Reklama

Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná

Hned několik automobilek se před letošní Ženevou nechalo slyšet, že změní svůj přístup k prezentaci aut. Nelhaly a hlava nám to nebere.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná

7.3.2018 | Petr Miler | 53 příspěvků

Hned několik automobilek se před letošní Ženevou nechalo slyšet, že změní svůj přístup k prezentaci aut. Nelhaly a hlava nám to nebere.

Když se před včera započatým ženevským autosalonem rozkřiklo, že na něm letos řada automobilek nebude prezentovat své novinky za pomoci krásných hostesek, označili jsme to za trapné pokrytectví. Ne proto, že to chtěly udělat, ale proto, jak to vysvětlovaly.

Je nad slunce jasnější, že jediným motivem je aktuálně citlivé vnímání čehokoli spojeného se ženami ve stínu americké bouře spojené s výrazem MeToo. To ale z výrobců nepřiznal jediný. Všichni rázem začali mluvit o tom, že přece prodávají auta, tak raději na stánky pošlou „produktové specialisty”, kteří návštěvníkům autosalonu vysvětlí, co na autě jak funguje. A nebo říkali, že se nehodlají „podílet na vytváření ponižující image kohokoli, ani žen, ani mužů”, jako by snad právě to dekády před tím dělali.

Mohlo se to zdát přehnané, teď je ale ženevský autosalon v plném proudu a zkáza hostesek je skutečná. Není úplná, na řadě stánků je pořád najdete v prakticky nezměněné podobě. Na spoustě jiných ale nenajdete nikoho takového a přivítají vás na nich buď ženy ve společnosti mužů, nebo dokonce jen muži. A musíme říci, že zejména to druhé je vážně bizarní pohled.

Nic proti těm pěkně upraveným, usměvavým chlapcům, nelze se ale zbavit dojmu, že se na takové místo prostě nehodí. Však mezi automobilovými žurnalisty je jen hrstka žen. Mezi lidmi z vedení automobilek je jich více, ale pořád jsou v těžké menšině. A mezi návštěvníky autosalonů to není jiné.

Je to hlavně svět mužů a... není na tom nic špatného. Podobně jako najdete jen minimum chlápků, kteří dělají vlogy o líčení, existuje zkrátka jen minimum žen, které se cítí dobře ve světě aut. Snažit se v takovém prostředí podpořit prezentaci auta krásnou ženou se tedy zdá byt přirozené, pokoušet se na jejich místo protlačit muže naopak velmi umělé. Zvláště když o nich začnete říkat, že jsou to „produktoví specialisté”, i když jde zjevně obvykle o najaté modely, akorát opačného pohlaví.

Viděli jsme v Ženevě opravdu hodně zdvižených obočí při pohledu na to, jak se některé automobilky s nastalou situací pokusily vypořádat. Sami si můžete udělat obrázek podle záběrů najdete níže - taková Škoda zůstala hosteskám věrná, doplnění muži si ale neodpustila. A takový Nissan... Marno mluvit, tohle se podle nás prostě nepovedlo.

Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 1 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 01Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 2 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 02Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 3 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 02aTímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 4 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 03Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 5 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 03aTímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 6 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 04Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 7 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 05Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 8 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 06Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 9 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 07Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 10 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 08Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 11 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 09
Hostesek letos v Ženevě výrazně ubylo. Nahrazeny nebyly buď ničím, nebo jejich místo zaujali mužští „produktoví specialisté”

Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 12 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 10Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 13 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 11Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 14 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 12Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 15 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 13Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 16 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 14Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 17 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 15Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 18 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 16Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 19 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 17Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 20 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 18Tímhle automobilky nahradily hostesky na autosalonech. Je to vážně bizarní podívaná - 21 - Zeny muzi Zeneva 2018 zive 19
Klasicky pojaté prezentace nových aut po boku hostesek se stále najdou. Je jich ale o poznání méně

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 53 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše