Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Toto Volvo V70 R si s sebou vozí druhé na spaní. Obě můžou být vaše
1.8.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Obyčejné auto s obyčejným karavanem si umí koupit každý. Tohle auto ale není obyčejné a jeho přívěs tuplem ne. Je to stylový pojízdný stan.
Máte-li dostatečně velký kombík, kterému jdou sklopit zadní sedadla do roviny, dva lidé se v něm můžou docela dobře vyspat. Volvo V70 je jedním z takových aut, takže když někam jedete, stačí trocha práce s přenášením bagáže zezadu na přední sedačky a máte v podstatě rozestláno. Jenže leckomu to nestačí a chce k tomu ještě pojízdný stan s přehrávačem DVD.
Jedním z takových lidí je Peter Wistrand ze Švédska. Vlastnil Volvo V70 R AWD, velmi zajímavý stroj sám o sobě, a chtěl k němu stylový doplněk. Získal část karoserie jiného V70, který zbavil všeho před B-sloupky. Tam vyrobil novou přední stěnu bez skla a do míst, kde býval sedák zadní lavice, přivařil oj a výsledek vyvedl ve stejném stylu jako tovární V 70 R.
Dovnitř vyrobil novou rovnou podlahu a do čela z překližky vytvaroval konzoli, kam umístil obrazovku. U podběhu levého kola vidíme autorádio, které nejspíš bylo zvoleno tak, aby mohlo přehrávat DVD. Zdroj elektřiny odhadujeme na druhou autobaterii, umístěnou někde v přídi nebo pod novou podlahou. Pak už zbývalo jen vybrat vhodnou matraci a polštáře a pojízdný stan par excellence byl na světě.
Samozřejmostí je nalakování do stejné barvy, v jaké je tažný vůz, a také sladění kol. Vidíme velmi nízké pneumatiky, takže jízdní pohodlí bude otázkou; disky mají 20" v průměru. Jakým způsobem je po zaparkování zajišťována nivelace přívěsu, nevíme, možná Wistrand používá stupňovité nájezdy pro karavany. Anebo možná vybírá extra pečlivě místo, kde rozbije tábor.
Samozřejmě to má nevýhody. Vevnitř se nepostavíte, stran přípravy jídla je asi nejrozumnější se omezit na turistický plynový vařič a nic jako tekoucí vodu tu nečekejte. Plnohodnotný karavan to tedy v žádném případě není. A navíc, táhnout takovýhle kus velkého Volva asi nebude jen tak, odhadujeme, že tenhle přívěs je pořádně těžký. Na druhou stranu, vypadá to opravdu zajímavě a lépe svou oddanost značce těžko ukážete.
Pokud se vám Wistrandův výtvor líbí, máme dobrou zprávu. Je na prodej ve švédském Huddinge za 149 tisíc švédských korun, tj. asi 421 tisíc korun. A nemusíte ho lakovat do barvy svého V70 R, za tuhle cenu dostanete celou soupravu. Přidejme tedy informaci, že tažný vůz má automatickou převodovku a pár vylepšení podvozku, jako např. pružiny, tlumiče a brzdy. Jestli k vozu dostanete i sériová kola, aby byl pohodlnější, nám známo není, 300 koní, pohon všech kol a podle prodávajícího špičkový vizuální i technický stav odpovídající relativně drobné kilometráži dorazí zcela určitě...


































Podobné dílo hned tak nepotkáte, ještě méně v prodeji
Zdroje: Blocket, Peter Wistrand
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Žádná AI: Nové Bugatti nafotili pohřbené ve sněhu, je to 100 milionů korun zasypaných špinavou břečkou
30.12.2025
Návrat Mercedesu k motorům V8 po fiasku hybridních čtyřválců je skutečný, výsledek ale nezní jako poctivé AMG
29.12.2025
To pravé nadělení? Tři moderní auta s motory V12 si to rozdala ve sprintu, jejich symfonie nejlíp zní bez turba
28.12.2025
Nejnovější články
Geniální konstruktér Formule 1 říká, že moderní auta jsou stále horší a horší, ne lepší
včera
Hyundai prodalo svou ruskou továrnu za 2 tisíce korun, teď už ji možná nikdy nezíská zpátky
včera
Ideologie nadevše: Největší německý autoklub se postavil proti 96 procentům vlastních členů, nemají elektromobil
včera
Renault chtěl rozptýlit obavy z elektromobilů rekordním dojezdem své novinky, ukázal tím ale jen jejich marnost
včera
Zmrvili jsme to a přišli o 70 procent zákazníků. Šéf Porsche se těsně před svým koncem chytil za nos
včera
Živá témata na fóru
- Porsche - vse o sportovnich modelech 01.01. 20:57 - Spectral
- VZKAZY 01.01. 19:52 - řidičBOB
- BMW Divize 01.01. 13:14 - pavproch
- Přituhuje 12.31. 16:17 - abgx1
- Lampárna (stěžovatelna) 12.31. 11:59 - Brus
- Policejní kontroly a měření 12.30. 16:18 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 12.30. 15:14 - pavproch
- MG Cyberster 12.28. 16:41 - lukasak12
