Tabákový sponzoring se přes Ferrari vrací do Formule 1. Dost záhadným způsobem

Možná se budete divit, ale tabákový gigant Philip Morris už 11 let sponzoruje Ferrari, aniž by na jeho monopostech mohl mít jediné logo. Teď se zřejmě rozhodl si to vybrat, docela svéráznou oklikou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tabákový sponzoring se přes Ferrari vrací do Formule 1. Dost záhadným způsobem

4.10.2018 | Mirek Mazal

Možná se budete divit, ale tabákový gigant Philip Morris už 11 let sponzoruje Ferrari, aniž by na jeho monopostech mohl mít jediné logo. Teď se zřejmě rozhodl si to vybrat, docela svéráznou oklikou.

Do včerejška se spekulovalo o tom, že formulové monoposty Ferrari ještě v letošní sezóně změní své zbarvení. A teď už je jasné, že se to stane. Italové před Velkou cenou Japonska ukázali první obrázky nového barevného řešení a i když na první pohled nejde o velkou změnu, fakticky znamená hodně. Vrací totiž sponzoring tabákových firem do světa Formule 1.

Technicky vzato z něj cigaretové koncerny nikdy zcela nezmizely. I když je výslovné zobrazování log tabákových výrobků zakázáno už od roku 2007, firma Philip Morris, vyrábějící cigarety mnoha slavných značek, Ferrari nikdy sponzorovat nepřestala. Nejprve zůstávala loga na monopostech alespoň v náznacích, poté musely zmizet i ty. Už samotné základní rozložení barev Ferrari ale logo Marlbora silně evokuje a náhoda to jistě nebude.

Samotné oznámení o prodloužení smlouvy zkraje letošního roku a další financování formulového sportu z kuřiva tedy nikoho nepřekvapilo, tentokrát ale nejde jen o něj. V rámci nové dohody se totiž na formulích objevilo logo značky, za kterou stojí právě Philip Morris. Jmenuje se Mission Winnow a není úplně snadné pochopit, co představuje.

Není to pochopitelně nová značka cigaret, nejde ale ani o kampaň za snížení závislosti na kouření či cokoli podobného. Jedná se prý o způsob, jakým tabákový král poukazuje na vnitřní změny ve společnosti. Šifra Mission Winnow (MW) značí podle firmy novou globální iniciativu mající zvýšit zájem o roli vědu, techniku a inovace jako energické síly prospěšné v jakémkoli odvětví.

„Prostřednictvím MW chceme dát světu vědět, jak jsme se změnili. Máme v úmyslu sdílet naši hrdost v transformaci, kterou lidé ve Philip Morris dosáhli. Stejně jako chceme předat naše odhodlání k precizní vědě a inovacím, které mohou vést k lepší budoucnosti,“ řekl André Calantzopoulos, generální ředitel společnosti. Celosvětová platforma by měla dovolit nahlédnout do nového prostředí firmy a zpochybnit vzniklé předsudky. Svazek se Scuderia Ferrari dává příležitosti začít budovat nové směřování značky a viditelné spojenectví dovolí oslovit co nejširší publikum, myslí si Calantzopoulos.

Pokud z toho nejste dvakrát chytří, nejste sami. Viděno selským rozumem tu ale reálně může jít jen o dvě věci - buď lidé z firmy topící se v penězích (roční zisky okolo 150 miliard Kč) nemají nic lepšího na práci a vymýšlí nesmysly, nebo jde o chytrý způsob, jak se dostat na oči veřejnosti způsobem propagace, který nelze zakázat. Nakonec, kouření je závislost jako každá jiná a lidem se někdy stačí připomenout i docela nevtíravými způsoby. Samo léta prakticky neviditelné sponzorství Ferrari je toho důkazem...


Tabákový sponzoring se přes Ferrari vrací do Formule 1. Dost záhadným způsobem - 1 - Ferrari formule zase sponzoruje tabak 01Tabákový sponzoring se přes Ferrari vrací do Formule 1. Dost záhadným způsobem - 2 - Ferrari formule zase sponzoruje tabak 02Tabákový sponzoring se přes Ferrari vrací do Formule 1. Dost záhadným způsobem - 3 - Ferrari formule zase sponzoruje tabak 03Tabákový sponzoring se přes Ferrari vrací do Formule 1. Dost záhadným způsobem - 4 - Ferrari formule zase sponzoruje tabak 04Tabákový sponzoring se přes Ferrari vrací do Formule 1. Dost záhadným způsobem - 5 - Ferrari formule zase sponzoruje tabak 05Tabákový sponzoring se přes Ferrari vrací do Formule 1. Dost záhadným způsobem - 6 - Ferrari formule zase sponzoruje tabak 06Tabákový sponzoring se přes Ferrari vrací do Formule 1. Dost záhadným způsobem - 7 - Ferrari formule zase sponzoruje tabak 07Tabákový sponzoring se přes Ferrari vrací do Formule 1. Dost záhadným způsobem - 8 - Ferrari formule zase sponzoruje tabak 08
Ferrari bude na závodech znovu zastupovat tabákovou značku Philip Morris, i když tentokrát pod záhadným slovním spojením, jehož význam podle všeho chápe jen šéf firmy

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama