Reklama

Tesla Model 3 vynuluje prodeje BMW řady 3, říká významný investor Tesly

Nedá se říci, že by zájem o nový Model 3 byl malý, podle šéfa investiční společnosti Social Capital jsme ale poptávku po ní vůbec nepochopili.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tesla Model 3 vynuluje prodeje BMW řady 3, říká významný investor Tesly

23.9.2017 | Petr Prokopec | 24 příspěvků

Nedá se říci, že by zájem o nový Model 3 byl malý, podle šéfa investiční společnosti Social Capital jsme ale poptávku po ní vůbec nepochopili.

Popularita Tesly je přímo fenomenální, americkou značku můžeme bez přehánění považovat za iPhone mezi automobily. Není tedy nikterak překvapivé, že po některém ze tří modelů touží značná část planety. Řadu lidí sice posléze odradí vyšší ceny či strach z nedostačujícího dojezdu nebo infrastruktury, to ale na věci až tak moc nemění. Tesla je zkrátka fenomén a tomu odpovídá i její hodnota na burze.

Někteří lidé ovšem ve svém obdivu k této značce zachází až moc daleko, kvůli své zaslepenosti nevidí ani nalevo, ani napravo. Jedním z nich je i Chamath Palihapitiya, zakladatel a šéf investiční společnosti Social Capital, která je jedním z nejvýznamnější investorů Tesly. Ten na obrazovkách CNBC vystoupil v pořadu Fast Money Halftime Report a oznámil, že „lidé v podstatě nepochopili poptávku po Tesle Model 3“.

Podle Palihapitiyi bude totiž tento vůz natolik úspěšný, že prodeje konkurenčního BMW řady 3 „klesnou na nulu“. Odliv zákazníků prý dokonce již začal, a to v souvislosti s registracemi a objednávkami nového elektrického sedanu. S tím ale lze jen stěží souhlasit, kupříkladu srpnové prodeje trojkového a čtyřkového BMW byly v Americe vyšší než ve stejném období loňského roku.

Je nutné dodat, že pouze srpen byl v rámci amerických registrací lepší, jinak byly prodeje v každém letošním měsíci horší než loni. Nicméně se dá předpokládat, že za tím nestojí zrovna Model 3, nýbrž spíše fakt, že BMW 3 F30 je víceméně na konci svého životního cyklu. Představeno totiž bylo již v roce 2011, mnichovská automobilka tak již příští rok přijde s novou generací.

Jsme tedy zvědavi, jaká bude situace zhruba za dva roky, tedy ve chvíli, kdy by Tesla již měla vyrábět auta v mnohem vyšším počtu, zatímco nová Trojka již bude řádně zaběhnutá. Poté se ukáže, zda Palihapitiya měl pravdu, když kromě výše zmíněného ještě dodal, že pokud by bylo možné začít Model 3 dodávat ve velkém dříve, pak by si BMW řady 3 koupili jen lidé padlí na hlavu.

My pak jen v závěru přihodíme nové video, jenž mapuje především oba zavazadlové prostory americké novinky. V případě toho zadního se přitom zdá, že nákladový otvor je mnohem větší než u vozů předprodukční série. Kromě toho spodní hrana působí úžeji a pravděpodobně je i níže posazená. Nemalou praktičnost tedy Tesle Model 3 nikdo upřít nemůže.

Tesla Model 3 vynuluje prodeje BMW řady 3, říká významný investor Tesly - 1 - Tesla Model 3 spy latest 05Tesla Model 3 vynuluje prodeje BMW řady 3, říká významný investor Tesly - 2 - Tesla Model 3 spy latest 06
Pro Teslu Model 3 bylo při vývoji nastavenou laťkou právě BMW řady 3

Tesla Model 3 vynuluje prodeje BMW řady 3, říká významný investor Tesly - 3 - Tesla Model 3 zavazadelnik videoscreen 01Tesla Model 3 vynuluje prodeje BMW řady 3, říká významný investor Tesly - 4 - Tesla Model 3 zavazadelnik videoscreen 02
Nyní by produkční verze měla mnichovský model porazit na hlavu, tedy alespoň dle jednoho z investorů

Zdroj: CNBC

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 24 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše