Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Ven se dostal dopis, kterým Ford odmítá zákazníkům prodat auto za 11 milionů Kč
30.3.2019 | Petr Prokopec
Máte-li pocit, že mít 11 milionů korun na nové auto znamená možnost pořídit si skoro cokoli, pak bohužel, některé automobilky si své zákazníky vybírají. A Ford patří mezi ně.
Automobilový sběratel David Lee proslul především jako člověk, jemuž Ferrari odmítlo prodat limitovaný model LaFerrari v obou jeho verzích. A to přesto, že vlastní jednu z nejpůsobivějších sbírek vzpínajících se koníků na světě. Automobilka s modrým oválem ve znaku však vůči němu již nebyla tak odmítavá. Lee se dnes na svém účtu na Instagramu pochlubil tím, že mu byl přidělen jeden z exemplářů Fordu GT. Těch bude celkově vyrobeno 1 350 kusů, i když původně automobilka počítala pouze s produkcí 500 vozů.
Zájem byl však enormní, Fordu se i přes cenu přesahující 11 milionů korun sešlo více než sedm tisíc žádostí. Ovšem i když byl výrobní plán následně zvýšen na dvojnásobek, k uspokojení všech zájemců to i tak nestačilo. Člověk by čekal, že automobilka výrobu dále rozšíří a bude počítat miliardy, ale realita je jiná - na podzim bylo oznámeno, že dojde na ještě na výrobu dalších 350 exemplářů, tím ale vše hasne. Zároveň bylo 8. listopadu rozjeto nové kolo podávání žádostí, na které zájemci měli třicet dnů. Na internetu museli vyplnit opravdu podrobnou žádost zkoumající jejich majetek i aktivity.
Co přesně přitom modrý ovál zajímalo? Třeba to, zda zájemci vlastní předchozí Ford GT či kolikrát s ním byli na okruhu. Kromě toho se měli pochlubit i tím, zda do jejich sbírky spadá další model značky či případně dceřiného Lincolnu. Tím dotazy nekončí, značka by totiž dále ráda věděla, jestli vlastníte účet na sociálních sítích a kolik máte fanoušků. A skrývat byste před ní neměli ani charitativní činnost, přičemž pokud žádnou neprovozujete, je načase s ní začít.
Ani podrobné vyplnění dotazníku samozřejmě automaticky nenese ovoce, tedy v tomto případě jedno z mála nových GT. Zajímavější je ovšem skutečnost, že i když po vás Ford požaduje několik desítek minut času při lovení odpovědí a dá se předpokládat, že do kontaktu takto přijde s velmi zámožnými lidmi, kterým by mohl prodat alespoň něco jiného, se zamítnutím vaší žádosti se příliš nepáře. Na několika řádcích vám pouze poděkuje za váš zájem a oznámí, že poptávka převyšuje nabídku. A že právě vy spadáte mezi lidi, na které se nedostane. To je vše, žádný dárek, pozornost, pozvání do továrny či na nějakou akci, kde bude možné GT alespoň projet, nic takového.
Poměrně nedůstojný proces spojený s tímto supersportem se tak odehrává pomalu od začátku do konce. Nechceme Fordu radit, co by měl s odmítnutými zájemci dělat, ale kdyby jim kupříkladu nabídl speciální verzi Mustangu, již by si mohli koupit za zvýhodněnou cenu, jisté by získal více, minimálně by upevnil zákaznickou loajalitu.
Nic takového se ovšem neděje, automobilka by tak měla počítat s novou vlnou kritiky. A něco takového se zrovna tomuto výrobci, jenž ztrácí plusové body kvůli sérii chybných rozhodnutí po celém světě, rozhodně nehodí do krámu. S nápravou ale nepočítáme, ostatně zamítací dopisy již byly rozeslány. Stejně jako se vybraní zákazníci, mezi něž patří zmiňovaný Lee, již dozvěděli, že mohou začít přemýšlet nad svou vysněnou konfigurací.
Doslovný přepis zamítacího dopisu, který Ford poslalzájemci o GT
Drahý Phile,
děkujeme vám za zájem o Ford GT i nadšení s ním spojené.
Bohužel, poptávka přesáhla naši omezenou produkci a my nebudeme schopni váš požadavek vyřídit
Ještě jednou děkujeme, že vášeň projevenou směrem k Fordu a Fordu GT.
S pozdravem
Tým Fordu GT












Ford GT bude nakonec vyroben v 1 350 kusech. Značka přitom zájemce lustruje do posledního detailu, s odmítnutím si ale přílišnou práci nedává
Zdroj: Jalopnik
Bleskovky
Holku z Kelly Family, nebo sexbombu v bikinách? Srovnání BMW M5 s nepřiznanou novou „Alpinou B5” dává jasnou odpověď
včera
„Bugatti pro chudé” je novým králem všech pekel. Přepisuje další rekordy akcelerace, okruhů i silnic, pomalé je vedle něj i skutečné Bugatti
23.6.2026
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
21.6.2026
Nejnovější články
Nikdy s elektřinou. A nejspíš ani s benzinem. Majitel najel 1 milion km v dieselu s kompletně původní technikou, zvládne prý dalších 600 tisíc
před 6 hodinami
Nové BMW X5 bude daleko nejtěžší bavorák všech dob, absurdní hmotnost provalila nenápadná zpráva o recyklaci
před 7 hodinami
Místo přímých zákazů plíživé nařizování přes „poslušné”: Nový plán EU vnutí elektrická auta i těm, kteří je vůbec nechtějí
před 9 hodinami
Otec Lewise Hamiltona rozprodává svou sbírku aut, zkrátka se v životě opravdu nedržel
před 10 hodinami
Škoda zkusila vysvětlit, proč její nejnovější model dostal vertikální displej. Jako by zapomněla, že je otočný
dnes
Živá témata na fóru
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.26. 15:36 - řidičBOB
- Banky, peníze, finance, investice... 06.26. 15:16 - pavproch
- Letní 225(př) + 255(z) 18-19" - které? 06.26. 13:54 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 06.26. 13:53 - řidičBOB
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.26. 11:35 - Brus
- Fiat a vše kolem nich 06.26. 10:56 - pavproch
- e89 el. steering - přeprogramování ??? 06.25. 12:12 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 06.24. 21:19 - řidičBOB
