Zdravotník, který upekl své auto při záchraně lidí v USA, vážně dostal od výrobce nové

Obětování se pro záchranu jiných, které nebere ohledy ani na vlastní majetek, by nikdy nemělo zůstat bez povšimnutí. Toyota si všimla a udělala to nejlepší, co v tomto případě mohla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Zdravotník, který upekl své auto při záchraně lidí v USA, vážně dostal od výrobce nové

24.11.2018 | Mirek Mazal

Obětování se pro záchranu jiných, které nebere ohledy ani na vlastní majetek, by nikdy nemělo zůstat bez povšimnutí. Toyota si všimla a udělala to nejlepší, co v tomto případě mohla.

Minulý týden svět uznale kýval hlavou nad nasazením statečného zdravotníka jménem Allyn Pierce, který nasadil svůj život při záchraně 24 lidí před požáry v USA. Vše nakonec přežil bez větší újmy, stejně jako lidé, kterým pomohl, o jeho autě ale totéž říci nešlo.

Vedoucí jednotky intenzivní péče kliniky Adventist Health Feather River v Kalifornii nejprve pomohl zařídit evakuaci nemocnice ohrožované plameny tragických požárů, které se staly nejhoršími v historii celého státu. Po evakuaci Allyn nasedl do soukromé Toyoty Tundra a spolu se dvěma kolegy se vydali zachraňovat vlastní život.

Po cestě ale uvázli mezi ohořelými troskami a celou posádku off-roadu začaly dohánět plameny. Auto se pomalu začalo škvařit. Všichni se smiřovali s nejhorším, telefonem nahráli vzkazy rodinám, když se objevil buldozer, který nepřístupnou silnici vyčistil. Allyn ale nezamířil do bezpečí, ale nabral kurz zpět do nemocnice, kde našel spoustu zraněných, které spolu s ostatním personálem začali zachraňovat.

Nejdříve zachraňovali vážné případy na parkovišti, jenže museli utéct před ohněm, který začal stravovat samotnou nemocnici. Provizorní ošetřovnu spolu s 24 pacienty Pierce přemístil na heliport, kde je později našli záchranáři.

Hospitalizovaní pacienti mohou vděčit za záchranu zdravotníkovi s velkým srdcem, ten na oplátku uznává kvality Toyoty Tundra, které v kritické chvíli posloužila jako kryt. Působení požáru ale auto odneslo ze všech nejhůře, některé části se doslova roztekly. Plastové díly se teplem roztavily, karoserie zčernala na uhel. Světla změnila tvar, ale přesto dokázala posvítit na cestu.

Nebezpečná akce se nesmazatelně podepsala na spálené Toyotě a současně ukázala, jak odolné je to auto. Na adresu kalifornského hrdiny přišlo mnoho díků od úplně neznámých lidí, vedení automobilky se nenechalo zahanbit a slíbilo dodání nové Tundry. Slíbit se da ve sledované chvíli leccos, teď ale můžeme konstatovat, že slib byl dodržen, příznačně na Den díkůvzdání.

Odvážný zdravotník si ve sváteční den převzal od Toyoty úplně novou Tundru TRD Pro modelového roku 2018. Nový vůz je velmi emocionální symbol ocenění Pierce, který riskoval svůj vlastní život, aby zachránil ostatní před katastrofálními požáry. Dojemný okamžik si nenechali ujít zástupci automobilky, kteří projevili úctu nad statečným činem.

Obnovení vozového parku bylo splněno, ale Pierce s rodinou přišel o základní lidské zázemí, oheň mu vzal všechny osobní věci, dům i pracoviště. Zatím rodina přežívá u příbuzných a snaží se získat peníze z dobročinné akce na GoFundMe. Během 12 dnů dárci poslali na účet více než 28 tisíc dolarů (638 tisíc Kč), což je více, než sám doufal. Alespoň jeden příběh z kalifornských požárů s dobrým koncem, v záplavě těch smutných potěší o to víc.


Zdravotník, který upekl své auto při záchraně lidí v USA, vážně dostal od výrobce nové - 1 - Pozar Kalifornie 2018 foto 05Zdravotník, který upekl své auto při záchraně lidí v USA, vážně dostal od výrobce nové - 2 - Pozar Kalifornie 2018 foto 01Zdravotník, který upekl své auto při záchraně lidí v USA, vážně dostal od výrobce nové - 3 - Pozar Kalifornie 2018 foto 02Zdravotník, který upekl své auto při záchraně lidí v USA, vážně dostal od výrobce nové - 4 - Pozar Kalifornie 2018 foto 03
Zdravotník, který upekl své auto při záchraně lidí v USA, vážně dostal od výrobce nové - 5 - Pozar Kalifornie 2018 foto 04Zdravotník, který upekl své auto při záchraně lidí v USA, vážně dostal od výrobce nové - 6 - Zachrana lidi Kalifornie Toyota Tundra dalsi 01
Takto dopadla Toyota při dobrovolné záchraně pacientů...

Zdravotník, který upekl své auto při záchraně lidí v USA, vážně dostal od výrobce nové - 7 - Zachrana lidi Kalifornie Toyota Tundra dalsi 02
...Toyota se ozvala a slíbila nápravu...

Zdravotník, který upekl své auto při záchraně lidí v USA, vážně dostal od výrobce nové - 8 - Toyota Tundra Pandra pokracovani 01Zdravotník, který upekl své auto při záchraně lidí v USA, vážně dostal od výrobce nové - 9 - Toyota Tundra Pandra pokracovani 02Zdravotník, který upekl své auto při záchraně lidí v USA, vážně dostal od výrobce nové - 10 - Toyota Tundra Pandra pokracovani 03Zdravotník, který upekl své auto při záchraně lidí v USA, vážně dostal od výrobce nové - 11 - Toyota Tundra Pandra pokracovani 04Zdravotník, který upekl své auto při záchraně lidí v USA, vážně dostal od výrobce nové - 12 - Toyota Tundra Pandra pokracovani 05
...hrdina Allyn Pierce se dočkal a dostal zdarma novou Tundru

Zdroj: the_pandra@Instagram, Jack Nicas@Twitter

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše