- -

Továrna čistě na policejní auta je zhmotnělá noční můra „pirátů silnic”

Pokud mají neposlušní řidiči černé sny, pak procházka továrnou vyrábějící auta sloužící jen a pouze policii dozajista patří k jejich častým scenériím.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Továrna čistě na policejní auta je zhmotnělá noční můra „pirátů silnic”

5.11.2016 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Pokud mají neposlušní řidiči černé sny, pak procházka továrnou vyrábějící auta sloužící jen a pouze policii dozajista patří k jejich častým scenériím.

Pokud máte z pohledu řidiče pocit, že s České republiky se začíná po letech znovu stávat policejní stát, jistě nejste sami. Faktem ale je, že může být ještě podstatě hůř a pro důkazy nemusíme vyrážet do zemí jak je Severní Korea. Stačí pohlédnout třeba na Velkou Británii, jejíž hlavní město Londýn je nejsledovanějším místem na světě. O to se starají desetitisíce průmyslových či dopravních kamer, jež ale možná překvapivě dle policistů nenabízejí vždy dokonalou možnost sledovat, co se kde šustne. Ruka zákona tedy chtě nechtě musí i fyzicky do ulic.

K tomu v mnoha případech používá vozy tamní odnože Opelu, tedy Vauxhallu. Tato značka proto nyní otevřela továrnu, která je zaměřena pouze na výrobu policejních vozů a je ve svém oboru tou největší v Evropě. Najdeme ji v Lutonu v hrabství Bedfordshire, tedy na dostřel od zmiňovaného Londýna. Ročně se počítá s výrobou 2 500 vozů, přičemž areál bude zodpovědný za veškeré procesy od testování přes konverze až po zpětný odprodej vysloužilých aut.

Tento krok dal práci 50 novým lidem, přičemž Vauxhall zároveň má odebírat 90 procent všech součástek nutných ke konverzím od místních dodavatelů. Mezi ně přitom patří firmy jako Border Engineering či AV Engineering. Služební vozy pak budou vznikat úpravami modelů Corsa, Astra, Insignia, Mokka, Combo, Movano a Vivaro, přičemž kromě policejních speciálů dojde také na auta pro hasiče či nemocnice.

„Skrze naši flexibilní pobočku je Vauxhall nyní schopen nabídnout na jednom místě řadu pohotovostních vozů pro britské složky. Můžeme přitom doručit velkou řadu osobních aut či dodávek, které budou specificky navrženy a důkladně otestovány, abychom splnili přísné podmínky, jež jsou s danými službami spojeny,“ dodává k nové pobočce Dick Ellam, šéf divize speciálních vozů Vauxhallu.

Podívejte se sami, jak to na takovém místě vypadá. Máme pocit, že o něčem podobném se „pirátům silnic” - ať už je to kdokoli - zdá v jejich nejčernějších snech.

Továrna čistě na policejní auta je zhmotnělá noční můra „pirátů silnic” - 1 - Vauxhall policie 01Továrna čistě na policejní auta je zhmotnělá noční můra „pirátů silnic” - 2 - Vauxhall policie 02Továrna čistě na policejní auta je zhmotnělá noční můra „pirátů silnic” - 3 - Vauxhall policie 03Továrna čistě na policejní auta je zhmotnělá noční můra „pirátů silnic” - 4 - Vauxhall policie 04Továrna čistě na policejní auta je zhmotnělá noční můra „pirátů silnic” - 5 - Vauxhall policie 05Továrna čistě na policejní auta je zhmotnělá noční můra „pirátů silnic” - 6 - Vauxhall policie 06
Vauxhall má v britském Lutonu továrnu jen na výrobu policejních vozů, je největší v Evropě

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama