Reklama

Tesla umožnila umírajícímu muži splnit si poslední přání, nikomu o tom neřekla

Nekritickým obdivem směrem k Tesle rozhodně netrpíme, jsou ale chvíle, kdy lze jen uznale kývnout hlavou a obdivovat, čeho je také schopna.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tesla umožnila umírajícímu muži splnit si poslední přání, nikomu o tom neřekla

14.12.2017 | Petr Prokopec | 68 příspěvků

Nekritickým obdivem směrem k Tesle rozhodně netrpíme, jsou ale chvíle, kdy lze jen uznale kývnout hlavou a obdivovat, čeho je také schopna.

I když nás příznivci Tesly rádi viní ze zaujatosti, vůči americkému výrobci elektromobilů netrpíme žádnými předsudky. Pouze na nose nemáme nasazené růžové brýle a o aktivitách firmy informujeme tak, jak si zrovna zaslouží. Pokud upozorňujeme na něco špatného, je to proto, že se Tesla něčeho takového dopustila. A pokud se firma postará o něco pozitivního, oceníme to úplně stejným způsobem.

Dnes nám Tesla dává příležitost udělat to druhé, neboť před Vánoci učinila nadmíru dobrý skutek. A nelze ji ani vinit z toho, že šlo o pouhý marketingový tah. Sama ho chtěla pouze udělat, ne se jím chlubit a o všem se dozvídáme tak trochu náhodou.

Na celou záležitost upozornila Bonnie Norman, která je fanynkou značky a zároveň i majitelkou jednoho jejího vozu. Jako taková je samozřejmě i členkou klubu TMC (Tesla Motors Club), kde před nedávnem narazila na příspěvek dalšího z členů vystupujících pod přezdívkou Graniteds. Ten uvedl, že je smrtelně nemocen a mnoho času mu již nezbývá. Před smrtí by ovšem velmi rád vyzkoušel nejnovější produkt Tesly.

„Rád bych viděl, kdyby se dodávky uskutečnily již v listopadu. Mám diagnostikovanou rakovinu ve čtvrtém finálním stádiu a bylo mi řečeno, že mi nejspíše zbývají jen asi tři až čtyři měsíce života. Poslední věcí, kterou mám na seznamu přání, je dodání našeho Modelu 3. Rád bych jej alespoň na pár dnů vyzkoušel a užil si jej. Zajímalo by mne, jestli čekací listina není alespoň trochu flexibilní?“ napsal před časem Graniteds.

Právě tento příspěvek si Bonnie Norman přečetla a rozhodla se, že zkusí trochu pohnout ledy. Okamžitě tedy kontaktovala svou kamarádku Devinu K. Singh, která pro Teslu pracuje a která Model 3 vlastní, zda by smrtelně nemocnému muži nemohla svůj vůz alespoň ukázat. Devina však udělala o trochu více a již 25. listopadu stála se svým sedanem před domem onoho muže a nabídla mu, aby si Model 3 vyzkoušel.

Tím ale celý příběh nekončí. Bonnie totiž o pouhý den později poslala celý příběh i snímky z testovací jízdy Tesle, kde museli být dojati i roboti na automatizované výrobní lince. Hned následující den byl tak Graniteds kontaktován zástupci značky, aby si svůj Model 3 specifikoval. Ten mu pak byl včera dodán, přičemž zároveň se dočkal i prohlídky továrny a prezentace vozu od Johna McNeila, šéfa značky pro prodeje a servis.

Jak je tedy vidno, vánoční zázraky se dějí. Tesle je přitom nutné přičíst ku prospěchu, že celou záležitost nechtěla nikterak medializovat a teprve před pár hodinami dala Bonnie souhlas, aby celou záležitost zveřejnila na svém profilu na Twitteru. A protože po sociálních sítích se informace šíří rychle... Klobouk dolů.

Tesla umožnila umírajícímu muži splnit si poslední přání, nikomu o tom neřekla - 1 - Tesla Model 3 pro muze s rakovinou 01Tesla umožnila umírajícímu muži splnit si poslední přání, nikomu o tom neřekla - 2 - Tesla Model 3 pro muze s rakovinou 02Tesla umožnila umírajícímu muži splnit si poslední přání, nikomu o tom neřekla - 3 - Tesla Model 3 pro muze s rakovinou 03Tesla umožnila umírajícímu muži splnit si poslední přání, nikomu o tom neřekla - 4 - Tesla Model 3 pro muze s rakovinou 04Tesla umožnila umírajícímu muži splnit si poslední přání, nikomu o tom neřekla - 5 - Tesla Model 3 pro muze s rakovinou 05Tesla umožnila umírajícímu muži splnit si poslední přání, nikomu o tom neřekla - 6 - Tesla Model 3 pro muze s rakovinou 06Tesla umožnila umírajícímu muži splnit si poslední přání, nikomu o tom neřekla - 7 - Tesla Model 3 pro muze s rakovinou 07Tesla umožnila umírajícímu muži splnit si poslední přání, nikomu o tom neřekla - 8 - Tesla Model 3 pro muze s rakovinou 08Tesla umožnila umírajícímu muži splnit si poslední přání, nikomu o tom neřekla - 9 - Tesla Model 3 pro muze s rakovinou 09Tesla umožnila umírajícímu muži splnit si poslední přání, nikomu o tom neřekla - 10 - Tesla Model 3 pro muze s rakovinou 10
Jeden z fanoušků Tesly uvedl, že umírá na rakovinu a ještě před smrtí by rád alespoň na chvíli vyzkoušel Model 3. Jen u testu ale nakonec nezůstalo, nový sedan mu totiž dokonce včera byl i předán

Zdroj: Bonnie Norman@Twitter

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 68 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše