Reklama

Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h

Hlavní tváře pořadu se zcela změnily, kontroverze pořad obcházející ne až tak. Ostatně, vybrat si pro natáčení pořadu zrovna Norsko je koledováním si o průšvih.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h

26.6.2017 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Hlavní tváře pořadu se zcela změnily, kontroverze pořad obcházející ne až tak. Ostatně, vybrat si pro natáčení pořadu zrovna Norsko je koledováním si o průšvih.

Druhá „postclarksonovská“ sezóna Top Gearu je již dlouho uzavřena, sedmá epizoda byla vysílána již 23. dubna. Sledovanost nebyla nejvyšší, povětšinou dokonce klesla pod úroveň předchozí série. Nicméně internet nebyl zaplaven negativní kritikou, reakce naopak byly pozitivní. Za vše hovoří třeba tento komentář: „Kdyby mi někdo před pěti lety řekl, že Matt LeBlanc zachrání Top Gear, vysmál bych se mu... ale stalo se to.“

BBC tedy dala zelenou i pětadvacáté sezóně, jejíž natáčení je již v plném proudu. Či spíše bylo. Štábu bylo zrušeno povolení pro natáčení v norském Atlantic Ocean Tunnelu poté, co jednomu z členů štábu byla při přípravách pořadu naměřena rychlost 244 km/h. Stát se to v Německu, pousmějete se, jenže Norsko je jednou z mála evropských zemí, kde vás za vysokou rychlost klidně i zavřou.

Riskovat rychlou jízdu zrovna zde se zdá být velkým nerozumem, jenže nebylo to tak jednoduché. Tato veřejná silnice byla po domluvě s úřady uzavřena, takže naměření jakékoli rychlosti by pro štáb nemělo být problémem. Jenže jsme v Norsku, takže ani taková domluva neznamená žádný limit - s policií bylo dohodnuto, že při natáčení nebude štáb překračovat 140 km/h.

Můžeme se samozřejmě zabývat tím, jaký smysl dává uzavření silnice, když zde i nadále musíte dodržovat určité rychlostní limity, nicméně Norsko je nízkou rychlostí doslova posedlé - už za 20 km/h nad limit zaplatíte pokutu 16 000 Kč a jdete na 18 dnů do vězení. Proto se v Norsku rychle a proto také loni Top Gear vůbec nedostal povolení k natáčení, neboť úřady měly obavy z ježdění vysokou rychlostí - jak vidno, oprávněně.

Krom oněch 244 km/h u jednoho z vozů se zde další pohybovaly rychlostí mezi 168 až 180 km/h, proto bylo zahájeno vyšetřování a povolení k natáčení bylo zrušeno. BBC oznámila, že Top Gear s norskými úřady plně spolupracuje a pokud se budete ptát, kdo konkrétně auta řídil, máme tu vodítko - LeBlanc ani Harris na místě podle BBC nebyli, o Rorym Reidovi se vůbec nezmiňuje. To je velmi britské vyjádření více než naznačující, že to bylo jeho natáčení a velmi pravděpodobně to byl on, kdo seděl za volantem. Jisti si tím ale pochopitelně být nemůžeme - stejně jako kdokoli, kdo by chtěl toto jednání trestat...

Podle policie k překročení limitů došlo minulou středu a je podle ní „přirozené vyšetřit, zda tyto přestupky se odehrály v době, kdy byla silnice uzavřena a použita pro natáčení“. Z toho vyplývá, že norská policie nehodlá nikoho trestat, jako by se pohyboval po veřejné silnici. Máme ale tušení, že toto natáčení Top Gearu v Norsku bylo na dlouhou dobu poslední.

Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 1 - Top Gear S24 novy trailer 01Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 2 - Top Gear S24 novy trailer 02Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 3 - Top Gear S24 novy trailer 03Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 4 - Top Gear S24 novy trailer 04Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 5 - Top Gear S24 novy trailer 05Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 6 - Top Gear S24 novy trailer 06Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 7 - Top Gear S24 novy trailer 07Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 8 - Top Gear S24 novy trailer 08Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 9 - Top Gear S24 novy trailer 09Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 10 - Top Gear S24 novy trailer 10Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 11 - Top Gear S24 novy trailer 11Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 12 - Top Gear S24 novy trailer 12Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 13 - Top Gear S24 novy trailer 13Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 14 - Top Gear S24 novy trailer 14Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 15 - Top Gear S24 novy trailer 15Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 16 - Top Gear S24 novy trailer 16Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 17 - Top Gear S24 novy trailer 17Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 18 - Top Gear S24 novy trailer 18Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 19 - Top Gear S24 novy trailer 19Top Gear má potíže jak za starých časů, moderátorovi v Norsku naměřili 244 km/h - 20 - Top Gear S24 novy trailer 20
Čtyřiadvacátá sezóna Top Gearu se již dočkala pozitivních reakcí. Ta nová by měla být ještě lepší, byť se již nyní musí potýkat s prvním skandálem

Zdroj: The Drive

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama