Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik?

Toto SUV je pro Hondu klíčový model. Jeho nová generace se za mořem asi líbit bude, Evropou si nejsme až tak jisti. Vaše názory jistě napoví.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik?

19.10.2016 | Petr Prokopec | 21 příspěvků

Toto SUV je pro Hondu klíčový model. Jeho nová generace se za mořem asi líbit bude, Evropou si nejsme až tak jisti. Vaše názory jistě napoví.

Není tomu dlouho, co jsme virtuálně porovnali vzhled první a druhé generace Audi Q5. Přitom jsme konstatovali, že kromě čelních partií a interiéru je práce designérů z Ingolstadtu viditelná jen při bližším zkoumání. Dnes si ale vezmeme na paškál čtvrtou a pátou generaci Hondy CR-V, kde naopak budeme mluvit o celé řadě změn. A to přesto, že i japonská automobilka víceméně vsadila na evoluci, nikoliv revoluci.

Pohled na předek nám ale jasně dokazuje, že tady máme tu čest se zcela novým modelem. Honda přitom do značné míry přebrala styl, ve kterém jsou vyvedeny její luxusní vozy s logem Acura. Máme tu tedy více chromu i vizuální agresivity. Zrovna s těmito kroky, které jsou určeny především americkému publiku, by ovšem automobilka v konzervativněji smýšlející Evropě mohla narazit.

Je tedy třeba dodat, že nové CR-V se zatím ukázalo jen v americké verzi, ovšem ta evropská diametrálně odlišná nebude. Jsme tedy zvědavi, jak si novinka na Starém kontinentu povede po stránce prodejů, zvláště když pro Hondu jde o klíčový model. Dané úvahy ale nyní necháme stranou, místo toho se již nadále budeme soustředit jen na ono designové srovnání.

Abychom zakončili část o přídi, můžeme dodat, že čelní maska je nyní mnohem dominantnější. Dále se zvětšily vzduchové otvory, menší jsou ovšem světlomety. Ty navíc plynuleji navazují na zbývající partie. Povšimnout si pak můžeme ještě protaženější kapoty motoru a více skloněného čelního okna, díky čemuž nové CR-V více nabírá tvary klasického off-roadu.

Přesunout se můžeme k bočním partií. Dveře zdobí nová chromová linka, zadní okno změnilo tvar i velikost a zadní světla více zasahují do boků. Dorazila také menší zpětná zrcátka, mimo to Honda vsadila na nový design litých kol. A aby toho nebylo málo, máme tu také výraznější a vypouklejší zadní blatníky.

U zádě je pak třeba znovu uvést již jednou zmiňované světlomety, ty nezasahují jen do boků, ale jsou stylizovány také po celé výšce koncového sloupku a navíc míří i do středu víka zavazadelníku. Dále bylo přesunuto vybrání pro registrační značku, výraznější je také střešní spoiler a koncovky výfuku, jež byly integrovány do nárazníku.

Dostáváme se ke kabině, kde Honda ponechala na svém místě jen ovládání klimatizace. Vše ostatní ale prošlo úpravami, byť ani zde si nejsme jisti celkovým posunem k lepšímu. S mohutným centrálním displejem a voličem automatu totiž interiér nového CR-V vypadá poněkud přehnaně. To byl dozajista záměr, opět je ale třeba zmínit konzervatismus Evropy.

Američanům však dozajista tyto prvky budou vyhovovat, těšit se pak mohou i na návrat klasického otočného ovládání hlasitosti audio systému. Kromě toho si lze povšimnout jiného volantu či výraznější aplikace dřevěných dekorů - ačkoliv zrovna v tomto ohledu bude vše záviset na zvolené výbavě. Hliník ale nejspíše nebude nejlepší volbou.

Naše pocity z novinky patrně není těžké vyčíst mezi řádky, jaké jsou ty vaše? My máme pocit, že komu se líbila předchozí generace, ten z té stávající budete nadšen. „Americký“ styl totiž pozdvihla na maximum. Nicméně pokud jste s předchůdcem měli problém, pak se nyní showroomům Hondy raději vyhnete. Mýlíme se?

Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik? - 1 - Honda CR-V nova versus stara 2016 srovnani 01Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik? - 2 - Honda CR-V nova versus stara 2016 srovnani 02
Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik? - 3 - Honda CR-V nova versus stara 2016 srovnani 03Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik? - 4 - Honda CR-V nova versus stara 2016 srovnani 04
Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik? - 5 - Honda CR-V nova versus stara 2016 srovnani 05Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik? - 6 - Honda CR-V nova versus stara 2016 srovnani 06
Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik? - 7 - Honda CR-V nova versus stara 2016 srovnani 07Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik? - 8 - Honda CR-V nova versus stara 2016 srovnani 08
Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik? - 9 - Honda CR-V nova versus stara 2016 srovnani 09Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik? - 10 - Honda CR-V nova versus stara 2016 srovnani 10
Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik? - 11 - Honda CR-V nova versus stara 2016 srovnani 11Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik? - 12 - Honda CR-V nova versus stara 2016 srovnani 12
Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik? - 13 - Honda CR-V nova versus stara 2016 srovnani 13Srovnejte si design nové a staré Hondy CR-V. Která je víc šik? - 14 - Honda CR-V nova versus stara 2016 srovnani 14
Nová Honda CR-V možná bude mít v Evropě se svým stylem problém, zvláště pokud se vám nelíbila již dosluhující generace

Zdroj: Carscoops

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 21 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše