Reklama

Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to

Superb je auto jako dělané na dlouhé cesty a vysoké nájezdy u něj nepřekvapí. Tento je ale přece jen neobvyklý, stejně jako stav vozu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to

27.4.2017 | Petr Miler | 116 příspěvků

Superb je auto jako dělané na dlouhé cesty a vysoké nájezdy u něj nepřekvapí. Tento je ale přece jen neobvyklý, stejně jako stav vozu.

Auta jsou skvělá věc, z mnoha důvodů. Patří mezi ně i to, že s nimi lze překonávat obrovské vzdálenosti během relativně krátkého času, a to kdykoli si usmyslíte. Pokud si třeba dnes v noci řeknete, že byste se rádi někdy zase podívali do Paříže, můžete to udělat, hned. A v pátek ráno klidně snídat pod Eiffelovo věží. S ohledem na rozličné životní povinnosti něco takového asi udělá málokdo, ale zjevně existují lidé, kteří to dělají skoro denně.

Tedy, pravděpodobně si „jen tak” nesjedou do Paříže, bude to součást jejich pracovních povinností, kilometrové nájezdy ale odpovídají. Měli jsme tu třeba VW Passat, který každý pracovní den jezdil 1 200 kilometrů, což je naprosto neuvěřitelná hodnota, to na cestu z ČR do Francie i vystačí. Dnes vám ukážeme auto, které jezdilo s menší intenzitou, ale zajímavé je i tak. Jezdilo pro změnu o trochu delší dobu, a tak to s kilometry dotáhlo ještě dál - nejdál, co jsme kdy viděli. A přitom na to vůbec nevypadá.

Jde o Škodu Superb druhé generace, která byla poprvé registrována v červenci roku 2011. Aktuálně tedy jde o pět a tři čtvrtě roku starý vůz, žádný kus historie. Když podobné auto jezdí 60 tisíc kilometrů za rok, je to hodně, jde-li o kousek ježděný po tak dlouhou dobu. Zběžný pohled do nabídek ojetých Superbů v Evropě ukáže, že nejvíce ojetý exemplář registrovaný po zmíněném datu (pomineme-li překlepy v udávané kilometráži) má na tachometru 426 tisíc km a je o rok novější. Tento toho najel mnohem víc.

Než vám řekneme, kolik, podívejte se na jeho fotky a zkuste si tipnout. Není to zánovní auto, i když zvenčí tak i vypadá, ted až na ony neoriginální kryty kol. Uvnitř je vidět nějaké poškození a nečistoty - je tu ošoupaný volant a protrhlý „pytlík” řadící páky, ale nejde o nic dramatického. Ještě méně podstatným se jeví být opotřebení sedadla řidiče a třeba výplně dveří k zánovním daleko nemají. Tak řekněte, 5 let a 9 měsíců není zase tak málo času, za ten lze dojet leckam...

Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 1 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 01Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 2 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 02Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 3 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 03Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 4 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 04Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 5 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 04aToto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 6 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 05Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 7 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 06Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 8 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 07Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 9 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 08Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 10 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 10Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 11 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 11Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 12 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 14Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 13 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 15Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 14 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 16Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 15 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 17Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 16 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 18Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 17 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 19Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 18 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 20Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 19 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 21
Tento Superb II opravdu nevypadá zničeně, i když za zánovní byste jej asi neoznačili

Realita je taková, že tento vůz najel za svůj život 794 923 km přesně, o 370 tisíc km více než druhý nejvíce ojetý aktuálně prodávaný kus v Evropě. To je přes 138 000 km za rok a kdybychom se na tento nájezd podívali optikou pracovních dnů, jde o více jak 550 km denně, po skoro šest let. To je docela bláznivý osud, jako byste každý pracovní den strávili většinu času jezdíc autem a přitom řízení nebylo vaše povolání. Toto auto není taxík ani nic podobného.

Možná právě proto vypadá tak dobře, jak vypadá. Do tohoto Superbu prostě někdo sedl a vesměs sám ujel stovky kilometrů, to je na jeho viditelném stavu podepíše ze všeho nejméně. Jen zmíněný volant a řadička kilometry nezapřou a sedadlo řidiče - neřídí-li někdo nehmotný - též nemůže nejevit známky používání. Podívejte se nicméně na jeho zaznamenaný nájezd v průběhu času v grafu níže, tohle auto si prakticky nikdy neodpočinulo a jako po lajně najíždělo přes 10 tisíc km měsíc co měsíc.

Nezmiňujeme se o něm náhodou, ale na základě tipů našich čtenářů (díky, Petře a citroenc51.6!), kteří na něj narazili v inzerci. Je totiž na prodej, a to jako daleko nejlevnější Superb II s motorem TDI, na který narazíte. Má pod kapotou bohužel slabší jedna-šestku s výkonem 105 koní s manuálním pětikvaltem, ale jak vidno, ani tato kombinace jej příliš nebrzdí. Dle dostupných záznamů byl v minulosti třikrát bourán, ale vždy šlo o drobné ťukance opravené za pár desítek tisíc. A že byl pravidelně (velmi pravidelně...) servisován, je nabíledni.

Váš může být za 149 900 Kč a cena je k jednání, říká inzerát na Sautu. Další nejlevnější Superb TDI takového stáří stojí přinejmenším o desítky tisíc více, jestli je to ale dobrá koupě, posuďte sami - zocelen žárem asfaltových bitev je tento kus zcela nesporně. Otázkou je ovšem, zda není zocelen až moc...

Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 20 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 09Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 21 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 12Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 22 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 13Toto je nejvíce ojetá Škoda Superb II, kterou jsme kdy viděli. A nevypadá na to - 23 - Skoda Superb II TDI 795 tkm prodej 22
Nájezd je opravdu enormní, auto si za celý svůj život neodpočinulo ani na chvíli. Menší výkyv ve zdokumentované kilometráži bude zřejmě dán jen chybným zápisem jednoho z čísel, stočený tento kus vážně nebude...

Zdroj: říká inzerát na Sauto.cz

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 116 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama