- -

Tento muž si ve 100 letech koupil nový vůz. Mrkněte se, čím ho automobilka překvapila

Je obdivuhodné se stovky vůbec dožít, natož pak v takovém věku kupovat auta. Stejně tak je obdivuhodné vidět, že to automobilka nenechala jen tak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tento muž si ve 100 letech koupil nový vůz. Mrkněte se, čím ho automobilka překvapila

25.4.2017 | Petr Prokopec | 29 příspěvků

Je obdivuhodné se stovky vůbec dožít, natož pak v takovém věku kupovat auta. Stejně tak je obdivuhodné vidět, že to automobilka nenechala jen tak.

Možná si ještě pamatujete na loňský rok, kdy italská automobilka s rozzuřeným býkem ve znaku představila na ženevském autosalonu model Centenario. Ten vznikl na počest nedožitých stých narozenin zakladatele značky Ferruccia Lamborghiniho, přičemž pro celý svět bylo k dispozici pouze čtyřicet kusů - dvacet z nich přitom dostalo pevnou střechu, dvacet bylo určeno k jízdě s větrem ve vlasech.

Nyní si můžeme představit limitovanou edici Centenary Celebration Edition, za kterou taktéž stojí automobilka, jejíž název začíná písmenem „L“. Řeč ovšem tentokráte nebude o Italech, nýbrž o Japoncích. Speciální limuzínu LS 600h L má totiž na svědomí Lexus, který s její pomocí neslaví sté narozeniny zakladatele automobilky, nýbrž sté narozeniny svého loajálního zákazníka.

Oním klientem je držitel Řádu britského impéria Barry High, který si za posledních šestnáct let objednal hned 25 vozů značky Lexus. Do dealerství v britském Cheltenhamu zamířil i ve chvíli, kdy zvažoval koupit něco výjimečného - vůz, se kterým by mohl oslavit své sté narozeniny. Proto byl poněkud rozmařilý a finální cenu vyšrouboval na 100 000 GBP (cca 3,2 milionu korun).

Lexus si přitom byl jeho loajality plně vědom, stejně jako faktu, k jaké příležitosti si Barry High nový vůz pořizuje. Proto pro něj automobilka jako překvapení vyrobila onu speciální edici, která vznikla jen v jediném provedení a jenž kromě stříbrného laku a interiéru v kožené kůži, což byly Barryho požadavky, vůz osadila chromovými plaketkami, nápisy „100“ a zakázkovými linkami.

Pod kapotou se již pranic nezměnilo, vůz tedy i nadále používá sériové hybridní ústrojí složené z pětilitrového osmiválce a elektromotoru. Celkově soustava produkuje 445 koní a 520 Nm točivého momentu, jenž stojí za zrychlením z klidu na stovku za 6,3 sekundy. Toto tempo ale Barry High sám okoušet nebude, jakožto stoletý muž již má k dispozici svého šoféra.

My pak jen dodáme, že slavnostní předání bylo plné emocí, při Barryho příjezdu byl totiž vůz skrytý pod plachtou. Teprve po přípitku šampaňským a jejím odkrytí přitom věrný zákazník Lexusu zjistil, nakolik si jej automobilka váží a že pro něj má více, než si sám objednal. To jej velmi dojalo, ostatně nejde o nic tradičního. Ostatní výrobci by se ale z tohoto přístupu ke svým klientům měli poučit, u spousty z nich si koupíte řadu aut, aniž by si toho kdokoli všiml...

Tento muž si ve 100 letech koupil nový vůz. Mrkněte se, čím ho automobilka překvapila - 1 - Lexus LS 600h L Centenary dalsi 01Tento muž si ve 100 letech koupil nový vůz. Mrkněte se, čím ho automobilka překvapila - 2 - Lexus LS 600h L Centenary 02Tento muž si ve 100 letech koupil nový vůz. Mrkněte se, čím ho automobilka překvapila - 3 - Lexus LS 600h L Centenary 03Tento muž si ve 100 letech koupil nový vůz. Mrkněte se, čím ho automobilka překvapila - 4 - Lexus LS 600h L Centenary 04Tento muž si ve 100 letech koupil nový vůz. Mrkněte se, čím ho automobilka překvapila - 5 - Lexus LS 600h L Centenary 05Tento muž si ve 100 letech koupil nový vůz. Mrkněte se, čím ho automobilka překvapila - 6 - Lexus LS 600h L Centenary 06Tento muž si ve 100 letech koupil nový vůz. Mrkněte se, čím ho automobilka překvapila - 7 - Lexus LS 600h L Centenary 07
Lexus vyrobil u příležitosti stých narozenin svého loajálního zákazníka unikátní provedení prodloužené hybridní limuzíny LS 600h L

Zdroj: Gloucestershire Live

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 29 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše