Reklama

Takhle si teď jeden boháč zkrášlil svůj dům. V jeho případě to i dává smysl

Přijde vám to jako svatokrádež? Nenechte se mýlit, se znalostí dalších detailů zjistíte, že to je vlastně trefná ozdoba bydlení někoho, kdo miluje Pagani.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Takhle si teď jeden boháč zkrášlil svůj dům. V jeho případě to i dává smysl

29.4.2018 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Přijde vám to jako svatokrádež? Nenechte se mýlit, se znalostí dalších detailů zjistíte, že to je vlastně trefná ozdoba bydlení někoho, kdo miluje Pagani.

Někteří říkají, že za peníze si nekoupíte štěstí, jiní tvrdí, že si za ně nekoupíte mozek. Je pravdou, že na světě existují lidé, kteří mají více peněz než rozumu a zdánlivě je to i případ člověka stojícího za touto výzdobou vlastního domu - do obývacího pokoje si nechal instalovat extrémní Pagani Zonda Revolucion, velevzácný supersport kombinující 800 koní výkonu s 1 070 kg hmotnosti.

Podobný nápad takového nevidíme poprvé, z aut v obývácích se v posledních letech stalo skoro klíšé. Jenže tohle auto není v obýváku zaparkováno, je v něm pověšeno. Majitel si jej nechal přikovat k jednomu ze sloupů tak, jako by vůz ležel na boku, akorát zkrátka visí ve vzduchu. Že s ním nejde odjet, nemusíme dodávat.

Majitel tomu říká umění a byť výsledek některé fascinuje, mezi dalšími se proti němu zvedla vlna odporu. Je prý svatokrádež vzít tak cenné auto určené pro extrémní ježdění a přikovat jej jako Prométhea ke skále. Prý tak jen dává najevo své bohatství, svou rozmařilost, nikoli vkus. Za jiných okolností bychom souhlasili, za těchto konkrétních ale nemáme proti jeho kroku zhola nic.

Idea stojící za tímto... uměleckým dílem, řekněme, se zrodila v hlavě Argentince Pabla Pereze, schopného pilota a nadšence do aut značky Pagani. Krom toho, které vidíte na sloupu, vlastní ještě jednu Zondu Revolucion a také Huayru BC, tedy v podstatě to nejlepší, co kdy u Pagani postavili. Zmaření další vzácné Zondy to neospravedlňuje, jenže ona není pravá, je to jen její torzo.

Auto nemá motor, nemá ani interiér, chybí na něm i další věci jako třeba stěrače nebo přední tažné oko (je to okruhový speciál, takže jinak z vozu není odstraňováno), jak je na fotce „shora” dobře vidět. Perez si prostě nechal u Pagani postavit jen prázdnou skořápku a pověsil ji na sloup jako oslavu svého nepochybného a nepochybně řidičského nadšení pro auta této značky. Nemáme proti tomu nic a zjevně nic nenamítali ani u Pagani, když u tohoto asistovali.

Můžete to vidět jinak, ale za nás má Pablo Perez palec nahoru - žádné skutečné auto neutrpělo, on se dál prohání se svými Pagani po okruzích a doma má jednu neobvyklou připomínku na chvilky strávené za volantem. Lepší než na stejné místo pověsit nějaký nicneříkající umělecký paskvil, však auta jeho krajana jsou uměleckými díly sama o sobě...

Takhle si teď jeden boháč zkrášlil svůj dům. V jeho případě to i dává smysl - 1 - Pagani majitel umeni 01
Na první pohled nesmysl, na ten druhý...

Takhle si teď jeden boháč zkrášlil svůj dům. V jeho případě to i dává smysl - 2 - Pagani majitel umeni 02Takhle si teď jeden boháč zkrášlil svůj dům. V jeho případě to i dává smysl - 3 - Pagani majitel umeni 03Takhle si teď jeden boháč zkrášlil svůj dům. V jeho případě to i dává smysl - 4 - Pagani majitel umeni 04
Takhle si teď jeden boháč zkrášlil svůj dům. V jeho případě to i dává smysl - 5 - Pagani majitel umeni 05Takhle si teď jeden boháč zkrášlil svůj dům. V jeho případě to i dává smysl - 6 - Pagani majitel umeni 06Takhle si teď jeden boháč zkrášlil svůj dům. V jeho případě to i dává smysl - 7 - Pagani majitel umeni 07
Pablo Perez pro auta značky Pagani hoří, na Instagramu zveřejňuje fotky těch svých i dalších, která potkává na srazech majitelů

Zdroj: Pablo Perez@Instagram

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama