Reklama

Interiér Putinova obrněného Mercedesu posádce jasně říká, kdo je tu víc

Přímo ruským prezidentem byl dříve používán tento prodloužený a obrněný Mercedes třídy S a jeho vnitřní provedení tomu odpovídá. Majitele změnil za ne až tak vysokou cenu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Interiér Putinova obrněného Mercedesu posádce jasně říká, kdo je tu víc

3.2.2019 | Mirek Mazal

Přímo ruským prezidentem byl dříve používán tento prodloužený a obrněný Mercedes třídy S a jeho vnitřní provedení tomu odpovídá. Majitele změnil za ne až tak vysokou cenu.

Zásadní proměna vozového parku nejvyšších představitelů Ruska pokračuje i u premiéra Medveděva a starší limuzíny z vládní flotily jsou tak postupně vyřazovány z flotily. Pár takových aut jsme vám ukazovali už dříve, obvykle ale nešlo o vozy, které by byly určeny přímo prezidentovi. Dnes vám ale můžeme ukázat vůz, do kterého usedal sám Vladimir Putin.

Byl na prodej v jednom moskevském dealerství a už si našel nového majitele, jeho snímky nám ale dávají vcelku výjimečnou příležitost nahlédnout do jeho nitra. Jde o tmavě modrý Mercedes-Benz S600 (W220) v obrněné konfiguraci Pullman. Pancéřované auto z roku 2003 vozilo nejvyššího představitele Ruska po všemožných oficiálních akcích a užilo si své - za dobu svého působení v Kremlu najelo 88 000 kilometrů.

Vůz byl v tomto provedení vyroben na zakázku přímo Mercedesem i s veškerými dodatečnými úpravami. Provedení Pullman je oblíbené mezi podobně smýšlejícími osobnostmi, v této verzi jezdil například diktátor Josip Broz Tito nebo Pol Pot. Putin se mohl spoléhat na vyšší odolnost proti napadení, konkrétně se jedná o pancéřování balistické kategorie B7. Pod zesílenou kapotou trůní benzínový dvanáctiválec o objemu 5,8 litru a výkonu 270 kW (367 koní) a 530 Nm. Automatická převodovka pohání zadní nápravu.

Interiér typičtější být nemůže. Bílé kožené čalounění a světlé záclonky lemuje tmavé dřevo. Nepřehlédnutelné je, že takto vypadá jen v zadní část kabiny - pro řidiče a jeho spolujezdce je kabina jednoduše černá s dřevěným dekorem. Nesourodá směsice barev a materiálů vykresluje dva odlišné světy, které dělí přepážka za předními sedadly.

Výbava zahrnuje třízónovou klimatizaci, elektricky ovládaná sedadla s pamětí nastavení a perforovaným čalouněním, kterému nechybí vyhřívání a odvětrávání. Příplatkové ozvučení kombinuje sadu reproduktorů a pozoruhodná je velká centrální obrazovku pro váženého pasažéra vzadu. Běžný občan nemá šanci vniknout do světa jednoho muže, ani nový Aurus Putin zevnitř dosud pořádně neukázal, toto je šance vidět jeho svět do detailu.

Zajímavé je, že speciální vůz používaný Kremlem změnil majitele za 8 500 000 rublů, tedy asi 2,9 milionu Kč. Pochopitelně, nejsou to malé peníze na 16 let starý Mercedes třídy S. Ale není to zase tak moc s ohledem na to, jak kultovní postavou Putin je - podobné vozy vídáme v prodeji i za vyšší ceny...

Interiér Putinova obrněného Mercedesu posádce jasně říká, kdo je tu víc - 1 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 01Interiér Putinova obrněného Mercedesu posádce jasně říká, kdo je tu víc - 2 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 02Interiér Putinova obrněného Mercedesu posádce jasně říká, kdo je tu víc - 3 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 03Interiér Putinova obrněného Mercedesu posádce jasně říká, kdo je tu víc - 4 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 04Interiér Putinova obrněného Mercedesu posádce jasně říká, kdo je tu víc - 5 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 05Interiér Putinova obrněného Mercedesu posádce jasně říká, kdo je tu víc - 6 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 06Interiér Putinova obrněného Mercedesu posádce jasně říká, kdo je tu víc - 7 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 07Interiér Putinova obrněného Mercedesu posádce jasně říká, kdo je tu víc - 8 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 08Interiér Putinova obrněného Mercedesu posádce jasně říká, kdo je tu víc - 9 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 09Interiér Putinova obrněného Mercedesu posádce jasně říká, kdo je tu víc - 10 - Mercedes Benz S600 W220 Pullman po Putinovi prodej 10
Kreml rozprodal část starších limuzín ze své flotily, mezi nimi i Pullman samotného Vladimira Vladimiroviče Putina

Zdroj: Auto.ru

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama