Reklama

Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví

Pokud jste vždy toužili po originálním vozu temného rytíře z 60. let, tady je šance, jak se k němu dostat levně. Jen je třeba přijmout, že není úplně pravý.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví

4.10.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Pokud jste vždy toužili po originálním vozu temného rytíře z 60. let, tady je šance, jak se k němu dostat levně. Jen je třeba přijmout, že není úplně pravý.

Batman je jednou z nejznámějších komiksových postav a jako takový se v průběhu posledních dekád objevil mnohokrát na filmových plátnech i televizních obrazovkách. Většina lidí jej dnes má spojeného s herci Christianem Balem či Benem Affleckem, nicméně před nimi si temnou kápi nasadil i Michael Keaton, Val Kilmer či George Clooney. A v 60. letech minulého století byla tato postava spojována s Adamem Westem.

Stejně jako se časem měnila samotná postava temného rytíře, tak se měnil i jeho Batmobile. Ten nejkrásnější měl bezesporu k dispozici Keaton na sklonku 80. a na počátku 90. let, zejména v Americe je ovšem daleko známější varianta postavená na Lincolnu Futura. Ta se pravidelně objevovala v televizním seriálu z oněch šedesátek a čas od času se objeví i na aukcích, kde za ni zájemci nabízí miliony.

Pokud se ovšem toužíte stát komiksovým hrdinou, dnes k tomu již nepotřebujete stejný či větší majetek, než jakým disponuje Bruce Wayne. Na Craigslistu se objevila replika, která vás vyjde na pouhých pět tisíc dolarů (cca 110 tisíc korun). To rozhodně není částka, která by někoho zruinovala, byť ji samozřejmě budete muset navýšit ještě o clo, DPH a o částku potřebnou na transport přes oceán.

Za to ale dostanete vůz, jenž bude z davu rozhodně vyčnívat, a to přesto, že dárcovským vozem není takový unikát, jakým byl Lincoln Futura, ale mnohem obyčejnější - i když pro Evropana stále dostatečně exotický - Ford Mustang z roku 1987. Pod jeho kapotou pak pracuje pětilitrový osmiválec, jenž byl spřažen s manuální převodovkou a který má dle majitele bezproblémový chod.

Telefon či DVD, jež najdete v interiéru, jsou tu čistě pro parádu, stejně jako vyústění tryskového motoru na zádi. V místních podmínkách pak zamrzí i absence jakékoliv střechy, vyjížďky tedy budete muset plánovat pouze na opravdu slunečné dny. Na druhou stranu, pořizovací cena je vskutku směšná, pročež tyto nevýhody jistě skousnete, stejně jako trochu větší nájezd (210 779 km). Tohle auto má potenciál pobavit vás i okolí...

Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 1 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 01Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 2 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 02Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 3 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 03Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 4 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 04Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 5 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 05Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 6 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 06Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 7 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 07Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 8 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 08Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 9 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 09Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 10 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 10Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 11 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 11Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 12 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 12Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 13 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 13Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 14 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 14Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 15 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 15Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 16 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 16Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 17 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 17Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 18 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 18Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 19 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 19Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 20 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 20Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 21 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 21Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 22 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 22Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 23 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 23Tohle je nejlevnější cesta k Batmobilu. Není tak úplně pravý, ale pobaví - 24 - Batmobile Ford Mustang replika na prodej 24
Tento Batmobile sice není originálem, nicméně má pětilitrový osmiválec, manuál a vyjde vás na pouhých 110 000 Kč

Zdroj: Craigslist

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše