- -

V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho

(+ videa) V Libanonu se najdou rychlá auta, ale závodních okruhů se tu nedostává. Tak místní zkusili udělat amatérskou Grand Prix ve městě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho

30.9.2016 | Marek Bednář | 6 příspěvků

(+ videa) V Libanonu se najdou rychlá auta, ale závodních okruhů se tu nedostává. Tak místní zkusili udělat amatérskou Grand Prix ve městě.

V Severní Americe a v Evropě se závodních okruhů najde spousta. Jenže nadšenci do aut a jejich řízení se vyskytují všude na světě a když někde je vysoká koncentrace rychlých aut a žádný okruh, je potřeba být vynalézavý. Tak vznikla Velká cena Bejrútu. Ne, není to vtip, opravdu takový podnik existuje a má i svůj web.

Není to Velká cena Formule 1, není to vůbec profesionální podnik. Zúčastnit se může každý, kdo má dost peněz na rychlé auto a dost odvahy, jiné podmínky nejsou. „Grand Prix Bejrútu je první závod superaut pro amatérské řidiče, který kdy Libanon poznal,” píší organizátoři a dodávají: „Auta jedou po městském okruhu poblíž veřejné pláže Ramlet Al Bayda.”

Tak to bylo naplánováno a tak to bylo uskutečněno - nejprve v srpnu, později před pár dny, o víkendu 24. až 25. září. Přihlášených aut nebylo zase tolik, 36, diváků zřejmě o něco více - nevíme, kolik přesně, ale při vstupném až 5 000 Kč prý bylo vyprodáno. Zní to vlastně jako docela zajímavý nápad, až na pár detailů: že chcete nechat závodit lidi, kteří po okruzích běžně nejezdí, uprostřed města, které na to nebylo zase tak připraveno, jak se může zdát.

Jistě, silnice byly uzavřené pro běžný provoz, jenže bezpečnostní zóny tu byly vesměs nulové a nástrahy, jako třeba obrubníky, zůstaly na svých místech, o zdech nemluvě. A nedá se říci, že by se závodníkům úplně dařilo. Na fotkách můžete vidět, že v Libanonu rozhodné není kritická nouze o špičkové supersporty, videa níže pak odhalí, že teď už je jich o pár méně, alespoň na čas. Zaznamenat se podařilo tři nehody, podle dostupných informací to ale pilotům obecně moc nešlo a v prvním závodě, kde bylo přihlášené i LaFerrari, zvítězil řidič Audi R8...

Podívejte se na to sami - když už nic jiného, teď aspoň víte, jak to dneska vypadá v hlavním městě Libanonu, docela malé země o asi osminové rozloze ve srovnání s Českou republikou.

V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 1 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 01V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 2 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 02V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 3 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 03V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 4 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 04V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 5 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 05V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 6 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 06V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 7 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 07V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 8 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 08V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 9 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 09V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 10 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 10V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 11 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 11V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 12 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 12
Auta v Bejrútu špatná nemají...

V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 13 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 13V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 14 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 14V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 15 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 15V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 16 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 16V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 17 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 17V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 18 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 18V Libanonu zkusili udělat závod pro bohaté i bez okruhu, dopadlo to podle toho - 19 - Beirut Grand Prix 2016 vyber 19
...a k organizaci Velké ceny přistoupili se vší vážností


S řízením to ovšem bylo horší


Ovšem, ne všechno dopadlo špatně

Zdroje: Jalopnik, Beirut Grand Prix

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše