Reklama

Tohle je ruský luxus. Někdo udělal ze staré Volhy moderní křižník, teď ho prodává

Někteří to označí za svatokrádež, jiní za propracovanou moderní interpretaci ruské klasiky. Ti druzí mohou tohle auto mít i doma, za drobné se ale neprodává.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tohle je ruský luxus. Někdo udělal ze staré Volhy moderní křižník, teď ho prodává

19.5.2018 | Petr Miler | 2 příspěvky

Někteří to označí za svatokrádež, jiní za propracovanou moderní interpretaci ruské klasiky. Ti druzí mohou tohle auto mít i doma, za drobné se ale neprodává.

Ruský automobilový svět byl vždy trochu svérázný, a to i když se na něj podíváme optikou tamní výroby nových aut. Nejlepším ruským resp. sovětským autem byl po dekády licencovaný Fiat, papalášům sloužily větší či menší kopie amerických limuzín a to ostatní skoro nestojí za řeč. V případě specifických, převážně vojenských strojů se Sověti a Rusové předváděli v lepším světle, jinak se ale spíše šili domácímu publiku na míru to, co primárně vzniklo jinde.

Totéž platí i o autě, které vám ukážeme dnes, třebaže vzniklo až v tomto tisíciletí a nemá nic společného s žádnou přežívající ruskou automobilkou. Je to kříženec původní Volhy GAZ M-21 alias Carevny, která se v jeden krásný den potkala s partou švarných německých mládenců z Mnichova a společně dali za vznik této svérázné kreaci. Majitel a prodávající v jedné osobě o ní hovoří jako o Volze z roku 1965 a tomu má odpovídat i oficiální registrace. My ale máme pocit, že z té na autě do dnešního dne přežily jen detaily.

Na podrobnosti je prodávající skoupý, takže udává jen to, že vůz používá díly z blíže neupřesněného BMW řady 5. Řekli bychom, že této „Volze” poskytla pětka celý technický základ a podle viditelných detailů od pedálů, přes ovladače až po použitá kola (stále s logem BMW, kupodivu) to nejspíše byla generace E34. Vidíme ale i některé díly z jiných bavoráků, tu modernějších, tu ještě starších. To nezní bůhvíjak lákavě, ale podívejte se na fotky - tohle je zjevně kvalitní stavba a i když mnozí jistě namítnou, že majitel měl spíše restaurovat originál než si hrát na doktora Frankensteina, výsledku nelze upřít jisté kouzlo.

Zvnějšku je to trochu spatlanec Carevny s něčím očividně větším a hlavně širším, navíc má auto pouze dvojici dveří. Vnitřek ale vypadá jako výsledek pečlivé snahy modernizovat interiér starého BMW a díky použití světlé perforované kůže umí zapůsobit. Ne ze všech detailů jsme nadšeni, není to ale „pokojíček”, který by šlo šmahem odsoudit.

V případě techniky majitel mluví o benzinovém motoru 2,5 s výkonem 75 koní, zadním pohonu a manuální pětistupňové převodovce. Těm posledním dvěma aspektům bychom věřili, ale tomu prvnímu ne - auto bude jistě používat motor od BMW a nic takového jako 2,5litr s necelými 80 koňmi v Mnichově nevyrobili celou věčnost.

To ale nakonec není až tak podstatné, tato bavorská carevna má hlavně zapůsobit - zvenčí i zevnitř. Jak moc se ji to daří, posuďte sami, pokud by vás ovšem okouzlila, může být vaše. Cena 5 milionů rublů ale není zrovna nízká, je to více jak 1,7 milionu Kč. Na druhou stranu, s čím... kdekoli zapůsobíte více než s obří bílou Volhou s moderní (no, spíše modernější, použité díly z BMW nevznikly zrovna včera) technikou a luxusním interiérem?

Tohle je ruský luxus. Někdo udělal ze staré Volhy moderní křižník, teď ho prodává - 1 - Volha BMW krizenec Rusko prodej 01Tohle je ruský luxus. Někdo udělal ze staré Volhy moderní křižník, teď ho prodává - 2 - Volha BMW krizenec Rusko prodej 02Tohle je ruský luxus. Někdo udělal ze staré Volhy moderní křižník, teď ho prodává - 3 - Volha BMW krizenec Rusko prodej 03Tohle je ruský luxus. Někdo udělal ze staré Volhy moderní křižník, teď ho prodává - 4 - Volha BMW krizenec Rusko prodej 04Tohle je ruský luxus. Někdo udělal ze staré Volhy moderní křižník, teď ho prodává - 5 - Volha BMW krizenec Rusko prodej 05Tohle je ruský luxus. Někdo udělal ze staré Volhy moderní křižník, teď ho prodává - 6 - Volha BMW krizenec Rusko prodej 06Tohle je ruský luxus. Někdo udělal ze staré Volhy moderní křižník, teď ho prodává - 7 - Volha BMW krizenec Rusko prodej 07Tohle je ruský luxus. Někdo udělal ze staré Volhy moderní křižník, teď ho prodává - 8 - Volha BMW krizenec Rusko prodej 08
Tento ruský kříženec přijde jistě leckomu kontroverzní, nedá se ale říci, že by šlo zrovna o zfušovanou stavbu

Zdroj: auto.ru přes Carscoops

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Autobazar

zobrazit vše