Reklama

Policie našla u silnice opuštěný, totálně zničený supersport. Uvnitř nikdo nebyl

Najít u cesty opuštěný supersport v tomto stavu vyvolává dost pesimistická očekávání. Uvnitř tohoto vozu ale nikdo nebyl, ani se Muskova Tesla nevrátila z Marsu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Policie našla u silnice opuštěný, totálně zničený supersport. Uvnitř nikdo nebyl

14.5.2018 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Najít u cesty opuštěný supersport v tomto stavu vyvolává dost pesimistická očekávání. Uvnitř tohoto vozu ale nikdo nebyl, ani se Muskova Tesla nevrátila z Marsu.

Již mnohokrát jsme zmínili, že vysoká rychlost za volantem nemusí automaticky vést k haváriím. Nicméně je třeba dodat, že když už za takových okolností k nehodě dojde, bývají následky podstatně těžší. Důvodem, proč o tom mluvíme, je havárie sportovního kupé, ke které pravděpodobně došlo v americké Nevadě už před několika dny. Policie z Las Vegas objevila vrak až o víkendu.

Auto bylo velmi těžce poškozené, z některých pohledů není vůbec jasně patrné, co je to za vůz. Stroj vypadá asi tak, jako by se z Marsu neplánovaně vrátila Tesla Roadster Elona Muska, nic takového se ale pochopitelně nestalo. Jde o zbytek zánovního McLarenu 720S, z něj zůstala použitelná víceméně jen sedadla a možná ještě volant.

Je přitom překvapivé, že právě volant je netknutý - respektive že nedošlo k aktivaci a nafouknutí čelního airbagu u řidiče, a to na rozdíl od ostatních. Vůz totiž dle stop zanechaných v pouštním písku vylétl ze silnice ve vysoké rychlosti, několikráte se otočil „přes boudu“, jen velmi těsně minul sráz, do kterého se propadlo pouze jedno kolo, a následně skončil ležet „na břichu“.

Policie zvláště po předchozím neohlášení nehody předpokládala, že ve vraku najde i jednu či dvě lidské oběti, auto ale bylo prázdné. Podle dostupných zpráv jsou oba cestující v pořádku a vyhledali ošetření v nemocnici s oděrkami a modřinami. Proč a jak se z místa nehody vzdálili, aniž by cokoli komukoli řekli, zůstává otázkou.

Je každopádně malý zázrak, že si takhle těžká nehoda nevyžádala ani větší zranění. Jsme přitom zvědavi, zda nakonec bude odhalena skutečná příčina havárie a motiv, řidiče a spolujezdce k úprku. Aktuálně tak jen dodáme, že na přiloženém videu inkriminovaná pasáž začíná v čase 16:40.

Policie našla u silnice opuštěný, totálně zničený supersport. Uvnitř nikdo nebyl - 1 - McLaren 720S zahadna nehoda 2018 prvni foto 01Policie našla u silnice opuštěný, totálně zničený supersport. Uvnitř nikdo nebyl - 2 - McLaren 720S zahadna nehoda 2018 prvni foto 02Policie našla u silnice opuštěný, totálně zničený supersport. Uvnitř nikdo nebyl - 3 - McLaren 720S zahadna nehoda 2018 prvni foto 03Policie našla u silnice opuštěný, totálně zničený supersport. Uvnitř nikdo nebyl - 4 - McLaren 720S zahadna nehoda 2018 prvni foto 04Policie našla u silnice opuštěný, totálně zničený supersport. Uvnitř nikdo nebyl - 5 - McLaren 720S zahadna nehoda 2018 prvni foto 05Policie našla u silnice opuštěný, totálně zničený supersport. Uvnitř nikdo nebyl - 6 - McLaren 720S zahadna nehoda 2018 prvni foto 06Policie našla u silnice opuštěný, totálně zničený supersport. Uvnitř nikdo nebyl - 7 - McLaren 720S zahadna nehoda 2018 prvni foto 07Policie našla u silnice opuštěný, totálně zničený supersport. Uvnitř nikdo nebyl - 8 - McLaren 720S zahadna nehoda 2018 prvni foto 08
Hrůzostrašně vypadající havárie McLarenu 720S, jenž připomíná navrátivší se Teslu Roadster z Marsu, se překvapivě měla obejít zcela bez obětí i větších zranění

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše