Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli

Technicky vzato jsou to karavany, ale nevypadají tak. A na rozdíl o nich můžete v těchto „domech” normálně bydlet. Vypadají docela prostorně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli

2.8.2017 | Marek Bednář | 16 příspěvků

Technicky vzato jsou to karavany, ale nevypadají tak. A na rozdíl o nich můžete v těchto „domech” normálně bydlet. Vypadají docela prostorně.

Sháníte karavan, ale cokoliv, co se dnes prodává, nesplňuje vaše představy o byť jen krátkodobém bydlení? Anebo máte zasíťovaný pozemek a chcete malý dům za relativně málo peněz a s velmi snadnou možností stěhování? Řešení může nabídnout firma Escape, a to na obě tyhle otázky.

Escape v podstatě vyrábí karavany, jenže ne obyčejné, připomínají spíše domy. Staví je ručně a některé z nich jsou dost velké na to, abyste v nich mohli normálně bydlet, pokud nepotřebujete moc věcí. Pořád to je ale de facto přívěs, takže když se budete chtít stěhovat, když budete chtít změnit prostředí, stačí ho zapřáhnout za adekvátní vozidlo a odjet.

„Naše designy jsou založeny na světle a na pocitu otevřenosti a prostornosti,” píše se na webu Escape. Na fotkách je vidět, že tomu tak skutečně je - pojízdné domky jsou logicky vcelku malé, ale zevnitř to tak vůbec nevypadá, z obrázků na nás prostory nepůsobí stísněně. Samozřejmě, magií fotografie se dá vykouzlit skoro cokoliv, puštěním většího množství světla do interiéru ale též.

Escape vyrábí své domky ručně a na podvozku vlastní konstrukce. Hlavním stavebním materiálem je dřevo, samozřejmě nechybí pečlivá izolace, aby byly domky použitelné v jakémkoliv prostředí - od zasněžené Sibiře po slunnou Havaj. Všechny domky můžou být vybaveny klimatizací a topením - ale také nemusí, pokud nechcete.

Více možností je i po stránce sanity, můžete si nechat nainstalovat cokoliv od suché chemické toalety po klasickou, to podle toho, jaké máte možnosti na pozemku, kam chcete karavan umístit, anebo jestli s ním chcete opravdu cestovat. Podle varianty mají domky Escape kuchyni od skromné „karavanové” po plně vybavenou s velkou lednicí i sporákem s troubou a do většiny verzí je za příplatek možné pořídit i normální pračku se sušičkou.

Označení „karavan”, byť technicky přesné, se pro přívěsy Escape moc nehodí - spíš to jsou domy na kolečkách, opravdu se v nich dá normálně bydlet. Hmotnost se pohybuje od nějakých 5 do 7 tun podle verze, velikosti a vybavení, takže za Octavií tyto drobečky neodtáhnete a řidičák sk. B stačit nebude, ale mobilní skutečně jsou.

Základní ceny se pohybují od 38 600 do 78 500 dolarů (858 tisíc - 1,75 milionu korun) před dovozem do ČR, podle toho, kterou verzi zvolíte. Escape běžně dodává jen do USA, ale protože Escape nabízí i možnost zakázkové stavby, na záď vám snadno připevní evropské lampy pro přívěs, trojúhelníkové odrazky a osvětlení pro registrační značku.

Pokud tedy jste v situaci, kdy máte zasíťovaný pozemek a chcete na něm bydlet za menší peníze než je stavba velkého domu, a zároveň nemáte velké požadavky na prostor, tohle může být zajímavá cesta. Na zahradnické potřeby si můžete koupit v Hornbachu kůlnu. Podobně, chcete-li karavan, který nikdo jiný nemá - ovšem v takovém případě si rovnou přikupte nějaké pořádné SUV, abyste měli Escape čím tahat...

Fotogalerie Escape One

Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 1 - escape one tiny house 01Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 2 - escape one tiny house 02Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 3 - escape one tiny house 03Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 4 - escape one tiny house 04Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 5 - escape one tiny house 05Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 6 - escape one tiny house 06Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 7 - escape one tiny house 07Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 8 - escape one tiny house 08Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 9 - escape one tiny house 08aTato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 10 - escape one tiny house 09Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 11 - escape one tiny house 10Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 12 - escape one tiny house 12Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 13 - escape one tiny house 13Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 14 - escape one tiny house 14Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 15 - escape one tiny house 15Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 16 - escape one tiny house 16

Fotogalerie Escape Tradition

Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 17 - escape tradition tiny house 01Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 18 - escape tradition tiny house 02Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 19 - escape tradition tiny house 03Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 20 - escape tradition tiny house 04Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 21 - escape tradition tiny house 05Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 22 - escape tradition tiny house 07Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 23 - escape tradition tiny house 08Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 24 - escape tradition tiny house 09Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 25 - escape tradition tiny house 10Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 26 - escape tradition tiny house 11Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 27 - escape tradition tiny house 12Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 28 - escape tradition tiny house 13Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 29 - escape tradition tiny house 14Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 30 - escape tradition tiny house 14aTato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 31 - escape tradition tiny house 15Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 32 - escape tradition tiny house 16Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 33 - escape tradition tiny house 17Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 34 - escape tradition tiny house 18Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 35 - escape tradition tiny house 19

Fotogalerie Escape Traveler

Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 36 - escape traveler tiny house 01Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 37 - escape traveler tiny house 02Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 38 - escape traveler tiny house 03Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 39 - escape traveler tiny house 04Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 40 - escape traveler tiny house 05Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 41 - escape traveler tiny house 06Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 42 - escape traveler tiny house 07Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 43 - escape traveler tiny house 08Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 44 - escape traveler tiny house 09Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 45 - escape traveler tiny house 10Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 46 - escape traveler tiny house 11Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 47 - escape traveler tiny house 12Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 48 - escape traveler tiny house 13

Fotogalerie Escape Traveler XL

Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 49 - escape traveler xl tiny house 01Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 50 - escape traveler xl tiny house 02Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 51 - escape traveler xl tiny house 03Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 52 - escape traveler xl tiny house 04Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 53 - escape traveler xl tiny house 05Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 54 - escape traveler xl tiny house 06Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 55 - escape traveler xl tiny house 07Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 56 - escape traveler xl tiny house 08Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 57 - escape traveler xl tiny house 09Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 58 - escape traveler xl tiny house 10Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 59 - escape traveler xl tiny house 11Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 60 - escape traveler xl tiny house 12Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 61 - escape traveler xl tiny house 13Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 62 - escape traveler xl tiny house 14Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 63 - escape traveler xl tiny house 15

Fotogalerie Escape Vintage

Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 64 - escape vintage tiny house 01Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 65 - escape vintage tiny house 02Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 66 - escape vintage tiny house 03Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 67 - escape vintage tiny house 04Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 68 - escape vintage tiny house 05Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 69 - escape vintage tiny house 06Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 70 - escape vintage tiny house 07Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 71 - escape vintage tiny house 08Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 72 - escape vintage tiny house 09Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 73 - escape vintage tiny house 10

Fotogalerie Escape Vintage XL

Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 74 - escape vintage xl tiny house 01Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 75 - escape vintage xl tiny house 02Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 76 - escape vintage xl tiny house 03Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 77 - escape vintage xl tiny house 04Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 78 - escape vintage xl tiny house 05Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 79 - escape vintage xl tiny house 06Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 80 - escape vintage xl tiny house 07Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 81 - escape vintage xl tiny house 08Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 82 - escape vintage xl tiny house 09Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 83 - escape vintage xl tiny house 10Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 84 - escape vintage xl tiny house 11Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 85 - escape vintage xl tiny house 12Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 86 - escape vintage xl tiny house 13

Fotogalerie Escape Vista

Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 87 - escape vista tiny house 01Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 88 - escape vista tiny house 02Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 89 - escape vista tiny house 03Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 90 - escape vista tiny house 04Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 91 - escape vista tiny house 05Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 92 - escape vista tiny house 06Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 93 - escape vista tiny house 07Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 94 - escape vista tiny house 08Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 95 - escape vista tiny house 09Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 96 - escape vista tiny house 10Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 97 - escape vista tiny house 11Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 98 - escape vista tiny house 12Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 99 - escape vista tiny house 13Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 100 - escape vista tiny house 14Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 101 - escape vista tiny house 15Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 102 - escape vista tiny house 16Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 103 - escape vista tiny house 17Tato firma vyrábí bizarní domy na kolečkách. Bydlet v nich jde skoro kdekoli - 104 - escape vista tiny house 18

Zdroj: Escape Traveler

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 16 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama