Reklama

Toto je Lamborghini, které si konečně můžete dovolit. S dieselem levně i pojede

Žádná replika ani nic podobného, toto je autentické Lamborghini. Dokonce autentičtější než všechny násobně dražší modely, které dnes prodává.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto je Lamborghini, které si konečně můžete dovolit. S dieselem levně i pojede

20.8.2017 | Petr Miler | 1 příspěvek

Žádná replika ani nic podobného, toto je autentické Lamborghini. Dokonce autentičtější než všechny násobně dražší modely, které dnes prodává.

Levné Lamborghini neexistuje. Některá sice lze v určitých chvílích koupit výhodněji než jiná, ale to je asi tak všechno - nové modely stojí miliony, pár let staré vozy stojí miliony a historické skvosty klidně i desítky milionů. Dnes vám ale ukážeme stroj, který sice není vyloženě levný, s cenou v chystané aukci odhadovanou někam mezi 426 a 568 tisíc Kč už ale jde o něco, co si může dovolit i relativně obyčejný člověk.

Je to opravdu Lamborghini, dokonce historické Lamborghini z roku 1966, tedy z doby, kdy firma stále ještě patřila jejímu zakladateli. Jméno modelu 1R zní jako označení nějaké závodní pecky, realitou ale je, že to je traktor z dob, kdy Lambo byla jedna firma a zabývala se souběžně výrobou traktorů i supersportů. Ferrucio Lamborghini ale nejprve prodal svou traktorovou divizi a později i firmu zabývající se výrobou sportovních aut. Dnes jsou dalece oddělené, i když Lambo vyrábějící sporťáky nedávno jeden traktor nabídlo.

Ani jinak běžně chladně faktický popis nabídky firmy Silvertone Auctions si neodpustil úsměvnou narážku na zaměnitelnost těchto dvou dost vzdálených aktivit Lamba a sarkasticky říká: „Při dnešních cenách vyzýváme kohokoli, aby nám ukázal jiné expertně zrenovované Lamborghini z 60. let za půl milionu korun!” A má pravdu, jiný takový stroj budete hledat marně, nakonec dost možná i mezi oněmi traktory.

Tento 1R byl totiž dán do stavu prakticky nového stroje a i díky svým... závodním barvám vypadá šik. Lehká polozávodní skořepinová sedačka řidiče s náležitým odpružením chuť chopit se ergonomicky vyladěného volantu jen podporuje a to jste neviděli techniku. Pod kapotou, dá-li se tady o něčem takovém mluvit, trůní vskutku pozoruhodný motor - naftový dvouválec o výkonu až 32 koní v 1 500 ot./min, který míří přes čtyřstupňový manuál na zadní kola.

Dynamiku neznáme, skoro bychom se ale vsadili, že při menším záklonu pilota se tohle Lambo bude stavět i na zadní. A to také hned tak nějaký stroj nedokáže. Máte-li tedy zájem, můžete mít za cirka 500 tisíc Kč Lambo 1R v dokonalém stavu, které vás se svým motorem jistě „nesežere” ani provozně. Hit je ho mít, přidat k přihazování se můžete na webu aukční firmy.

Toto je Lamborghini, které si konečně můžete dovolit. S dieselem levně i pojede - 1 - Lamborghini 1R 1966 prodej 01Toto je Lamborghini, které si konečně můžete dovolit. S dieselem levně i pojede - 2 - Lamborghini 1R 1966 prodej 02Toto je Lamborghini, které si konečně můžete dovolit. S dieselem levně i pojede - 3 - Lamborghini 1R 1966 prodej 03Toto je Lamborghini, které si konečně můžete dovolit. S dieselem levně i pojede - 4 - Lamborghini 1R 1966 prodej 04Toto je Lamborghini, které si konečně můžete dovolit. S dieselem levně i pojede - 5 - Lamborghini 1R 1966 prodej 05Toto je Lamborghini, které si konečně můžete dovolit. S dieselem levně i pojede - 6 - Lamborghini 1R 1966 prodej 06Toto je Lamborghini, které si konečně můžete dovolit. S dieselem levně i pojede - 7 - Lamborghini 1R 1966 prodej 07
Dostupné Lamborghini s úsporným dieselem, to se hned tak nevidí

Zdroj: Silverstone Auctions

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše