- -

Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně

Autorka pro muže těžko pochopitelných knih má pro nás velmi pochopitelnou zálibu - auta. Své soukromí si ale střeží tak přísně, že víme jen o hrstce z nich.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně

25.12.2017 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Autorka pro muže těžko pochopitelných knih má pro nás velmi pochopitelnou zálibu - auta. Své soukromí si ale střeží tak přísně, že víme jen o hrstce z nich.

V americkém San Franciscu stojí spousta zajímavých staveb, z nichž tou obecně nejznámější je most Golden Gate. Najdeme tu ale i méně známá, někdy o to pozoruhodnější stavení. Třeba rezidenci Spreckels Mansion - obří, barokně stylizovaný zámek, který si na počátku 20. století nechal postavit magnát Adolf Spreckels pro sebe a svoji manželku. Dnes Spreckelsům nepatří, jejím majitelem ale není nikdo menší - Danielle Steelová.

Tato dáma, celým jménem Danielle Fernande Dominique Schuelein-Steel, je jednou z nejprodávanějších spisovatelek na celém světě. Narodila se v roce 1947 v New Yorku a proslavila své jméno především tvorbou romantické literatury, kterou muži nečtou a když ji čtou, tak ji nechápou. Ženy ji ale rozumí velmi dobře a hlavně díky přízni něžnějšího pohlaví její díla pravidelně vévodí žebříčkům nejlépe prodávaných knih. Odtud pramení její jmění, které se odhaduje až k 7 miliardám Kč. A 55pokojový palác v San Francisku v něm hraje svou nemalou roli.

Ptáte se, proč o této ženě a jejím domě píšeme zrovna na automobilovém webu, který čtou naopak převážně muži? Inu, Danielle Steelová má překvapivou a širší veřejnosti neznámou zálibu - sbírání automobilů. A její dům s ní přímo souvisí.

Letos sedmdesátiletá Steelová nevyhledává pozornost médií a své soukromí si střeží, přesto mnohokrát veřejně přiznala, o autech ví více než většina žen. Vyrůstala totiž se svým otcem, a snad proto jsou její záliby poněkud méně „ženské”, než by kdy člověk podle jejího díla řekl. Jaké vozy tedy vlastní? Při svém jmění si může dovolit pořídit prakticky cokoli, jenže to je skoro všechno, co vám k jejím automobilům můžeme říci.

Přesto víme, že jich nebude málo. Jednak existuje pár fotografií zachycujících vícero aut před jejím domem či v jeho nitru, právě tady ale vstupuje do hry její rezidence i jiným způsobem.

Spreckels Mansion má standardně skýtat prostor pro asi 13 aut, v roce 2006 se ale provalilo, že si u vedení města zažádala o celkem 26 parkovacích povolenek. Stala se tak rekordmankou s nejvyšším počtem oprávnění k zaparkování v San Franciscu (98 % obyvatel má nanejvýš 3) a jistě by to nedělala, kdyby nevlastnila minimálně stejný počet aut. Sama nakonec v žádosti městu popsala, že si ráda udržuje své vozy nablízku, protože je pro ni těžké si vybrat, se kterým z nich zrovna odjede.

Takový důvod můžeme bez problémů pochopit a svědčí i o tom, že auta nejen sbírá, ale i i s nimi jezdí. Jaká přesně to jsou, ale nevíme a nepodařilo se nám dopátrat bližších informací. Starší snímky pořízené přes plot ukazují směsici kde čeho - od amerických SUV od Cadillaku a GMC, přes Mercedesy třídy G a E kombi, přes Land Rovery a Mitsubishi až po sportovní Audi S4. To jsou ale starší snímky zjevně běžně používaných aut, dnešní realita může být jiná.

Co je v garáži, je tajemství, které nám nedá spát. Říká se, že sbírá veterány a i takové vozy vidíme, ale říká se kde co. Pokud máte bližší povědomí o tom, jakými vozy Danielle Steelová také disponuje - třeba se o nich zmiňuje ve své literatuře, kterou při vší úctě nesledujeme - dejte nám i ostatním vědět v diskuzi. Tato dáma je snad nejméně pravděpodobný automobilový nadšenec, o kterém jsme kdy slyšeli...

Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně - 1 - Danielle Steel sbirka aut parkovani 01Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně - 2 - Danielle Steel sbirka aut parkovani 02Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně - 3 - Danielle Steel sbirka aut parkovani 03Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně - 4 - Danielle Steel sbirka aut parkovani 04Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně - 5 - Danielle Steel sbirka aut parkovani 05Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně - 6 - Danielle Steel sbirka aut parkovani 06Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně - 7 - Danielle Steel sbirka aut parkovani 07Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně - 8 - Danielle Steel sbirka aut parkovani 08Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně - 9 - Danielle Steel sbirka aut parkovani 09Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně - 10 - Danielle Steel sbirka aut parkovani 10Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně - 11 - Danielle Steel sbirka aut parkovani 11Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně - 12 - Danielle Steel sbirka aut parkovani 12Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně - 13 - Danielle Steel sbirka aut parkovani 13Záhada aut Danielle Steelové. Má jich spoustu, jen nikdo neví, jaká přesně - 14 - Danielle Steel sbirka aut parkovani 14
V roce 1912 vznikla jedna z nejvýraznějších staveb San Francisca, dnes ji obývá Danielle Steelová. Právě ona si kupodivu oblíbila automobily a nemá jich málo. Přímo v San Francisku minimálně desítky

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše