royce Silver Spirit přesunul skrze Pensylvánii do New Yorku, přičemž od zmiňovaného roku najel jen necelých 23 tisíc mil (37 tisíc kilometrů).

Nízký nájezd stojí za působivou kondicí, stejně jako pravidelná údržba. Souběžně s vozem tedy dostanete také kompletní dokumentaci včetně faktur ze servisů. Ty ale již nemusíte proplácet. Kromě původních uživatelských příruček je pak možné počítat s karoserií vyvedenou v kombinaci barev Ocean Blue a Deep Blue, zatímco do kabiny se nastěhovala světle modrá kůže či koberečky z ovčí vlny ve stejném odstínu.

Pod kapotou se skrývá 6,75litrový osmiválec, který se již může pochlubit vstřikováním paliva Bosch. Výkon tak vyšplhal na 240 koní ve čtyřech tisících otáčkách, přičemž přenos výkonu na zadní kola dostala na starosti třístupňová automatická převodovka. Bezpečné zastavení mají na starosti kotouče ve všech rozích, další finesou je zadní odpružení automaticky vyrovnávající světlou výšku.

Dodat můžeme již jen odhad aukční společnosti, dle které by se Silver Spirit měl prodat maximálně za 24 tisíc dolarů, tedy v předpočtu za nějakých 530 tisíc korun. To rozhodně není závratná suma, byť navýšit ji budete muset o dopravu nebo clo. Vůz je totiž aktuálně alokován ve Spojených státech, kde se ve městě Greenwich ve státě Connecticut bude také dražit.

Slavný herec musel mít auto, které vypadá jako on sám. Teď může být vaše, docela levně - 1 - Rolls-Royce Silver Spirit 1983 Michael Caine 01Slavný herec musel mít auto, které vypadá jako on sám. Teď může být vaše, docela levně - 2 - Rolls-Royce Silver Spirit 1983 Michael Caine 02Slavný herec musel mít auto, které vypadá jako on sám. Teď může být vaše, docela levně - 3 - Rolls-Royce Silver Spirit 1983 Michael Caine 03Slavný herec musel mít auto, které vypadá jako on sám. Teď může být vaše, docela levně - 4 - Rolls-Royce Silver Spirit 1983 Michael Caine 04Slavný herec musel mít auto, které vypadá jako on sám. Teď může být vaše, docela levně - 5 - Rolls-Royce Silver Spirit 1983 Michael Caine 05Slavný herec musel mít auto, které vypadá jako on sám. Teď může být vaše, docela levně - 6 - Rolls-Royce Silver Spirit 1983 Michael Caine 06Slavný herec musel mít auto, které vypadá jako on sám. Teď může být vaše, docela levně - 7 - Rolls-Royce Silver Spirit 1983 Michael Caine 07Slavný herec musel mít auto, které vypadá jako on sám. Teď může být vaše, docela levně - 8 - Rolls-Royce Silver Spirit 1983 Michael Caine 08Slavný herec musel mít auto, které vypadá jako on sám. Teď může být vaše, docela levně - 9 - Rolls-Royce Silver Spirit 1983 Michael Caine 09Slavný herec musel mít auto, které vypadá jako on sám. Teď může být vaše, docela levně - 10 - Rolls-Royce Silver Spirit 1983 Michael Caine 10Slavný herec musel mít auto, které vypadá jako on sám. Teď může být vaše, docela levně - 11 - Rolls-Royce Silver Spirit 1983 Michael Caine 11Slavný herec musel mít auto, které vypadá jako on sám. Teď může být vaše, docela levně - 12 - Rolls-Royce Silver Spirit 1983 Michael Caine 12
Tento modrý Rolls-Royce Silver Spirit si před pětatřiceti lety pořídil herec Michael Caine. Po sedmi letech jej sice prodal, vůz ale od té doby vlastnil pouze jeden člověk. A ten jej nyní dává do aukce

Zdroj: Bonhams

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama