Reklama

První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové

Je jistě velmi nepříjemné, když se váš zánovní vůz porouchá kdesi na cestě a vám nezbývá než čekat na jeho opravu. Volkswagen takovým situacím zákazníky vystavovat nechce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové

7.9.2018 | Petr Prokopec

Je jistě velmi nepříjemné, když se váš zánovní vůz porouchá kdesi na cestě a vám nezbývá než čekat na jeho opravu. Volkswagen takovým situacím zákazníky vystavovat nechce.

Automobilky při vývoji nových aut stále více používají modulární komponenty, které někdy mohou bez jediné změny sloužit i několika různým výrobcům. To logicky snižuje náklady i ceny a přesto může zvyšovat zisk, tatáž mince má ale ještě jednu stranu. Na mysli máme loajalitu zákazníků, která se stále větší podobností aut jednoduše klesá. Stačí tedy, aby zafoukal vítr o trochu jinak, a zákazník jedné značky již nakupuje v showroomu úplně jiného výrobce.

Boj o zákazníka se tedy začíná přiostřovat i na jiných polích a automobilky přicházejí se službami, o kterých jsme si mohli ještě donedávna nechat pouze zdát. Jedním z příkladů je záruční lhůta, která soustavně roste, ač se nová auta stávají komplikovanějšími a někdy tedy i náchylnějšími k poruchám. Nicméně třeba u Kie lze již počítat se sedmi lety, sesterské Hyundai je zatím na pěti. Volkswagen pak sice standardně nabízí dvouletou záruku, nově však vytáhl z rukávu zajímavou novinku.

Německá automobilka totiž oznámila, že svým zákazníkům dodá zcela nový vůz, pokud se u toho předešlého objeví do 60 dnů od koupě porucha, která znemožní jeho provoz. Znamená to tedy tolik, že pokud si koupíte kupříkladu Golf s automatem a během dvou měsíců od pořízení dojde na problémy s převodovkou, pak se vás Volkswagen nebude na nic ptát a jednoduše vám vůz vymění jako pár ponožek, na kterém se po jednom nošení objevila díra.

Jde o zcela bezprecedentní krok, který má v zákaznících zcela logicky vzbudit důvěru, že VW si je kvalitou svých vozů stoprocentně jist. Jen o výměnu tu ale nejde, automobilka totiž dále dodává, že lidé budu mít k dispozici nezávislého experta, který prověří veškeré jejich stížnosti za předchozích dvanáct měsíců. Na jejím webu se pak objeví přehlednější informace o tom, kde si stěžovat a především jak je se stížností nakládáno a kdy bude vyřízena.

Online zamíří i možnost kontroly vozu na základě VINka, kdy zákazníci budou souběžně informováni o případné svolávací akci, samotných problémech i jejich řešení. A aby toho nebylo málo, pak do třiceti dnů od koupě lidé dostanou e-mail, který je poinformuje o veškerých jejich právech.

Takovou strategii lze bez výhrad přivítat a nerozhodnuté zákazníky by snadno mohla nalákat do showroomů Volkswagenu. Spolehlivost aut je totiž pro většinu zákazníků stěžejní záležitostí, a pokud jim německá automobilka tímto deklaruje, že se v podstatě nemusí ničeho bát, může jít o faktor, který převáží misky vah na německou stranu. Je tu ovšem jedno „ale” - jak jsme již naznačili, ona 60denní mimořádná záruka totiž není spojena s českým trhem.

Zatím s ní vyrukovalo australské zastoupení Volkswagenu, které zároveň dodalo, že celá akce má i lehce retrospektivní charakter. Znovu prověřeny totiž budou i stížnosti z posledních měsíců, a při zjištění problémů automobilka nabídne zákazníkům finanční kompenzaci, opravu nebo rovnou výměnu vozu. V Austrálii je trh v tomto směru hodně rozvinutý a něco takového ta VW umožňuje i díky tomu, že auta se kupují více ze skladu v typických specifikacích než na objednávku. To u nás dělají spíše asijské značky, přesto můžeme doufat, že se jednou dočkáme také. Zatím můžeme jen závidět.

První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 1 - VW Arteon 2017 prvni jizda 071První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 2 - VW Arteon 2017 prvni jizda 072První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 3 - VW Arteon 2017 prvni jizda 073První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 4 - VW Arteon 2017 prvni jizda 074První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 5 - VW Arteon 2017 prvni jizda 075První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 6 - VW Arteon 2017 prvni jizda 076První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 7 - VW Arteon 2017 prvni jizda 077První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 8 - VW Arteon 2017 prvni jizda 078První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 9 - VW Arteon 2017 prvni jizda 079První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 10 - VW Arteon 2017 prvni jizda 080První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 11 - VW Arteon 2017 prvni jizda 081První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 12 - VW Arteon 2017 prvni jizda 082První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 13 - VW Arteon 2017 prvni jizda 083První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 14 - VW Arteon 2017 prvni jizda 084První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 15 - VW Arteon 2017 prvni jizda 085První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 16 - VW Arteon 2017 prvni jizda 086První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 17 - VW Arteon 2017 prvni jizda 087První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 18 - VW Arteon 2017 prvni jizda 088První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 19 - VW Arteon 2017 prvni jizda 089První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 20 - VW Arteon 2017 prvni jizda 090První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 21 - VW Arteon 2017 prvni jizda 091První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 22 - VW Arteon 2017 prvni jizda 092První automobilka nabízí revoluční záruku. Porouchané auto bez řečí vymění za nové - 23 - VW Arteon 2017 prvni jizda 093
Volkswagen hodlá deklarovat kvalitu svých vozů netradičním způsobem, v případě poruchy ohrožující provozuschopnost vozu vám je do 60 dnů od koupě bez ptaní vymění. Bohužel zatím pouze v Austrálii

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše