Reklama

Tuhle hrůzu někdo vydává za Lamborghini. Neuvěříte, za kolik ji chce prodat

Když někdo chce Lamborghini stůj co stůj a místo originálu se spokojí s touto replikou, je to jeho věc. Jak si ale může myslet, že za ní někdo jiný dá takové peníze?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tuhle hrůzu někdo vydává za Lamborghini. Neuvěříte, za kolik ji chce prodat

10.4.2018 | Mirek Mazal | 11 příspěvků

Když někdo chce Lamborghini stůj co stůj a místo originálu se spokojí s touto replikou, je to jeho věc. Jak si ale může myslet, že za ní někdo jiný dá takové peníze?

Jestliže jste příznivci Lamborghini, plánujete si dát něco malého na zub a při té příležitosti číst následující řádky, předem musíme varovat. Zejména jídlo bude lepší nechat na později, protože by vám mohlo nejedno sousto zaskočit při pohledu na americkou repliku Lamborghini Aventador. Musíme slušně konstatovat, že operace se nevydařila a pokud při ní nezemřel pacient, pak my k tomu nemáme daleko.

Někdo se pokusil vyrobit otevřenou verzi Aventadoru na základech Pontiacu GTO z roku 2004. Dárce poskytl agregát, elektroniku a mechanické části, na které se odvážný kutil pokusil naroubovat tělo Lamborghini. Pontiac v době uvedení poháněl 5,7 V8 o výkonu 260 kW (354 koní) nebo 6,0 V8 naladěný na 300 kW (408 koní). Slušná čísla, ale originální Aventador s 6,5litrovým dvanáctiválcem o 515 kW (700 koní) je jiný příběh, ze kterého zbyla akorát lživá plaketka pod sklem.

Napodobenina vzdáleně dodržuje architekturu roky vyvíjenou v Itálii, ale zvláštní je skleněný kryt prostoru pro motor uprostřed. Těžko odhadovat, co se nachází pod ním, protože Pontiac má uložený motor vpředu a tento kříženec dvou světů není výjimkou. Kromě vymodelované karoserie, několika nápisů, ostrých tvarů a startování tlačítkem nemá kopie nic společného se svým vzorem. Auto není ani hezké, je to zkrátka hrůza na kolech.

Nepovedené dílo vyvolává otázku, jak někdo může věnovat čas a peníze takovému výsledku. Zvlášť když čtvrtá generace Pontiacu GTO se v otevřeném provedení nikdy nevyráběla a vymyslet bezpečnou konstrukci muselo znamenat složitý úkol. Majiteli lze přiznat body za originalitu a pokud je s výsledkem spokojen, je to jeho věc. Teď ale auto prodává a nedokážeme si představit, že by pro něj měl slabost i někdo jiný. Ne při ceně 30 000 USD (620 000 Kč), za kterou si koupíte už velmi slušné... originální auto. A poznámka, že vše je funkční a řídí se skvěle, na tom těžko něco změní...

Tuhle hrůzu někdo vydává za Lamborghini. Neuvěříte, za kolik ji chce prodat - 1 - Lamborghini Aventador Roadster nepovedena replika 01Tuhle hrůzu někdo vydává za Lamborghini. Neuvěříte, za kolik ji chce prodat - 2 - Lamborghini Aventador Roadster nepovedena replika 02Tuhle hrůzu někdo vydává za Lamborghini. Neuvěříte, za kolik ji chce prodat - 3 - Lamborghini Aventador Roadster nepovedena replika 03Tuhle hrůzu někdo vydává za Lamborghini. Neuvěříte, za kolik ji chce prodat - 4 - Lamborghini Aventador Roadster nepovedena replika 04Tuhle hrůzu někdo vydává za Lamborghini. Neuvěříte, za kolik ji chce prodat - 5 - Lamborghini Aventador Roadster nepovedena replika 05Tuhle hrůzu někdo vydává za Lamborghini. Neuvěříte, za kolik ji chce prodat - 6 - Lamborghini Aventador Roadster nepovedena replika 06Tuhle hrůzu někdo vydává za Lamborghini. Neuvěříte, za kolik ji chce prodat - 7 - Lamborghini Aventador Roadster nepovedena replika 07
Bílo-černé stvoření Lamborghini spíše paroduje než napodobuje. Jen přední nárazník vyvolává strach, zadní výfuk by stačil tanku

Zdroj: Craigslist

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše